Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi időbe telik egy kilakol...

Mennyi időbe telik egy kilakoltatás?

Figyelt kérdés

Két(2) hét és érvénybe lép a bírói döntés miszerint a volt élettársamnak elkell hagyja a lakást.

Azonban ezután nekem kell menjek a végrehajtóhoz, hogy rakják ki(csak ők tehetik meg). 1-2 reklámszatyor cucca van..

Mennyi időbe telik ez?

Ugye jön az ősz.. tél.. azután meg azért vergődik mert hidegben senkit nem lehet kilakoltatni..



2015. jún. 5. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, fél év (csak hallomásból, személyes tapasztalatom szerencsére nincs).

De szerintem ha a bírói döntés jogerőre emelkedik, onnantól már kizárhatod a lakásból. Ha kiteszed az ajtó elé azt az 1-2 reklámszatyor cuccot, onnantól már az sem mondható, hogy életvitelszerűen ott lakik.

(Szép, mikor így ér véget egy élettársi kapcsolat...)

2015. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Mibe fogadjunk, hogy nő vagy kérdező?... Megérdemelnéd, hogy egyszer téged dobjanak ki az utcára!! Nem véletlen, hogy sokan gonosznak mondják a nőket, ez most is bebizonyosodott.
2015. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A 'szép' időszak a tárgyalások alatt lévő idők voltak..

Reggel-este vita.

Fél év? Úgy, hogy 2 szatyor cucca alig van?

2015. jún. 5. 17:07
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
A lelkiismereteddel hogy tudsz elszámolni? Bár hülye kérdés, mert szerintem te azt se tudod, mi az a lelkiismeret.
2015. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2. Röviden egy hímsoviniszta disznó vagy.

Én a hölgy unokája vagyok, ráadásul férfi.

A mamámé kizárólag a lakás. Ő vette a saját keresetéből. Már akkor megvolt amikor még nem volt együtt ezzel a férfival.

A férfi verte, megcsalta, meglopta, stb.

Miközben nagyim mozgáskorlátozott. Rettentően alkalmazkodó, mindent a férfi irányított. (Pénz, döntések stb.)

Ha nem annyit kapnék érte mint egy normális emberért már felakasztottam volna az első fára.

Ha valami rossz tapasztalatod van akkor irány egy agykurkász.

off vége


Köszi első. :) Megy a zöld. Várom a további témába vágó hasznos hozzászólásokat.

2015. jún. 5. 17:16
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy te nem nő vagy, de azt szerintem te is tudod, hogy sokkal több férfi hajléktalan van, mint nő. Ez pedig nem véletlen.
2015. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Engem ez személy szerint nem érdekel.

Ha 2 fél vesz valami nagy értékűt, akkor hiába van bármilyen nagy szerelem, írunk szerződést. (fele-fele vagy amilyen részben beszált az egyik fél)

Utána bármi történjen, nem lesz kilakoltatás.

Ha pedig a nőé a ház, akkor egyértelmű, hogy megy a férfi, vagy fordítva is igaz.

2015. jún. 5. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, mi lett az ügy vége vagy inkább mikor lett vége, már ha egyáltalán vége lett? Inkább így kérdezem.



Azóta már biztos régen tudod, de a bírói döntés is akkor teljesül a gyakorlatban, ha azt az érintett betartja vagy állami kényszer útján a hatóság betartja.


A bírói ítélet után bírósági végrehajtó fogja kilakoltatni. (Nem azé aki a lakás!)


Viszont ha ítélet teremti meg a jogalapját, akkor a végrehajtó is gyorsan intézkedik. (Mármint az átlag ügymenethez képest, ami nyilván nem ugyanaz mint amit ti éreznétek gyorsnak.)


Kilakoltatni Magyarországon csak a végrehajtónak van joga. A rendőrség segítséget ő kérheti, ha nem megy máshogy.

Bár a rendőrök (akik nem ismerik mindig jól a vonatkozó jogszabályokat) lehet, hogy bírói ítélet esetén kiteszik.


A lakcímről való kijelentés nagyon egyszerű ha a végrehajtó kiállítja az igazolást a kilakoltatás tényéről. Amúgy elég bonyolult, így viszont ennyi is elég az okmányirodának.



Amúgy nem vagyok a törvénytelen megoldások híve, viszont ebben az esetben, ahol ha jól értelmezem a tulajdonos csak "úgy odaengedte" mindenféle szerződés és egyéb nélkül, megoldás lett volna ha a családtagok egyszerűen kizárják. Zárcserével, a cuccait pedig odaadni neki.


Ha utána zaklatja a volt élettársat akkor emiatt rendőrséghez fordulni.


Bár felelősségteljesen nem lehet tanácsot adni olyan ügyben amit nem ismerek mélyen. Csak a leírtakból jön le ez.

2016. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Pontosan a bírósági végrehajtós résznél vagyunk. Ott szöszölünk, már 3 hónapra se kép se hang.

2016. ápr. 26. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Micsoda??


Már kb 11 hónap telt el mióta a kérdést kiírtad? És akkor két hét volt a határidő.


Még mindig nem intézkedett a végrehajtó? Mi történt eddig?


Esetleg fellebbezett és másodfokú bíróságon folytatódott az ügy? Mert akkor természetesen addig nincs végrehajtás, amíg a másodfok is nem dönt.

2016. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!