Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A menekült-státusz kérelmezése...

A menekült-státusz kérelmezése hogy indul? A nagykövetségnél vagy majd csak az adott országban?

Figyelt kérdés

+ és ha olyan országba megyek, amelynek nincs nagykövetsége itt? (pl Nicaragua, Costa Rica stb)? Akkor mi a teendő?

Van erre valami általánosan bevett gyakorlat?



2015. jan. 21. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Áruld már mi alapján kérnlé menekült státuszt egy europai uniós országból érkezve?
2015. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nehéz lesz bebizonyítanod, hogy itthon rosszabb a helyzeted, mint azokban az országokban lenne. :)
2015. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy kapsz, vagy nem kapsz menekült státust. Az meg úgy indul, hogy ott jelentkezel a hatóságnál. Ha nem tudod hol található, akkor kinézel magadnak egy egyenruhás rendőrt és elmondod a bajodat.
2015. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

EU-s állampolgárként menekült akarsz lenni Nicaraguában? :D Körberöhögnek és megölnek öt perc alatt..


Gondolom nem tetszik orbán meg az internetadó és kitaláltad hogy Nicaraguában kolbászból van a kerítés.

2015. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem, nem szó nincs erről. pontosan ismerem az ottani helyzetet, mivel nem egyszer voltam ott.

csak az a helyzet h itt bele nyúltam úgymond "a nagyok" érdekeibe, és próbálnak minden eszközzel kicsinálni. nyilván nehéz a bizonyítás, na de amikor már a sokadik eljárást varrják a nyakamba úgy a semmiből, akkor elnézést, de nem akarom hagyni magam eltenni a frászba (jó hát az más kérdés, h uniós ország így meg úgy, de hát íme az én példám, és nyilván még sokaké, hogy az a bizonyos jogállam mennyire is jogállam ... tudnék mesélni izgalmas összefüggéseket, de akkor még több eljárásba kavarnának bele, szal inkább nem)

2015. jan. 21. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Menekült státuszt biztosan nem fogsz kapni.

De attól természetesen még kiköltözhetsz másik országba. Ennek semmi akadálya. Érdeklődj az adott ország képviseletén, hogy mik a kiutazás és a munkavállalás feltételei.

2015. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de pont ezért akarok politikai menekült-státuszt, ugyanis akkor egészen mások a feltételek
2015. jan. 21. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd hasukat fogva fognak rajtad röhögni, hogy "menekülsz" a "jólét" elől oda valamelyik helyre. :D
2015. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na azért ... voltam én már Panamában pl, és Costa Ricában is, és most nem a nyomornegyedekre gondolok, de nagy átlagban szívesen cserélnék velük.

(egyébként volt olyan nagykövetség, ahol kicsit se fogták a hasukat, de ötletük se volt, mindössze annyi, hogy hát ismerik jól az itteni korrupciót szal csak sajnálni tudnak, de javasolni semmit)

2015. jan. 21. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!