Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használható-e vicces képhez...

Használható-e vicces képhez az a fotóm, amellyel egy társkereső oldal online fiú-szépségversenyébe neveztem?

Figyelt kérdés

Beneveztem egy online szépségversenybe. A kiírás szerint a fiúknak a kedvenc fürdőgatyájukban kellett lefényképezkedniük. Hogy a szervezők biztosan tudják, a résztvevők nem valaki más képét küldik, még egy élő Skype-os interjút is kellett adni, hogy lássák, valóban én vagyok a képen szereplő személy.

A feltöltésnél bepipáztam egy olyan mondatot, hogy engedélyt adok a weboldalnak arra, hogy a fényképemet nyilvánosan bemutassa. Naná, hogy bepipáztam, mert enélkül fel sem lehetett tölteni képet, és különben is, a látogatók szavazatai döntöttek a nyertesről, így hát még szép, hogy ki kellett rakni a képemet a netre.

Nem is ez a bajom, hanem az, hogy hónapokkal e verseny után egy egészen másik honlap ezt a képet csinálta a szépségversenyre beküldött fotómból: [link]

Az arcomat csak én takartam ki most, egyébként az is rajta van. Mondanom sem kell, hogy sérti a méltóságomat, írtam is a viccoldalnak, onnan meg szó szerint ez a válasz jött:

"... Egy olyan honlapról szedtük a képet, ami bárki által elérhető. Te ott közszereplést vállaltál, nekünk pedig jogunk van egy ilyen képet vicc illusztrálásához használni. Üdv"

Arra a megjegyzésemre pedig, hogy szerintem nyilvánosan megrágalmaznak azzal, hogy impotens vagyok, ezt írt a viccoldal:

"Írtam már, hogy te csak illusztráció vagy egy poénhoz. Az ilyen kigyúrt csávókról az a sztereotípia él a társadalomban, hogy a szerektől, melyektől izmosodnak, nem áll fel a szerszámuk. Sosem fogod tudni ránk bizonyítani, hogy mi személyesen téged rágalmaztunk meg, mert mint láthatod, az oldalunk minden poénhoz más-más képet használ illusztrációnak, tehát nem személyesen valaki támadunk egyéneket. A te képed a nagy tökű testépítős poénhoz volt jó, nem kell részleteznem, miért. Magyarul: megfeleltél egy vicc illusztrálására, ami nem egyenlő a rágalommal!"


Az a kérdésem, hogy ez így van-e valóban, és tehetek-e bármit?



2015. aug. 16. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
online szépségverseny...ez lett a "nyereményed" :D és amúgy feláll? XD
2015. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem tehetsz, onnantól hogy elfogadtad a feltételeket és feltöltötted semmilyen joggal nem rendelkezel a kép felett.
2015. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az indoklásuk több sebből vérzik.


A kép felhasználásához a szépségverseny weboldalának adtál engedélyt, nem másnak. Bizonyára ott is megtalálható szabályzat, vagy utalás, hogy az oldalon lévő dolgokat csak engedéllyel használhatják fel.


Mellesleg nem vagy közszereplő, így más nincs mentesülve a rágalmazás alól.

[link]

"Ezek szerint közszereplő az a személy, aki közhatalmat gyakorol, gyakorolt vagy közhatalom gyakorlásával járó tisztségre jelölték, illetve aki a politikai közvéleményt feladatszerűen alakítja vagy alakította."


Mivel a szöveg is úgy kezdődik, hogy "Én...", így vehető személyes célzásnak.

2015. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Miért rágalmazás? Egyértelmű hogy szteroidokkal tömi magát a tag, az meg hogy fel sem áll egy velejáró dolog. Azért mert ezt a tényt megállapították még nem rágalmazás. Amúgy aki ilyen igénytelen képeket tölt fel magáról nyilvános weboldalakra az megérdemli a sorsát.
2015. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha csak jogvégzett emberek szólnának hozzá.
2015. aug. 16. 10:04
 6/14 anonim válasza:
Nem értek egyet a 3-as hozzászólásával. Mi van a sportolókkal? Az úgynevezett sztárokkal? Sőt, ha az utcára kimész és lefényképeznek, az is használható simán.
2015. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy jól megfogalmazott levél és szerintem hatása lesz.
2015. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Én jogot végeztem.

Még Amerikában is vita tárgyát képezi, hogy ha valaki önszántából kirak magáról az internetre egy fényképet, akkor az automatikusan vállalta-e azt a kockázatot, hogy abból akár viccet is csinálhatnak.

Sportolók esetében például ez régóta így van. Aki elmegy egy versenyre, az vállalja, hogy esetleg bakizni fog, aztán meg nevetség tárgya lesz a neten és tévés műsorokban.

Ha pedig olyan oldalon csináltak belőled viccet, ahol valóban azt az elvet követik, hogy egy-egy poénhoz megfelelő illusztrációt keresnek, akkor eléggé kicsi az esélye annak, hogy személy szerint téged akartak megrágalmazni. Ha esélyt kérdezel, szerintem max. 30%, hogy egy pert megnyernél ebben a témában.

2015. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jah meg lesz a hatása, nevetnek egy jót.
2015. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Támadható az oldal,csak kell egy jó ügyvéd és sok pénz,lehet nyernél is és leszednék a képed. DE : Csak értelme nem lesz,mert ami a netre felkerül és más lementi azt onnan soha nem lehet törölni. Átveszik külföldi oldalak,lefordított szöveggel, ahová nem ér el a keze a magyar hatóságoknak ,és onnan osztják majd vissza. Szóval sajnos így jártál.Tele a net facebookkról kiollózott vicces képekkel is. Esély nincs eltüntetni őket.
2015. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!