Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni abban az...

Drothaj kérdése:

Mit lehet tenni abban az esetben hogyha éltek valahol 18-éve és a szomszéd össze férhetetlen? Mindenért kötekszik meg akar késelni és amikor rendőrt hívsz be viszik és 72-óra múlva kint van és kezdi előröl esetleg valaki tud ajánlani egy jó ügyvédet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 14:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolnám, kérdező, hogy vedd fel valamire, ha még egyszer fenyeget. Illetve mindent vegyél fel, amit csinál. Az ilyen dolgok előbb-utóbb tettlegességhez fajulnak, előbb-utóbb valamelyik családtagodat megüti, és akkor jelentsd fel.
2015. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Éppen ezt szeretném el kerülni hogy meg üsse valamelyik családtagomat mert akkor sajnos én megyek a börtönbe!
2015. febr. 15. 15:42
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd lakás önkormányzati tulajdonú, akkor a szomszédaid evidensen bérlők, akiknek a viselkedéséért a hatályos jogszabályok alapján a tulajdonos felel. Tehát fordulj az önkormányzat vagyongazdálkodási osztályához első sorban a rongálások miatt (vigyél minden létező bizonyítékot, pl. fotókat, számlát a javíttatásról stb.), másodsorban megemlítheted a fenyegetéseket is.

A tulajdonos ilyen esetben felszólítja a bérlőjét a kifogásolt magatartástól való tartózkodásra, akár azzal a kitétellel is, hogy amennyiben ez a magatartás a bérleti szerződés előírásaiba ütközik, akkor szerződést bontanak.

Azt nem állítom, hogy 100%-ig hatékony megoldás, de tudok hasonlóról. (Azt a családot végül is a lakbér- és egyéb hátralékaik miatt költöztették ki, a házirendet folyamatosan sértő magatartásuk miatt csak a felszólításokat kapták.)

Szóval egy próbát megér.

2015. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Berta Wooster:

Köszönöm a segítséget de próbálkoztam már az önkormányzatnál de rendre el utasítottak és igen önkormányzati tulajdon.Tudnak mindent még sem tesznek semmit.Nem hiszem el hogy nem lehet velük semmi kezdeni egyszerűen hihetetlen hogy nekik mindent lehet de én ha csak egy rossz szót is szólok rögtön életveszélyesen fenyegeti a családomat.

2015. febr. 17. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!