Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha apámnak felajánlok egy...

Ha apámnak felajánlok egy olyan "alkut" hogy egy családon belüli erőszakról készült videófelvételt nem juttatok el a rendőrségre, ha. Akkor ez zsarolás?

Figyelt kérdés
Nem pénz kell, mégcsak nem is azzal kapcsolatos dolog. Egyszerűen amit én vettem, olyan pénzből, ami szintén nem tőle volt, és sajnos az ő nevére, arról mondjon le a javamra, valamint ezt tegye meg öcsémmel is, valamint írjon nekem alá. (arról, hogy úgymond lemond rólam, nem kívánom többé, hogy apámnak hívjam, valamint a gyámügynél is lemond) Amúgy velük élek, de tervezem az elköltözést. Hely is megvan, pénz is, csak az említett dolgokat nem tudom megóvni. Nem hajlandó ideadni. Így döntöttem úgy, hogy van egy pár hangrögzítésem, valamint videóm, és ha azt a kezébenyomnám, hogy na, akkor, vagy megteszed, vagy eljuttatom a rendőrségre. (persze előtte legalább 2-3 haveromnak, barátomnak odaadom a cd-t, hogy ha netán itt bármit csinálna, tenne, akkor is legyen bizonyíték. A felvételek többségén ordítozik, szitkozódik, a videón viszont anyámnak megy. De sajnos nem látszik rajta a pofája, de a hangja felismerhető, valamint amit anyám mond neki. Így szerintem ha rendőrségre kerül a CD, akkor könnyen megütheti a bokáját. Anyám nem hajlandó se elválni, se feljelenteni, pedig apám miatt nem vagyunk jóba lassan senkivel. Vagyis ő nincs jóba, így nem járnak ide, mi se oda, de én pl utcán beszélek a rokonokkal, ami sokszor szintén nem tetszik neki. Ettől lehetne neke bajom? Mert végülis ez zsarolás. Anyám miatt nem is akarok már vele semmit tenni, egyszerűen megszabadulni tőle, és elvinni, ami az enyém. Anyámmal megvagyok, de pikkel rám, amiért elmegyek. De itthon már nem bírom. A családit kértem, meg havi 20.000 Ft-ot, amíg iskolába járok. (közel 4 millió az éves keresetük, tehát nem roppannak bele...) Ezen kívül van megtakarításom, meg szabadidőm, így valami munka után is nézek.
2015. jan. 22. 22:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Ime, a "nem létező" jogszabályok:


Zsarolás


Btk 367. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a zsarolást

a) bűnszövetségben,

b) az élet vagy a testi épség elleni, illetve más hasonlóan súlyos fenyegetéssel,

c) hivatalos személyként e minőség felhasználásával,

d) hivatalos megbízás vagy minőség színlelésével

követik el.

Önbíráskodás


368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az önbíráskodást

a) fegyveresen,

b) felfegyverkezve,

c) csoportosan,

d) védekezésre képtelen személy sérelmére

követik el.

(3) Nem valósul meg önbíráskodás, ha az erőszak vagy a fenyegetés alkalmazása az igény érvényesítésének megengedett eszköze.

2015. jan. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ennyi értelmes embert, hogy olvasni nem tud...

A saját tulajdonom, pl telefon, számítógép, más egyéb nagyobb értékű dolgok, amiket nagyszülőktől, rokonoktól való pénzből vettem, de sajnos annyira naív barom voltam, hogy számlával az ő nevén van. Így jelenleg úgy engedne el, hogy kb ami rajtam van, azt vihetném. 17 vagyok. Igazolni bárki tudja a családból, hogy mit honnan kaptam. Tehát ha ebben meg tudok egyezni vele, akkor békénhagyom. De az kikötésem lesz, hogy ha még egyszer valakinek is neki mer menni közülünk, akkor igenis feljelentem. Én rajta kívül mindenkivel jóba vagyok a családba. Harmadunokatestvérekkel is tartom a kapcsolatot. Apám egy unokatestvérével se, az utcán köszönnek és kész. Egy nagynénjével van meg úgy, hogy névnapkor elmegyünk megköszönteni. (Mert ő szokott neki adni egy kis pénzt...) Évente ő egyszer! Mi azért havonta elmegyünk oda is. Nagybátyja beteg, nem tudni mi lesz vele. Telefonon nem hívja fel, hogy él-e még. Ennyire baxok én szét egy családot!!! Remélem, legalább egy ilyen "embert" szomszédnak kifognak a szitkozódók. Ha már "apából" nem jutott nekik ilyen! Talán azért kérdeztem meg, mert nem voltam benne biztos, hogy ez így kivitelezhető lett volna. Ha nem, akkor nem.

