Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagy két éve az orvosom aki...

Vagy két éve az orvosom aki jóba volt anyámmal csináltatott egy drogtesztet rajtam anélkül hogy nekem mondta volna és megosztotta anyámmal. Én már 20 fölött voltam. Utólagosan pereskedhetek?

Figyelt kérdés
Lehet ebböl nekem hasznom? Vagy mi van ha felajánlok a dokinak egy olyat hogy fizessen vagy nem praktizálhat. Elvileg a titoktartás köti nem?
2008. aug. 23. 21:16
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
89%

Teljesen mindegy, hogy a kérdező drogos, vagy sem. A kérdésben sem az volt a lényeg, hogy véleményt alkossunk róla.

Akkor is etikátlanul járt el. Orvosi titoktartás is van a világon...

2008. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
85%
Tény, hogy a titoktartási kötelezettségének nem tett eleget a doki. De hogy ebből neked mi hasznod lehetne? ... Szerintem semmi. De majd az ügyvéded megmondja, hogy Ő mit gondol.
2008. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
52%
Ha pozitív lett az eredmény, akkor a helyedben nem pattognék, örülj, hogy (sajnos) megúsztad ennyivel. Az ilyeneket legszívesebben a börtönben rohasztanám szét.
2008. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
34%
Drogos köcsög, remélem minél előbb kinyír a cucc, egy hulladékkal kevesebb lesz a földön.
2008. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy az ügyvédi költséget nem fogja megfizetni a másik fél, mégha megnyered a pert, akkor sem, csak a perköltséget, azaz az eljárás, esetleges hatósági szakértők díját.


A másik kérdés, hogy nem szerencsés bíróságra menni azzal, hogy te törvényellenes dolgot tettél (A füvezés is az.) és valaki ezért bemártott a szüleidnél, mert esetleg megkérdezik, hogy akkor hogy is volt ez a drogozás? Ha ezt vállalod, pereskedj nyugodtan, mert az orvos mégiscsak etikátlanul járt el, de azért jobb, ha tudod, hogy orvosok nem nagyon szoktak pert veszíteni, bár tény, hogy ez a gyakorlat mostanában kezd változni.


Azonkívül az orvos kocsija valószínűleg munkából származik, a hálapénzt ugyanis elvégzett munka után szokás kapni.

2008. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
91%

Az biztos, hogy az orvos etikátlanul járt el. Másrészt az orvos, ha elmúltál 16 éves az engedélyed nélkül nem adhat ki semmilyen információt, hogy miért kerested fel.


Valószínűleg többet veszítenél, mint nyernél, ha beperelnéd. Fontold meg jól a döntést.

2008. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
100%
Nem tudom pontosan a részleteket de hasonló pereskedése volt az egyik barátomnak is. Viszont ő annyival jobb helyzetben volt nálad hogy nem drogos. Nos a pereskedés több évig elhúzódott, megnyerte de mit nyert vele? Semmit, mert többet fizetett az egész huzavonáért mint amit aztán kapott. Tehát én azt mondanám nem éri meg mert még azt is elveszíted amid van, nem hogy hasznod legyen belőle.
2008. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan le pontozhatsz!De ne haragudj!Undoritó vagy ahogy beszélsz itt az emberekkel!

Én személy szerint agyonütném a fiaimat,sőt ha kell még le is fizetném a dokit csak hogy tudjam drog-ozik a fiam vagy nem!A végsökig elmennénk!!!!!!!!!!!!!

És majd ha egyszer ANYA leszel te is igy fogsz vélekedni!!!De mielött gyereket vállalnál nőlj fel és szokj le a fűröl!!!!!!!!

Bocsi ha bunkó voltam!


Andrea

2008. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
98%

NA ÁLLJON MEG A NÁSZMENET:

Itt mindenki arról beszél,hogy perelhetsz meg minden. DE NINCS JOGI esetet

Azzal,hogy azt orvos megszegte a titoktartási kötelezettségét max ORVOS ETIKAI VÉTSÉGET követett el. Nem vélemény formálok ez az igazság. TANULTAM ORVOS ETIKÁT. Egyébként meg ha olyan jó ügyvéded van kérdezd meg tőle.

Amit még erről érdemes tudni, nem nézem sem anyád, sem a doki érdekeit. Az orvosi titoktartás megtartása alól vannak kivételek, mint pl életveszély, vagy életet veszélyeztető tényezők. Ha pedig neked papaírod van a fűggődégedről az életet veszélyeztető tényezőként is felfogható. Tehát joggal szegte meg a titoktartást a doki.

Ja és ha neked papírod van a függőségről attól még büntethető vagy, nem mentesít a birtoklás vádja alól. De te ezt már csak tudod hiszen kiművelt drogos vagy.

De engem ez nem érdekel. Akkor is simán ETIKÁRÓL van szó nem pedig JOGRÓL.

Ha nem hiszed keresd meg az orvoskakamra honlapján az etikai kódexek, vagy keress fel egy bioetikust.

2008. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
50%
Egy pillanat, nem mondom hogy jó hogy füvezik, de még mindig egészségesebb és jobb, mintha seggrészegre inná magát vagy bagózna.
2008. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!