Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te visszaállítanád a halálbünt...

Te visszaállítanád a halálbüntetést, ha rajtad múlna? Nemet és kort is írjatok, ha lehet.

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért nem.

A nem és kor azért lenne fontos, mert kíváncsi vagyok, hogy ilyen tekintetben vannak-e különbségek, még ha nem is érkezik annyi válasz, hogy ez reprezentatív legyen.



2015. aug. 5. 14:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Igen és nem :) Inkább nem, de igazából nem ellenzem.


Két szinten kell értelmezni a büntetést: egyrészt ki kell elégítse az áldozat bosszúvágyát, mert hiába 2 000 éves a kereszténység, és hiába vagyunk ezer éve azok, mégsem értünk fel még a szellemiségéhez. Másrészt pedig biztosítani kell, hogy ne bűnözhessen újra az alanyunk.


A halálbüntetés mindkét célnak megfelel, de ugyanakkor elveszítünk egy embert, aki akár értékes tagja is lehetne később a világnak, miután egy javítóintézetben megfelelően szocializáltuk.


Szóval egy ideális világban az áldozat (vagy a hozzátatrozói) megbcsoájtanának az elkövetőnek, akit intéményi keretek között normális emberré "varázsolnánk". Ezt a verziót támogatnám a halálbüntetés helyett.


33/F

2015. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem támogatom.


Nem az emberség miatt - aki olyat tett, simán megérdemelheti, hogy meghaljon, nem fogom sajnálni.


Viszont technikailag problémás. Egyrészt egy halálra ítéltnek már nincs veszítenivalója. Onnantól kezdve veszélyesebb is lehet. Míg a legtöbb esetben egy sima börtönbüntetés enyhíthető jó magaviselet alapján, vagyis az elítélt jobban fog viselkedni.


Másrészt, és ez fontosabb: ne ringassuk magunkat az ideális álomba, olyan nincs, hogy csak a valódi bűnözőket ítélik el, nagyon sok embert ítéltek már el ártatlanul. Ha x évet lehúzol ártatlanul egy börtönben, az is rossz, de kapsz kártérítést, és élve jössz ki. Ha már meghaltál, nem fog segíteni, hogy elismerik a tévedést.

23/F

2015. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
Igen, sőt, bevezetném, hogy minden, bizonyítottan szándékos bűncselekményért az járjon. No, ennek lenne elrettentő ereje.
2015. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen,olyam emberek mint mondjuk Breivik(tömeggyilkos)simán alkalmaznám is.Az ilyenre nincs mentség és 100%ék biztos hogy ő volt a tettes.
2015. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld. Külön köszönet, akik írtak nemet és kort, főleg a 3-asnak :P

Nyugostan írhattok még.

2015. aug. 5. 17:39
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem.


1. Inkább éljen egy ártatlan, minthogy kivégezzenek 20 bűnöst.


2. A tényleges életfogytiglan "rosszabb", egy egész életet kell eltöltenie rácsok mögött. Természetesen fellebbezési lehetőségekkel, így nem küldünk a halálba ártatlanokat, többször is próbálhatják bizonyítani ártatlanságukat, többször kivizsgálják, van esélye megúszni a büntetést. Természetesen ez az opció drágább, de a halálbüntetés sem olcsó muri.


22/f

2015. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Ha egy bűnöző kijön a börtönből, nagyon nagy esély van rá, hogy ott folytatja ahol abba hagyja, az emberek sosem változnak. Tegyük fel, hogy olyan a bíró, akit meg lehet vesztegetni, és egy gyilkos kap mondjuk 8 évet 25 év helyett, 6 év után kiengedik jó magaviseletért, és ártatlanokat gyilkol újra. + ha a halálbüntetéstől kellene félni mennyivel kevesebb lenne a bűnözés? Szerintem sokkal. + senkit sem zavarna ha az ilyenekből kevesebb lenne. 18/F
2015. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#17


Amíg ki nem végeznek egy ártatlant.

2015. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

#17 régen is volt halálbüntetés, nem gondolom, hogy volt elrettentő ereje, mivel elég nagy számban volt kivégzés. Sőt, a mai napig van, teszem azt Amerikában, és egyes ázsiai országokban.

#8as voltam

2015. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én igen. Egyrészt amit már irt is az egyik korábbi válaszoló, hogy ha pl. a kislányomat megerőszakolná egy pedofil, könnyebben fel tudnám dolgozni, ha tudnám, hogy az a korcs, akit ezt tette vele, már megdöglött. Ha rajtam múlna, az ilyeneket haláluk előtt meg is kinoznám.

Aztán azért is, mert szerintem nem fair az adófizetőkkel szemben, hogy egy olyan embert etetnek meg tartanak el a börtönökben az ő pénzükből, egy életen keresztül, aki mondjuk ártatlan embereket ölt meg.

17L

2015. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!