Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizessek e még gyerektartást?

Fizessek e még gyerektartást?

Figyelt kérdés

3 éve váltunk el. A gyerek most 19 éves,nem tartja velem a kapcsolatot mivel én az ország másik felében vállaltam munkát ritkán tudtam menni érte(sok az utiköltség,vmint nekem ott szállást kell intézni,stb),ő meg nem jött hiába mondtam h kifizetem a jegyét,ha előre elutaltam a pénzt a jegyre akkor se jött,mert most buli van,most ez van ,stb... mindig van kifogás.

Tisztába vagyok vele h nem túl jó tanuló a gyerek,ezért még szeptemberbe kértem őt is meg az anyját is h küldjenek iskolalátogatási igazolást. Ez a mai napig nem érkezett meg,pedig már hivatalos levélben is kértem. Van egy olyan érzésem-meg halottam is vissza hogy már rég kirugták,hogy már nem jár iskolába.

Ha telefonon érdeklődök akkor a válasz az h jár iskolába. Volt iskolaváltás a gyereknél,de nem hajlandó se ő se az anyja megmondani hogy most akkor hova jár. Utolsó informáciom az h érettségi után ott maradt a suliba 5-6. évre.

Az érettségibe se vagyok 100%ig biztos hogy meg van neki,mivel kérésemre se mutatta meg se fotón,se sehol a bizonyitványt,valamint hiába kértem nem mondta(se a gyerek,se az anyja) melyik nap lesz a ballagás.


Nem akarok biroságra menni,mert nem akarok vádaskodni,meg pletykákra hallgatni. Becsületesen fizetem a gyerektartást,és nem arról van szó hogy nem akarom fizetni. Csak szeretném tudni,hogy meddig kell mégis fizetni a gyerektartást.


Arra gondoltam,h küldök még egy felszólitást az iskolalátogatási miatt,amibe bele irom,hogy amig nem kapom addig vissza tartom a gyerektartást.


ha végre bevallják hogy nem jár iskolába,akkor a tervem az hogy még egy évig küldök nekik pénzt de már csak fele annyit mint a gyerektartás volt. Persze ezt is lepapiroztatnám h rokontartást fizetek.


2014. nov. 28. 15:21
 1/10 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem teljesen jól gondolkodsz a dologgal kapcsolatban! És több is vagy, mint korrekt azzal, hogy tovább fizetnéd még a pénz felét egy évig!
2014. nov. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kortól rokontartás jár az elsö szakmai végzettség nappalin történö megszerzéséig, és nem minden esetben vagy köteles fizetni. Amennyiben a gyerek érdemtelenné válik - többek közt ha önszántából nem tartja a kapcsolatot a szülövel -, akkor megszünik a tartási kötelezettséged.


Mindenképpen menj a bíróságra, mert amíg nincs ellenkezö határozat, addig fizetned kell. Ha a gyerektartást akármilyen indokkal is nem fizeted, a másik fél a behajthatja rajtad, mert a határozatban fizetési kötelezettséged van. Ezért IS feltétlen rendezd hivatalosan a dolgot, mert külöben még te leszel megbüntetve.


A bíróságon nem kell vádaskodni, csak a tényeket közölni, mármint hogy mióta nem látogatott meg a gyerek, annak ellenére, hogy a költségeit álltad volna, illetve a bíróságra kötelesek beadni az iskolalátogatási igazolást - ha van.


Amennyiben a bíróság kimondja, hogy megszünt a tartási kötelezettséged, attól kezdve nem kell fizetned, viszont semmi akadálya, hogy önként adj neki annyit, amennyit gondolsz.

2014. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is jó elgondolás. Valószínű hogy már tényleg nem jár iskolába, különben semmi okot nem látok arra hogy azokat a papírokat miért ne küldték volna el neked és arra se miért nem mondják meg melyik iskolába jár. Ez amúgy is gusztustalan dolog, hogy semmibe nem avatnak be, pdig rád is tartozik. Nagyon rendes leszel ha még így is fizeted neki a felét, ha már valószínű hogy iskolába se jár.


31/N

2014. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom hogy nem e jelenthet fel a volt nejem ha nem fizetek.

De már türhetetlen ez az állapot,hogy hiába irok e-mailt,telefonálok nem kapok vélaszt az iskolalátogatási igazolásra.

2014. nov. 28. 15:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a Bíróságon bebizonyosodik, hogy nem jár iskolába, akkor ők hoznak egy határozatot a tartásdíj megszüntetéséről. Akkor az anyja nem jelenthet fel, mert nincs miért.
2014. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha jár iskolába csak nem adnak iskolalátigatásit? vagy ha gyorsan beiratkozik vhova?
2014. nov. 28. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

1. Ha csak úgy nem fizetsz, akkor fel tudnak jelenteni, ezért kérd a bíróságon a tartási kötelezettség megszüntetését.


2. Olyan iskola nincs, ahol nem adnak iskolalátogatásit.


3. Csak úgy hirtelen beiratkotni nem lehet.


4. Mivel a gyerek nem tartja veled a kapcsolatot, ezért a bíróság mentesíteni fog a fizetés alól. Ezután önként fizethetsz, ha akarsz, de senki nem követelhet rajtad semmit.

2014. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartáson csak bíróság változtathat, egyedül nem dönthetsz úgy, hogy holnaptól nem fizetsz vagy hogy felezel. Ebből így is úgy is bírósági ügy lesz. Egy családjoggal foglalkozó ügyvéd fog neked tudni segíteni abban, hogy mi a teendő, ha semmi infód nincs, és hogy hogyan juthatsz a papírokhoz, ha egyáltalán léteznek. Nyilván addig nem fogsz bírósághoz menni, amíg nem vagy biztos abban, hogy a tartás jogalapja (hallgatói jogviszony, vagy ilyesmi) megszűnt.


Ez túl speciális ahhoz, hogy egy általános tudással rendelkező internetező, vagy egy mezei jogász tudjon neked segíteni.

2014. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tartja veled a kapcsolatot, nem is akarja, ez már elég ok a megszüntetésre.

Suliba csak szeptemberre iratkozhat, ami asszem augusztusban van, OKJ-s sincs mindig, az is időponthoz kötött. Szóval nem tud csak úgy bekerülni valahová.

2014. nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak, igen fizess tovább, amíg bírósági döntés nincs. Én a helyedben a jövőben beleírnám az utaláshoz kapcsolódó megjegyzésbe, minden egyes utalás alkalmával, hogy azzal a feltétellel fizetsz, hogy a fizetési követelés jogi feltételei továbbra is fennállnak, és amennyiben nem, a visszakövetelés jogát fenntartod. Nem akarlak felbújtani arra, hogy később próbáld meg visszakérni vagy ilyesmi, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mivel itt a (volt) családról van szó. Viszont egy ilyen megjegyzés nyomatékosíthatja a szándékodat. A volt feleségeddel és a gyerekeddel pedig öntsetek tiszta vizet a pohárba, és mondd meg nekik, hogy küldjenek vmit, különben nem vagy hajlandó továbbfizetni. Gondolom félsz tőle, hogy továbbromlik a kapcsolatotok, de igazából nem tudom hogy ez hova tud még romolni, ha a gyerek soha nem látogat meg.
2014. nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!