Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felsőoktatásban tanári visszaé...

Felsőoktatásban tanári visszaélés gyanúja, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az egyik felsőoktatási intézményben úgy érzem, hogy egyes tanárok visszaélnek hatalmukkal, irreálisan nehéz vizsgákat állítanak össze ami magas bukási arányt okoz. DE! Vizsgaidőszak előtt mindig szoktak tartani korrepetálást pénzért. Szerintem ez így elég jó üzlet nekik, tehetnék ez ellen valamit? A kemény tanulás mellett...

2015. máj. 29. 11:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Pl semmit? Semmi jó nem fog kisülni abból ha kivered a balhét a tanároknál. Tanuld ki a beled és végezd el a sulit.
2015. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egyrészt: ,,A kemény tanulás mellett..."

Másrészt miért kellene csak tűrnünk? Amúgy meg nem arra céloztam, hogy felmegyek a tanszékre és beolvasok nekik, mert annak semmi haszna nem lenne.

2015. máj. 29. 12:00
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem szoktak számlát adni a korrepetálási pénzekért akkor ezzel meg tudod őket fogni.
2015. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm a tippet, én nem vettem részt korrepetáláson, de esetleg utánaérdeklődöm olyanoknál, akik igen.
2015. máj. 29. 12:08
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem tudsz mit csinálni.

Én rendszeresen mentem 3. körre, mert csak (volt aki bement megnézni a dolgozatot, aztán ki se volt javítva...)

2015. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Ha tudod bizonyítani, hogy a vizsgakérdéseknek nem volt köze a leadott anyaghoz, akkor talán...

A NAV-nál fel lehet jelenteni számlaadási kötelezettség elmulasztásáért, jó esetben jól meg is büntetik, de hogy attól nektek nem lesz jobb, az tuti. Csak azt éritek el vele, hogy a korrepetálás megszűnik, az irreális vizsga meg marad.

Üdv a való életben.

2015. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem igazán tehetsz semmit azon kívül amit előttem írtak, a tanár kb. bármilyen zh-t/vizsgát összeállíthat és 99%-ra is adhat egyest, ha úgy akarja.


Nekünk szóbeli előtt azt szokták mondani, hogy akkor van meg a kettes, ha mindent tudsz. A kettes és az ötös közt pedig csak az előadásmód és a stílus a különbség. Ezt (sajnos vagy nem sajnos) a legtöbben be is tartják.

2015. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Minden egyetemen vannak ilyen tanárok, nálunk is voltak. Amúgy tanulmányi osztályra tudsz menni vagy a rektorhoz.
2015. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tisztában vagyok vele, hogy ha sokat pattogunk megszívathat máshogy is, de akkor is rohadtul irritál ez az arcátlanság.

Közben megnéztem az oktatási jogok biztosának hivatalának weboldalát, talán ez is hasznos lehet. [link]

2015. máj. 29. 12:43
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha erős a HÖK a suliban, akkor el tudja mozdítani a tanárt/elvehetik a tárgyat tőle. Persze nem egyik napról a másikra, hanem folyamatosan gyűjteni kell a "bizonyítékokat". Dékáni/Rektori hivatalnál is lehet jelezni a problémát. De célszerű akkor ha már elvégezted a tárgyat, és akkor se egyedül, hanem sokan jelezzétek.

Oktatási biztoshoz is fordulhatsz, bár ekkor már konkrét bizonyítékok kellenek. (kép/hangfelvétel, írásos dokumentumok).

2015. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!