Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kutya harapást hogyan...

A kutya harapást hogyan vizsgálják, hogy valóban az Én kutyám harapott--e?

Figyelt kérdés
A történet,hogy egy férfi azt állítja az én 65 kg-os Rottweilerem harapta meg.14 napos megfigyelést alá került a kutyám.Nincs tanú,csak ő elment a háziorvoshoz és a házi orvos kijelentette,hogy az Én kutyám embert mart.Egy Rendőrnek is meg mutatta és a rendőr is meg mondta neki ha az harapott volna nem ilyen sérülés lenne.A kérdésem az lenne,hogy állapítják meg azt,hogy az én kutyám harapott.Én tudom,hogy nem.Azt tudom kinek a kutyája harapta meg.De ez nem a rendőrségre tartozik.30.000ft bírságot kaptam.
2015. jún. 30. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha azt mondta akkor ki kell perkelned és az ügy lezárult.
2015. jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
akkor pofánvágtatom magam? és azt mondom ő volt és ennyi? ez azért nem így megy
2015. jún. 30. 18:10
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

1. Miért mondaná az ominózus ember, hogy a te kutyád volt, ha nem ő harapott:


2. Háziorvos olyat nem mond egy harapás diagnoztizálása közben, hogy ő látja a te kutyád harapott a seb alapján. Csak megállapítja a kutyaharapás tényét.


3. Tiltakozz a büntetés ellen ha nem érzed jogosnak, bár nem sok értelme van ha nem nevezed meg azt a kutyát aki harapott. Egyébként egy sebből ki tudják deríteni (ha akarják) egy tacskó harapása, vagy egy rottié. Egyébként csak csóró kutyádat sajnálom, remélem nem altatják el a gazdi felelőtlensége miatt!

2015. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a kutyám nem harapott és nem altatják el.csóró azért mondja mert rosszban voltam egy illetővel itt a faluban és rászedte,hogy ezt tegye meg ellenem.a papírban az van,hogy a háziorvos meg állapítja,hogy xy kutyája embert mart.Egy rendőrnek is mutatta a harapást aki kutya kiképző is volt és azt mondta neki,nem az a kutya volt.
2015. jún. 30. 18:16
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Aki kiszabta a büntetést (önkormányzat, rendőrség) tegyél panaszt, s mondd el a te verziódat!
2015. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez az ember sárga lapos azért bírták rászedni
2015. jún. 30. 18:18
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát hogy megy? Ha annyira tudod, minek írsz ki kérdést?
2015. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Remélem veszettség ellen be volt oltva a kutyád (akár harapott, akár nem) mert azért is büntetés jár.
2015. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
azt kérdeztem,hogy állapítják meg,hogy pl egy roti harapott vagy egy másfajta kutya.mit tudok ?
2015. jún. 30. 18:22
 10/17 A kérdező kommentje:
igen be volt oltva
2015. jún. 30. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!