Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagy két éve az orvosom aki...

Vagy két éve az orvosom aki jóba volt anyámmal csináltatott egy drogtesztet rajtam anélkül hogy nekem mondta volna és megosztotta anyámmal. Én már 20 fölött voltam. Utólagosan pereskedhetek?

Figyelt kérdés
Lehet ebböl nekem hasznom? Vagy mi van ha felajánlok a dokinak egy olyat hogy fizessen vagy nem praktizálhat. Elvileg a titoktartás köti nem?
2008. aug. 23. 21:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%

Papírod van? Miről? Hogy nem kérdeztek meg róla? Jaj kérlek ne már.

Ha akkor 20 éves voltál, amikor ez történt, akkor miért nem léptél? Hogyhogy most, két év után jött ez elő? Akkor lehetőséged lett volna. Ma már nem igazán, a doki joggal fog elévülést bejelenteni. Elvégre ő nem "nagy" bűncselekményt követett el.

Fordulhatsz az orvosetikai bizottsághoz is. Ha S6-os Audira telik a dokinak, telni fog egy jó ügyvédre is, illetve akár kis "segítségre" az etikai bizottságban. Még ha ilyet nem is csinál a magyar orvos...

Te bele tudsz vágni egy perbe? Ki tudod fizetni a perköltséget? (Amit ha megnyersz, majd a doki visszafizet, de mivel te perelsz, így neked kell megfizetni...)

Kártérítésre tarthatsz-e igényt? HA kiderül az igazad (amelyre szinte nulla az esély), akkor sem fogsz vagyoni jellegű kártérítést kapni, hiszen neked ebből vagyoni károd nem származott. Esetleg szóba jöhet nem vagyoni kár. De ezt bizonyítani megint nem könnyű.

Végső soron, ha nem sikerül bizonyítani az igazad, akkor a nyakadba szedhetsz egy rágalmazást, amelynek van mérhető vagyoni kára, és még neked kell majd a dokinak párszázezret fizetned, mert kárt okoztál neki az ok nélküli pereskedéssel...


Erről a perről elkéstél. Ezt akkor és ott azonnal meg kellett volna tenned.

2008. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

de a bíróságon megkérdezik az orvost meg anyám is hogy mondták e nekem a dolgot...és ők hazudni fognak?

anyám hazudni fog?

nekem elég az ha ő befejezi a pályafutását.

anyagi károm keletkezett...

elkellet költöznöm, be kellett szereznem az összes festő cuccomat a megélhetésemhez. ÉS ez igen is BIZONYÍTHATÓ.

meg neki tuti nem lesz jobb ügyvédje mint az enyém.

mer errefele az enyémtől nincs jobb.

vagy odamegyek a dokihoz és találjon ki nekem valami jót.

vagy csináltasson vagy két olaj portrét.

2008. aug. 24. 12:32
 13/35 A kérdező kommentje:

azért most jut eszembe mer engem az orvosom azóta is lenéz és megkülönböztet. pedig annak idején léphetem volna ellene.

Szerinted?

vagy nézzem el?

vagy mit mondjak ennek a paraszt orvosnak?

2008. aug. 24. 12:34
 14/35 A kérdező kommentje:

ja és a festészet folytatása nem olcsó dolog.

és két éve egyedül vagyok...az asszonyomtól meg nem várhattam segícséget.

2008. aug. 24. 12:39
 15/35 A kérdező kommentje:

sokba került megvenni újra minden eszközt. a sok festéket. lakást, helyet keríteni magamnak.

szóval volt anyagi károm és megélhetésem is majdnem elvesztettem.

2008. aug. 24. 12:40
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy felnőtt fejjel magadnak kell gondoskodnod a megélhetésedhez szükséges munkaeszközökhöz, nem róhatod fel a doki számlájára. Ez az élet velejárója.

Azt írod, hogy a tied a környék legjobb ügyvédje. Akkor nem értem, miért itt kérdezed az embereket. Szerintem az ügyvéded sokkal jobban átlátja a helyzetet, látja, hogy milyen kézzel fogható bizonyítékaid vannak.

Nem hiszem, hogy különösebb hasznod lenne belőle.

Arra, hogy lenéz most is a doki azt tudom javasolni, hogy válts orvost, kérd ki a papírjaidat, és menj máshoz.

Anyuddal meg próbáld meg megbeszélni a dolgaitokat.

2008. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
* munkaeszközökről
2008. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
81%

Jogi tanácsot kértél,vagy 2vel feljebb leírtak mindent.Ha olyan nehéz megélned,akkor honnan lenne pénzed kifizetni a perköltséget?Ha nem költenél mariskára,lehet könnyebb lenne megélned!

Menj vissza festeni,mert ebből nem fogsz megélni!

2008. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%

Még annyit, hogy itt most hajszolod az orvost - mégis mit akarsz tőle? Jó, semi esélyed rá - de derékba akarod törni a pályáját: azt akarod, hogy legyen munkanélküli, és forduljon fel? Azért, mert valaha mert szólni az ANYÁDNAK, hogy drogos vagy? Nem vagy te józan. Igaz, most is drogos vagy...


Ehhez képest az a kis pénz, amit esetleg ebből kaphatnál, semmi. Ebből látszik, hogy még buta is vagy - vagy annyira a vörös köd telepedett rá az agyadra, hogy nem látsz, nem hallasz.

Egy emberi életet tönkretenni, hogy neked legyen egy kis aprópénzed, plusz az egyébként eltúlzott és igazságtalan bosszú miatt - nem semmi.

2008. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%
Na nehogy most még az orvost kelljen sajnálni azért, mert egy felnőtt ember háta mögött csinál dolgokat, és esetleg megkapná érte a méltó büntetést.. Gondolta volna meg jobban.
2008. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!