Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így ugye nem kerülhetek be a...

Így ugye nem kerülhetek be a BKK adatbázisába?

Figyelt kérdés
Tegnap este a Blahánál próbáltam külföldinek elmagyarázni, hogy az ellenőr nem rendőr, így ő nyugodtan elmehet. Az ellenőrrel nyilván konfliktus lett,megfenyegetett, hogy rendőrt hív, a külföldi meg nem nagyon értett meg.(Van még mit csiszolni az angolomon.)Végül elmentem, mondom, én megpróbáltam, ha külföldi nem értette, hogy húzzon el onnan, akkor nem értette.Aztán kb. 10 perc ,múlva visszamentem a Balahára, zombik a lépcső tetején cigiznek a téren, én beszólok nekik valami csípőset, erre elkezdik, hogy menjünk oda a kürtőskalács bódé mellett álló rendőrökhöz(Akik nem vilgágos, hogy azok voltak-e, akiket miattam hívtak oda pár perce, vagy amúgy is ott voltak.), hogy megkérdezzük, hogy közfeladatot ellátó személy elleni erőszak volt-e amit csináltam. Mondom, jó nekem nincs szégyellni valóm. Rendőr leigazoltatott, megnézte a táskámat, és kibontakozott némi vita a bliccelés erkölcsi megítélésről(Mondtam, hogy én metróval nem járok, felszínen meg lógok, és nem szégyellem, mert a nyuggerek akkor is ingyen utaznak, ha 200 000 a nyugdíjuk.), de az azért kiderült, hogy bűncselekményt nem követtem el.:) Illetve az is egyértelműen kiderült, hogy én most nem utaztam. Szóval ennyi, kis izgalom, amúgy is unatkoztam aznap este, és az ember legyen szolidáris, csak azért eszembe jutott este, hogy nem fordulhat-e elő, hogy a rendőrség összekeveri az adataimat a bliccelőkével, és odaadja úgy a BKK-nak, mintha blicceltem volna. Nem, hiszem, de azért pár hét múlva azért majd bemegyek az Akácfa utcába rákérdezni valószínűleg. Szerintetek előfordulhat, hogy ily módon összekevernek a bliccelőkkel? Nem a tettem megítéléséről szeretnék vitázni, csak érdekelne, hogy erre mennyi az esély.
2015. jún. 4. 08:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%
Ha már próbálod realizálni a lopásod, legalább azt jegyezd meg kérlek, hogy nem a nyugdíjasok utazhatnak ingyen, hanem a 65 év felettiek. Nem ugyanaz. Köszi. :-)
2015. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
36%
Ezért nem kerülhetsz az adatbázisba. És nem bűn amit csináltál. Pár éve egy kislányt rángatott az ellenőr az úttesten. Rászóltam, hogy engedje el, mert rendőrt hívok. Az úttesten már kérheti az utas papírjait, és akkor sem, ha visszarángatja a megállóba. Szóval ha neked nincs bérleted, az 50 méterre lévő butik mögött már nem utas vagy, hanem járókelő. A Bkv-nek semmi köze hozzád.
2015. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
28%
x "már nem kérheti" bocsi.
2015. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

08:58,


Ezen az alapon, ha a boltban nem fizetek, akkor csak a bejáratig kell eljutnom, onnan már szamárfület is mutogathatok, ha elkapnak, akkor rendőrt hívok, mert akadályoznak a személyi szabadságomban?


Ez a bankok esetén is működik? Mert akkor nem értem, hogy a sok hülye bankrabló miért küzd annyit a meneküléssel, hiszen csak a bejáratig kell eljutni...

2015. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%
Annak nincs nyoma az ügyben, hogy téged igazoltattak. Ha nem vagy érintve, nem csatolták az ügyhöz a személyes adataidat.
2015. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Szerintem meg max. a becsületsértés bűncselekmény 7-es, börtönről szó sem volt. Nem lopok az égvilágon semmit, a BKK nem magánszolgáltatás, nem magántulajdon, és attól, hogy jegyet nem veszek, attól még az én adómból is megy rá, úgyhogy jogom van használni. Vegyen bérletet az, aki jól járt az egykulcsos adóval. Nem tolvaj vagyok, szabályszegő, de nem tolvaj. Lesz szíves az összes erkölcscsősz ideírni, hogy mennyi a nettó jövedelme, és akinek elég alacsony, annak van alapja erkölcscsőszködni, bár akkor meg szerintem mazochista. Nem szoktam lopni, és adtam már le elhagyott nagy értékű elektronikai cuccot, pedig valószínűleg meg se lett a gazdája, úgyhogy vagy azóta is a rendőrségen van, vagy más nyúlta le, és ha találnék egy pénztárcát akár több százezer forinttal, de mellette lenne az illető lakcímkártyája, nem kérdés, hogy visszaadnám, pedig ebben az esetben szinte nulla lenne a lebukás esélye, és sokkal többet nyernék, mint a blicceléssel. Na ennyit az erkölcseimről.
2015. jún. 4. 11:08
 7/37 A kérdező kommentje:
Mindig is olyan ember voltam, aki a saját igazságérzetéből indul ki, ha egy írott szabály, törvény szerintem baromság, akkor lesz@rom(Pl. hogy a nyugdíjasok, pardon a 65 felettiek, de a két halmaz nagyjából fedi egymást, ingyen utaznak, miközben adót nem fizetnek, nekem meg állítólag nincs jogom használni azt a járművet, ami az én adómból is fent van tartva),de nem károsítanék meg senkit (nem az írott törvény, hanem a saját igazságélrzetem szerint) jogtalanul, és a pénztárcát sem azért adnáém vissza, mert jogszerűtlen lenne, ha nem tenném, hanem mert ez a helyes, és emberileg normális.
2015. jún. 4. 11:13
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Na most mit kell csodálkozni, hogy a politikus lop csal hazudik. Íme, a közönséges állampolgár is, nem tartja bűnnek, sőt dicsőségnek, ha (kicsiben) lop csal hazudik. Neki már, ha tudna, sem lenne jogalapja tiltakozni a politikus eme tette ellen.

Itt tartunk. Dicsőség a törvénytelenség. Nem vagyok felháborodva, csak tényeket állapítok meg. Sokan fognak éhen halni, míg jutunk valamire.

2015. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Ami a bolti való lopást illeti, onnan sem szoktam lopni, de ha egyszer valami nagyon durva átverés érne egy multilánc részéről (Pl. effektíve romlott tojást vettem, és nem adták vissza az árát), akkor zokszó nélkül lelopnám az árát(Csakis annyit, amennyit vissza kellett volna fizetniük!), és ezesetben nem vagyok tolvaj, mert csak a jogos igényemet érvényesítettem, és ennek semmi köze ahhoz, hogy a törvény előtt ez minek minősülne.
2015. jún. 4. 11:16
 10/37 A kérdező kommentje:
Nem érted a lényeget. A politikus nagyban való lopását sem elsősorban az írott jog, hanem a saját igazságérzetem alapján ítélem meg. Akkor is, ha úgy csinálja, hogy jogilag rendben van, mert saját magának hoz törvényt. Attól még lehet lopás, hogy hivatalosan nem az, mert hoz egy törvényt saját magára szabva.
2015. jún. 4. 11:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!