Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért akarja sok ember azt,...

Miért akarja sok ember azt, hogy az országok ne ellenkezzenek az illegális bevándorlók ellen?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Kezdjük azzal, hogy létezik:

- illegális határátlépő (aki átlépi a határt úgy, hogy nem engedtük meg neki)

- menekült (aki háború/éhezés elől menekül)

- bevándorló (aki átlépi a határt úgy, hogy megengedtük neki)


Te melyikre gondoltál? (az első kettő között van némi átfedés, de a két csoport nem azonos és nem összetévesztendő)

2015. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Az illegális bevándorlók ellen nyugodtan lehet ellenkezni. A kiszolgáltatott menekültek ellen szimplán csak genyóság.


Megjegyzés: ugye tisztában van a sok nemzethaláltól rettegő, hogy egy illegális bevándorló nem kap tartózkodási engedélyt (sem segélyt, hiszen láthatatlan) vagy munkát, így aztán nem igazán éri meg titokban idejönni?

2015. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én mindegyikre gondoltam.
2015. júl. 28. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Koma, tudod te, mi az, hogy illegális?

No, heroint árulni a Blahán az illegális.

12 éves kislányokat/kisfiúkat megszexuálni az illegális.

Pénzt hamisítani az illegális.

Szerinted miért baj az ILLEGÁLIS bevándorlás?

2015. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Magyarországnak nincs menekült problémája! Átutazók vannak!
2015. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Azért az már nagyon durva, h a média agymosásnak köszönhetően mindeki nyavajog a bevándorlókra, hogy mennyi pénzt kell rájuk költeni, holott egy se kapja meg a menekült statuszt! Azon bezzeg senki nincs felháborodva, hogy az adónkból politikusok milyen sokba kerülnek!!!

Nem beszélve a sok káros ország kiárúsításukból, meg a gazdaság lenyomásról!

2015. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A valódi ok, hogy elfordulnak a probléma tényleges megoldásától. Vagyis, hogy beleavatkozzanak a polgárháborúba és minél hamarabb lezárják azt.

Így egyszerű a képlet: Van háború - van menekült; nincs háború - nincs menekült. Na jó, ha lezárulna akkor is előfordulnának menekültek, de csak a mostani töredéke kapna menekült státuszt. Többit vissza lehet toloncolni a hazájába.

2015. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

"Magyarországnak nincs menekült problémája! Átutazók vannak!"


Ezt ne hangoztasd a déli határon élőknek, akik nem mernek kimenni az utcára, meg rendszeresen tönkreteszik vagy ellopják a tulajdonát. Annyi jogos, hogy ezek az emberek angliába, németbe, franciába igyekeznek, viszont mivel itt mennek keresztül, igenis okoznak számos problémát.


Na meg persze ha ezeket az embereket itt fogják el - azaz itt kerülnek nyilvántartásba -, akkor úgymond "ide tartoznak" azaz nekünk kell az ügyükkel foglalkozni.


Még hogy nem látnak pénzt a magyar államtól... Egy migráns napi 4.300 Ft a magyar államnak (pontosabban neked és nekem). Ami érthető, hiszen intézményeket kell nekik fenntartani, szállítani őket, ügyükkel foglalkozó embereket kifizetni. Sok sok pénz ez, mert nem úgy megy, hogy a határon visszafordítják őket. Na meg addig is amég megy a huza-vona, nem étlen szomjan vannak, kap enni inni, szóval ez mind mind pénz..


Na meg rengeteg igénytelen ember is van köztük, akik vírust fertőzéseket hozhatnak be magukkal, (lásd pl. este pesten). Ezeknek az embereknek a kezelését is az állam fizeti gondolhatod, hogy nincs TB-jük.


Na meg a másik, hogy még nemtört ki a 3. világháború, hogy mindenki a háború elöl meneküljön. Koszovóból is érkeznek szép számmal, és egyéb más helyről ahol munka/pénz nincs. Ezek az emberek szimplán azt hiszik, hogy európába kolbászból van a kerítés.


Az "ide pénzt költeni jönnek" emberke válasza tetszett a legjobban:D Szétröhögtem magam rajta. Nem tudom melyik dimenzióban vagy, de ezek az emberek azért érkeznek mert nincs pénzük, de ami kevés volt azt az embercsempészek veszik el (gondolom én). Még hogy enni, inni vesznek meg szállást fizetnek:D:D szerintem egy pesti éjszaka árából egy hétig eszik otthon, gondolod hogy azért alszanak a nyugatiba a földön...

2015. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A menekült ügy és az illegális bevándorlás ügye két különböző ügy, probléma.

Az országunkba a határátkelő helyeken kell belépni. Aki nem a hivatalosan kijelölt helyen lép be az országba, az illegális határátlépő. Függetlenül attól, hogy honnan jött és milyen céllal.

Ez olyan, mintha a kertünkbe nem a járdán jönne be valaki, hanem - mivel nincs kerítés - az élő sövényt és a virágágyást letaposva jönne be a házunkba. Ha ezt rendszeresen megteszik, természetesnek vesszük, hogy be kell keríteni a kertünket. Ez nem azt jelenti, hogy a kerítésen nem lehet bemászni.

2015. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 5432109876 válasza:
84%

Ez az egész az EU hülye gondolkodásmódja miatt van. Mivel ők nem érzik, hogy mennyi menekült érkezik az országukba (pl. Anglia vagy Németország), ráadásul ők gazdagabb országok, mint mi, ránk mondjak, hogy rasszisták, meg szívtelenek, hogy kerítést építünk.


Csak valaki menjen el akár a Keletihez, akár a Nyugatihoz, megnézheti, mennyi és milyen menekült van ott. Azzal, hogy ott vannak kint, rontják a turizmust is, ami szintén mínusz a magyar államnak.


És közben még jönnek az IÁ aktivisták, akik majd szépen elfoglalják Európát, ha folytatjuk ezt a fajta nézetet. De ez már egy másik téma.


És még a baloldali pártok (régen MSZP-s voltam, de ma már biztos nem szavaznék rájuk) akarják, hogy pl. ingyen használják a BKK-t. Normálisak ezek?! A dolgozó magyar ember, aki itt lakik meg fizesse járatonként a 350Ft?! Na ennyit erről.

2015. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!