Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forduljak ezzel a fogyasztóvéd...

Forduljak ezzel a fogyasztóvédelemhez?

Figyelt kérdés

Vettem egy cipőboltban egy sarut (lapos) és pár nap után, használat közben többször is megcsúsztam benne a betonúton. Egyik alkalommal annyira elcsúsztam, hogy elestem és kiment a bokám is, illetve a saru elejéről lejött az arany színű fém díszítés. Visszavittem a boltba, hogy vagy adják vissza a pénzem vagy cseréljék ki egy másikra. Azt mondták hibás állapotban nem veszik vissza. Utána kértem őket, hogy akkor küldjék el bevizsgálni, de a vizsgálat után azt a választ kaptam, hogy panaszom megalapozatlan. Most itt állok egy használhatatlan cipővel, mert esztétikailag is tönkrement, illetve balesetveszélyes is.

Mennyire valószínű, hogy a fogyasztóvédelem nekem ad igazat? Érdemes lenne elvinni?


2015. júl. 24. 08:42
 1/6 anonim válasza:

Ha kaptál hozzá kezelési útmutatót, abban volt valami írva?


Mert nekem van egy bakancsom, direkt a csapadékosabb időre vettem anno, és bele van írva a papírjába, hogy "nem vízálló". :D Ezt már itthon láttam meg, persze nem vittem vissza, mert bele van írva ez az info.

Mondjuk azt nem hiszem, hogy beleírják, hogy csúszás veszélyes. Bár ki tudja. Nézd meg. Manapság már inkább beleírnak mindent..


Pedig vissza kellene venniük, de lehet van erre valami határidő a vásárlástól számítva.

Ha olyan nagyon nem ment volna tönkre a sarud, akkor azt mondtam volna, hogy cipésznél ragasztass az aljára csúszásgátlót. Én oda szoktam vinni a csúszós talpú cipőimet.


Írj egy levelet a fogyasztóvédelemnek, hátha kivizsgálják az esetet. Ha nem, akkor is megpróbáltad, veszíteni nem veszítesz vele semmit. De szerintem vissza kellett volna cserélniük, nálunk ezt simán megteszik. Én még a panaszkönyvbe is beírtam volna úgy lehet.

2015. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Illetve... nem tudom melyik cégről van szó, de ha előbb írnál vagy telefonálnál a központjukba, akkor ők talán hamarabb tudnak segíteni és lehet még ki is cserélik. Próbáld meg ott előbb.
2015. júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
HA eredetileg is teljesen síma volt a talpa - mert gondolom, azért csúsztál meg benne -, akkor nem jogos a reklamációd.
2015. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Duenna ***** válasza:
Próbáld meg a fogyasztóvédelemhez elmenni a panaszoddal, de ne várj tőlük se csodákat.
2015. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszonylag nem rég hallottam, pont ezzel kapcsolatos:

[link]

2015. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem esős időben használtam, nem akkor csúsztam el benne.

Nekem nem mondták, hogy későn vittem vissza a papucsot (egy hét után), csak annyit, hogy ilyen állapotban nem veszik vissza. Pedig nem én tettem direkt tönkre, hanem használat közben ment tönkre... Arra meg azért kéne, hogy legyen garancia.

Elvittem már cipészhez is... azt mondta nem tud vele mit kezdeni, olyan szinten lejött róla a díszítés, hogy ezt semmilyen ragasztóval nem lehet rá visszatenni.

Voltam már a fogyasztóvédelemnél, egy ott dolgozó mondta, hogy menjek vissza ügyfélfogadási időben, vigyem a cipőt, papírokat, de arra számítsak, hogy 6 ezret kell fizetnem a bevizsgáltatás miatt. És ezért nem tudom most, hogy megérné-e. A papucs volt 5 ezer, ezt az összeget már buktam, nem akarok még egy 6 ezret bukni. Bár én úgy érzem nekem van igazam, de korán se biztos, hogy nekem adnak majd igazat.

Amúgy a Ccc üzletről van szó.

Felesleges lenne nekik telefonálni mert a Ccc bevette a cipőt, hogy bevizsgálják és ők utasították vissza a panaszomat, tök hülye indokra hivatkozva.

3-as! Nem értem ezt, hogy "ha eredetileg is teljesen sima volt..." Az volt, de ettől még nem kéne, hogy ilyen szinten elcsússzak benne.

2015. júl. 24. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!