Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám a felmondási...

Hogyan tudnám a felmondási idő ledolgozását elkerülni?

Figyelt kérdés

Fel akarok mondani a munkahelyemen, de nem szeretném ledolgozni a felmondási időt, mert így nem tudok normálisan munkát keresni, és állásinterjúra menni sem, mivel a főnököm nem enged el munkából.

Ha olyat teszek, amiért biztosan kirúg, akkor nem kell ledolgozni a felmondási időt? Pl. megiszok egy sört, aztán megszondáztat, akkor gondolom elküldene, de így biztos, hogy nem kell ledolgoznom a felmondási időt? És fizetnem sem kell? Találtam egy ilyet a törvények között:

"82. § (1) A munkáltató köteles megtéríteni a munkaviszony jogellenes megszüntetésével összefüggésben okozott kárt."

Okozok én azzal kárt, ha megiszok egy sört és ő ezért elküld, és mondjuk nincs ember az én munkám elvégzésére, hanem a kollégáim és a főnököm kapják meg az én munkámat szétosztva (ami nekik nyilván nem tetszene)?



2015. júl. 7. 22:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem a megfelelő idézetet tettem bele, így szól az idevágó rész:

"84. § (1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni."

2015. júl. 7. 23:01
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak úgy kirúgnak, akkor hátránnyal indulsz álláskeresésnél.
2015. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hátránnyal?
2015. júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BlackSword ***** válasza:
55%

Semmiféleképpen ne rúgasd ki magad, meg ne csinálj butaságot, mert a leendő céged kapásból azzal kezd, hogy felhívja a mostani cégedet és leinformál...


Másodsorban: addig ne mondj fel, amíg nem biztos hogy valahova fel is vesznek... Mert marad 51-ért a sárga mellény és a járda szőrtelenítése...


Amennyiben a főnök nem enged el állásinterjúra, és miért tenné, akkor vegyél ki szabadságot... Ennyi...


Hidd el, jó az a közös megegyezéses felmondás... Tudod, meg lehet egyezni... És mindig jó őszintének lenni a főnökkel...

2015. júl. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nem úgy van, hogy a főnököm csak úgy elenged szabadságra! Nem enged el, főleg, ha 1-2 nappal előtte szólok (márpedig interjúra most is másnapra hívtak be)! Egyszerre csak egy ember mehet el, és most mindenki nyaralni megy. Úgyhogy ha nem enged el, akkor nem tudok új állást szerezni, mivel az interjún sem tudok megjelenni... Gyakorlatilag csak akkor van esélyem új munkát találni, ha munkanélküli vagyok, és ráérek??
2015. júl. 9. 22:39
 6/6 BlackSword ***** válasza:
Akkor marad a háziorvos... Mondjuk egy szűrővizsgálat, ahová kell beutaló
2015. júl. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!