Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te visszaállítanád a halálbünt...

Te visszaállítanád a halálbüntetést, ha rajtad múlna? Nemet és kort is írjatok, ha lehet.

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért nem.

A nem és kor azért lenne fontos, mert kíváncsi vagyok, hogy ilyen tekintetben vannak-e különbségek, még ha nem is érkezik annyi válasz, hogy ez reprezentatív legyen.



2015. aug. 5. 14:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Én visszaállítanám, de nem "egyszerű" gyilkosságért mint ahogy a legtöbben akarják.

Például terrorcselekmény elkövetéséért, népirtásért, háborús bűnök elkövetéséért halálbüntetést adnék. Emberölés esetén csak több ember sérelmére elkövetéséért különös kegyetlenséggel és nyereségvágyból elkövetett emberölés esetén, tehát gyakorlatilag csak fizetett bér és sorozatgyilkosok kapnának halálos ítéletet.

28/F

2015. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Azért nem, mert szerintem ember életének elvételéről ember nem dönthet. A tényleges életfogyt rendben van, és alternatívaként bevezetném a kényszermunkát és bizonyos esetekben a sterilizálást is.
2015. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%

Igen, az lenne a valódi igazságszolgáltatás. Egyeseknek a tényleges életfogytiglan nem kibírhatatlan ám, pl. az elmebeteg sorozatgyilkosok szerintem vígan el vannak egy ilyen helyen. Főleg hogy TV-t is nézhetnek meg különféle dolgokkal tölthetik az idejüket, nem csak ülnek a 4 fal között mint azt sokan gondolják!


És mi lesz akkor ha a nyugati liberalizmus elér ide is? Aztán majd a tömeggyilkosok PS2-őzhetnek a 4 csillagos szállodai szobára hasonlító "börtön" cellában.


Az a baj, hogy a kérdést sokan a saját szemszögükből közelítik meg. Lehet, hogy neked egy rémálom lenne ha az életed végéig be lennél zárva, de hidd el, hogy van aki ennek még örülne is..


Nem/kor

2015. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem állítanám vissza, nincs visszatartó ereje.

Legyen helyette hardcore kényszermunkatábor.. xD

2015. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Én vissza állítanám. Mert van valami visszatartó ereje hogy a bűnözés ellen. Mindenki félti a saját életét így kevesebben vágnának bele. Meg például az ember megöl egy édesapát emiatt annak családnak tönkre megy az élete. És nem hiszem hogy az a család örülne neki, aki ezt tetet velük annak csak egy börtönben kell lenni.
2015. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
Tudjuk, hogy nincs visszatartó ereje, de az nagyobb megnyugvást ad az áldozat családjának, ha tudják, hogy az a dög aki megerőszakolta a kislányukat, majd megölte, az épp a kivégzését várja. Vagy inkább tévézzen 40 éven át?
2015. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
nyugati liberalizmusnak semmi köze a jóléthez a börtönökbe, hiszen most akarnak telefont adni a raboknak. Szerintem a A remény rabjaiba jól mutatják, hogy milyen más lehet az ember, ha évtizedeket ül börtönbe, majd egy teljesen másvilágba tér vissza. Én a halálbüntetést gazdasági bűncselekményeknél vezetném be, mint a korrupció, sikkasztás, stb. illetve az állam elleni bűncselekményekre. 21/F
2015. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
81%

Nem. Ha halálbüntetésre ítélünk valakit, semmivel sem vagyunk különbek nála. De a börtönöket megváltoztatnám, az élvezeti cikkektől megvonnám őket.

20/L

2015. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Egyrészt senkinek nincs joga eldönteni, hogy ki haljon meg. A gyilkos is pont ezt csinálja, eldönti hogy valakit megöl. Ha mi eldöntjük, hogy meg kell halnia, nem igazán mutattunk jó példát.

A börtönök keményebbé tételével viszont egyetértek. Függően attól, hogy mennyire súlyos a bűn, és mennyire volt befolyásos pozícióban az elkövető, meg lehetne vonni a nem létfenntartáshoz szükséges szolgáltatásokat. Ehetne, ihatna, alhatna, és mehetne kényszermunkára. A sterilizálást sem tartom rossznak (az említett bizonyos esetekben).

A különösen kegyetlen, vagy embertelen bűntetteknél (kínzás, erőszak, pedofília) esetleg engedélyeznék némi csonkítást, hogy az áldozat hozzátartozói érezzenek némi elégtételt, az elkövető pedig örökre viselje a büntetés nyomát.

30/F

2015. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Az én véleményemet már előttem leírták. Csak ismétlés képpen:

Halálbüntetés: NEM. Nem játszadozunk Istent.

Sterilizálás mehet (nemi erőszak és pedofília esetén), tényleges életfogyig mehet, kényszermunka mehet. És a büntetés az büntetés legyen, ne szanatórium. Egy ágy, egy slozi (amit a rabnak kell tisztán tartani) és termelje ki az eltartása költségét. Ha éveken át jó a magaviselete, többet termel, mint ami az eltartásához szükséges, akkor talán kaphat egy kis extrát.

Ja és szigorítani a gazdasági bűncselekmények büntetéseit.

24/F

2015. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!