2015. jan. 24. 14:16
 13/17 anonim ***** válasza:

kutyát nem érdekli, hogy kinek köszön az apád, vagy kit látogat meg.

ha anyád olyan hüéye, hogy hagyta magát verni, akkor az az ő dolga


megértem, ha menekülsz innen, de egy évet még próbálj meg kibírni

2015. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
már csak 7 hónap. Ennyire hülye anyám is, rendőrt se enged hívni, a válópert se hajlandó beadni, pedig van 2 ház. Tehát mindenkinek lenne hol lenni. Én magam emésztem, de öcsém is már beleőrül, most azt remélem, hogy ő lépni fog. Belőle jobban kinézem, hogy akár iskolába, akár bárhol egy elkapott pillanatba felgöngyölíti az ügyet. Nem lehet elviselni, egyfolytába ordítozik, hogy nem csinálunk semmit. Ő ám igen, ül a TV előtt, meg este eltűnik, és majd éjjel 2-3-4 óra fele ér haza. Anyámat az se érdekli. Őt semmi nem érdekli, inkább lemond mindenről, mint hogy intézni kelljen valamit. Ezért nem akarok én is úgy bánni, hogy leszarok mindent. Intézkedni kell és kész.
2015. jan. 25. 13:16
 15/17 anonim ***** válasza:
Mekkora mutuj barom ez a jogszabalyt beidezo hozzaszolo. Feljelenteni valakit valoban elkovetett buncselekmenyert NEM zsarolas, karokozas, meg masik ellen elkovetett akarmi, hanem mondhatni kotelesseg. Ha valaki pl megol engem, amiert mondjuk anyam feljelenti a rendorsegen, es az illeto ezert bortonbe kerul amibol kifolyolag elvesziti a szabadsagat, szerinted azzal most anyam lesz bajban, hogy erdekserelmet okozott a gyereke gyilkosanak? Direkt sarkitok, hogy atmenjen a fejedben ulo melsotet homalyon. Fogalmad sincs mirol beszelsz ugye? :D
2015. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Igazolni bárki tudja a családból, hogy mit honnan kaptam" akkor no para, igazolni fogjak, hogy az a tied. Vidd el a holmijaidat nyugodtan, miert mit csinal szted, radkuldi a rendorseget, hogy elloptad oket? Akkor toled meg megy szepen a feljelentes, plusz a csaladtagoktol az igazolas, hogy a cuccokat te kaptad. Amugy szerintem a feljelentest egyebkent is meg kene tenned most a cuccaidtol fuggetlenul is
2015. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ide figyelj #15, #16-os, 47 %-os hasznosságú hülyegyerek (bár ezzel messze fel vagy értékelve)!


Nyilván azt akartad írni, hogy a feljelentés kilátásba helyezése nem felel meg a 2012. évi C. törvény 459.§ (1) bekezdés 7. pontjában meghatározott fogalmának, csak mivel a joggal az általad elvégzett hat elemiben eddig nem találkoztál, ezért csak ennyire futotta.


Akkor felvilágosítalak, hogy lehet zsarolást elkövetni úgy is, hogy egy valóban elkövetett bűncselekmény miatti feljelentést helyezek kilátásba. Két okból:


Egyrészt mert azt, hogy a bűncselekmény "valóban elkövetett". Attól, hogy egy elborult pszichopata, aki azt hiszi, hogy ő a világ közepe (pl. te) bemegy a rendőrségre, és azt mondja, hogy X.Y. valóban elkövetett egy bűncselekményt, attól az már be is van bizonyítva. A kérdező anyja nem tesz vallomást! A felvételen annyi látszik, hogy valaki nekiesik valakinek. A kérdező írja, hogy még az sem látszik, hogy az apja, csak a hangja hallatszik! Hogy bizonyítod ezzel, hogy milyen sérülést okozott (ez a testi sértéshez kell), vagy hogy rendszeresen teszi ezt (ez meg a kapcsolati erőszakhoz, de gondolom, ezt nem oktatták a fűtőképzőben, ahol te tanultál).


Másrészt: valóban elkövetett cselekmény miatti feljelentéssel is lehet zsarolni, ha azzal nem összefüggő vagyoni igényt kötsz össze. Így ha valaki tudomást szerez egy őt személyében nem érintő bűncselekményről (az anyját ért cselekmény nem őt érinti személyében, mert jogilag mindkettő különálló személy), és ezért mondjuk egy milló forintot követel magának, akkor úgy kimeríti a zsarolást, mint a sicc. Ha meg jogos jussát követeli így, akkor lkesz önbírákodás.


Nem muszáj elhinni (gondolom, nem is értesz belőle semmit), de ne a kiskorú kérdeződ vidd be az erdőbe! Próbáld ki te, aztán mehetsz vissza, ahonnan jöttél.


Nagyon sajnálom a kérdezőt, de nem ez a megoldás.

2015. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!