Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok egy kis...

Mire számíthatok egy kis értékű bolti lopásnál? (Részletek a kérdésben)

Figyelt kérdés

Egyik este mikor a Media Marktban nézelődtem bekattantam, és igazából nem tudnám megmondani milyen okból elloptam egy mobilt 55 ezer forint értékben. Igen, ilyen hülye voltam. Jól keresek, nincs okom panaszra, nem is volt szükségem rá semmilyen okból.

Elkaptak kifelé, és bűnügyi nyilvántartásba vettek a rendőrségen a jegyzőkönyv felvételét valamint a nyilvántartásba-vételt követően, majd elengedtek. 21 éves vagyok, makulátlan előéletű és még soha nem csináltam ilyet. Mire számíthatok?

A nyomozó szerint maximum próbaidőre ítélnek, tehát nem zárnak be, és mivel még nem volt ilyen esetem a pénzbüntetést sem tartja valószínűnek hogy ki fogják rám szabni mivel anyagi kár nem keletkezett a végén.

Ennek ellenére hallottam vad sztorikat úgyhogy kíváncsi lennék valamilyen tapasztalatra vagy reális eshetőségre.

A rendőröknek azt mondtam hogy bátorságpróba volt a haverokkal akiket nem neveznék meg, mivel a valós indítékom még én magamnak sem tudnám megmagyarázni. Ha ez enyhítő körülmény, enyhe bipoláris depressziós vagyok amit nem kezelek jelenleg semmilyen gyógyszerrel.



2014. dec. 16. 23:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

(3) A büntetés bűntett miatt kettő évig terjedő szabadságvesztés, ha

a)"...."

b) a KISEBB értékre (50.001-200.000,- Ft-ig) elkövetett lopást

ba) a (2) bekezdés ba)-be) pontjában meghatározott valamely módon,

bb) védett kulturális javak körébe tartozó tárgyra vagy régészeti leletre,

bc) vallási tisztelet tárgyára,

bd) holttesten lévő tárgyra, illetve temetőben vagy temetkezési emlékhelyen a halott emlékére rendelt tárgyra,

be) nemesfémre

c) a lopást szabálysértési vagy kisebb értékre közveszély színhelyén követik el.


Igaz, nem félmillió hanem 200.000

2014. dec. 16. 23:59
 12/18 anonim ***** válasza:
29%

"kis értékű bolti lopásnál"

"elloptam egy mobilt 55 ezer forint értékben"


Mi nálad a nagy értékű?

2014. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Ja és tessék, itt egy cikk a rendőrség honlapjáról, ez a két hülye tabletet lopott ami nem volt 50 rugó, mégsem viccelik el a dolgot. Nemsokára rólad is olvashatunk öcsi.

2014. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Meg is válaszoltad magadnak, két évig terjedő börtön. Puszilom a gyilkosokat, add át nekik.
2014. dec. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
38%

Az eddigi válaszokból látszik mekkora egy ótvar, tapló, együttérzés nélküli és okoskodó nép a magyar...


Első elkövetőként ha tényleg nem keletkezett anyagi kár, és az alsó határán vagy a büntetési tételnek akkor ilyenkor általában nem történik semmi probléma.

A lehetőségek amik történhetnek most:

-1: Próbaidőre bocsátás. Büntetlen előélettel max ha 4-5 hónap próbaidőt kapsz. Hozzátennném hogy a próbaidő nem priusz, tehát még erkölcsi bizonyítványt is kaphatsz.

-2: Pénzbüntetés. Ez 150.000 Ft-ig terjedhet. Sajnos ha azt megkapod le kell perkálni, reméljük van segítséged hozzá.

-3: A legrosszabb, kapsz kb. 1 hónap letöltendőt, de ha még OKJ-re, esetleg iskolába vagy egyetemre jársz akkor az ok lehet az enyhe ítéletre, tehát az első két eshetőségre. Ha diák vagy és első alkalom volt akkor nagyon nem valószínű.

-4: Közmunka. Első alkalommal ezt sem szokták alkalmazni csak amennyiben nem tudod kifizetni a büntetési tételt.

-5: Ügyészi megrovás, a legjobb eshetőség.

Kapsz egy ejnyebejnye levelet hogy rossz állampolgár voltál és javulj meg. Semmi problémával nem jár.


Nem lesz semmi nagy baj ne aggódj. Már az én rokonom is járt hasonlóan. Egy horgászorsót akart lenyúlni fogadásból. Kapott egy 20-ezres büntetést, holott már büntetési tételnek megfelelő volt az értéke.


A többi válaszadónak pedig üzenném, hogy mindenki megbotlik néha valamilyen okból. Ahelyett hogy lehordjuk szerencsétlent a sárga földig esetleg lehetne neki mondani pár támogató vagy elgondolkodtató szót, és nem a Google-ön levő első találatból odakopipasztázni valami ijesztő blődséget meg elővenni a tipikus magyar stílust.


Forrás: Jogász a bátyám.


Sok sikert, és minél kevesebb szart kívánok! :)

2014. dec. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Azért jó hogy 12 kommentből egy értelmeset találok.

Köszönöm a választ!

Tényleg megbántam, de hát utólag már bánkódhatok.

Megpróbálok legközelebb nem hülyeséget csinálni.

Igen, OKJ-re járok.

2014. dec. 17. 00:51
 17/18 anonim ***** válasza:
29%

6: "felfüggesztettet pedig elvileg nem osztogatnak csak úgy első elkövetőknek" Ez így, ebben a formában nem biztos, hogy igaz. Szerintem ez függ a bíró kedvétől is.


Nekem volt ismerősöm, akit megtámadott egy román, aztán ő önvédelemből fellökte és kificamodott a KISUJJA (lol). Kapott másfél év felfüggesztettet a srác, ha jól emlékszem és közben már egyetemre járt. Ez volt 6-8 éve...


Ha te is felfüggesztettet kapnál, arra hívnám fel csak a figyelmedet, hogy a felügyelőtisztet ne hanyagold, mert akkor letöltendőre változtatják automatikusan az ítéletet.

2014. dec. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2016. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!