Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az új Ptk szerint annyira...

Ha az új Ptk szerint annyira kényes téma a felvételek készítése valakiről, akkor az autós és akciókamerákkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Egy autóskamera is megy ugye akár órákig, közben vesz rendszámokat, sőt akár pl egy éppen megállító rendőrt is, akár baromi jó minőségben is, miközben neki fogalma sincs róla.


Az akciókamera ugyanígy, elég ha csak bicóval megy az ember, és nyilván rengeteg konkrétan beazonosítható személy/arc kerül felvételre.


Akkor ezekre hogy vonatkozik a szabályozás? Vagy ezek kivételek? mert az abszurd lenne ugye, hogy minden egyes embertől kérjük a beleegyező nyilatkozatát ...


Most akkor ezekkel mi a jogi helyzet?

(a drónokra szerelt kamerákról már nem is beszélve, hogy sokszor berepülnek magánterület fülé és igen jó minőségű felvételeket készítenek ... ezt se értem)



2015. júl. 28. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ptk 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(...)

Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.

2015. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy az általad említett esetek nem tömegrendezvények illetve nem nyilvános közéleti szereplések.

Szerintem engedélyt kellene kérni minden esetben.

2015. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát ez az, szóval két tök ellentétes vélemény ...


emlékszem, hogy volt az a cirkusz, hogy a rendőrök arcát ki kell takarni (bár nem tudom, hogy csak TV-re vonatkozik-e), na de pl már nem egyszer megállított a rendőr, közben meg a kamera nyilván nem állt le. most akkor ez alapján beperelhetne?


számomra teljes káosz ez a kérdés, viszont az is tény, hogy ha ez ennyire szabályozott, akkor se akciókamot se autóskamot nem lehetne használni ... holott igen nagy divat manapság mindkettő.

2015. júl. 28. 11:45
 4/5 belapus ***** válasza:

Nekem nem tűnik két ellentétes véleménynek.

Tömegfelvétel készülhet például koncerten vagy sportrendezvényen.Az utcai közlekedés nem számít annak, de még nyilvános közéleti szereplésnek sem.

Egy politikus esetében éppenséggel lehet közéleti szereplés, de egy átlagember számára nem valószínű.

2015. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

jó akkor tehát elvileg nem lehetne, aztán mégis mindenki csinálja. tök jó ...

de azért valljuk meg, sokszor bizonyítékként nem jön rosszul.

2015. júl. 28. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!