Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használható-e vicces képhez...

Használható-e vicces képhez az a fotóm, amellyel egy társkereső oldal online fiú-szépségversenyébe neveztem?

Figyelt kérdés

Beneveztem egy online szépségversenybe. A kiírás szerint a fiúknak a kedvenc fürdőgatyájukban kellett lefényképezkedniük. Hogy a szervezők biztosan tudják, a résztvevők nem valaki más képét küldik, még egy élő Skype-os interjút is kellett adni, hogy lássák, valóban én vagyok a képen szereplő személy.

A feltöltésnél bepipáztam egy olyan mondatot, hogy engedélyt adok a weboldalnak arra, hogy a fényképemet nyilvánosan bemutassa. Naná, hogy bepipáztam, mert enélkül fel sem lehetett tölteni képet, és különben is, a látogatók szavazatai döntöttek a nyertesről, így hát még szép, hogy ki kellett rakni a képemet a netre.

Nem is ez a bajom, hanem az, hogy hónapokkal e verseny után egy egészen másik honlap ezt a képet csinálta a szépségversenyre beküldött fotómból: [link]

Az arcomat csak én takartam ki most, egyébként az is rajta van. Mondanom sem kell, hogy sérti a méltóságomat, írtam is a viccoldalnak, onnan meg szó szerint ez a válasz jött:

"... Egy olyan honlapról szedtük a képet, ami bárki által elérhető. Te ott közszereplést vállaltál, nekünk pedig jogunk van egy ilyen képet vicc illusztrálásához használni. Üdv"

Arra a megjegyzésemre pedig, hogy szerintem nyilvánosan megrágalmaznak azzal, hogy impotens vagyok, ezt írt a viccoldal:

"Írtam már, hogy te csak illusztráció vagy egy poénhoz. Az ilyen kigyúrt csávókról az a sztereotípia él a társadalomban, hogy a szerektől, melyektől izmosodnak, nem áll fel a szerszámuk. Sosem fogod tudni ránk bizonyítani, hogy mi személyesen téged rágalmaztunk meg, mert mint láthatod, az oldalunk minden poénhoz más-más képet használ illusztrációnak, tehát nem személyesen valaki támadunk egyéneket. A te képed a nagy tökű testépítős poénhoz volt jó, nem kell részleteznem, miért. Magyarul: megfeleltél egy vicc illusztrálására, ami nem egyenlő a rágalommal!"


Az a kérdésem, hogy ez így van-e valóban, és tehetek-e bármit?



2015. aug. 16. 09:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Gyurmákok?

Egy vajdasági apróhirdetéses oldalon folyamatosan fent van,pont most szedték le az adminok ezt a képet amit belinkeltél.

2015. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni ezzel mit kezdeni. A "vicc"oldal készítői minden bizonnyal ragaszkodnak ehhez a "poénhoz", hiszen bár nem kötelesek, azért a kifejezett kérésedre eltávolíthatták volna a képedet pusztán emberségből. De a gerincesség iránti igényüket vagy a megélhetés szorító kényszere, vagy pedig valami frusztráció kínjainak csillapítása iránti vágy nyomja el, amikor tulajdonképpen megaláznak és gúnyt űznek belőled. És sajnos amíg a magyar társadalom ennyire ..hát le van lakva, addig lesz igénye a sok untermenschnek arra, hogy más egyéneket sárba tiporva mutogathassanak valakire, akinél véleményük szerint magasabb rendűek. És ezt a tömegszükségletet az ilyen pojéngyáros munkanélküliek ki is igyekeznek majd elégíteni.


Ezzel már nem tudsz mit kezdeni, máskor óvatosabb leszel és nem kínálod tálcán a húsodat az acsargó-büförésző zombihordáknak...:D

2015. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ami a netre egyszer kikerül, az ott is marad. Még ha nincs is joguk felhasználni, még ha bíróságon pert nyernél, a folyamat elindult, a képedről millió példány van szétszórva, nem lehet eltüntetni.


Azt javaslom, ne pazarold az energiádat, pénzedet, majd elfelejtik az emberek, és kész.

2015. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs joguk egy másik weboldalról képeket leszedni és publikálni! Te nem nekik adtál felhatalmazást a kép megjelenítésére. Nézd meg, hogy az eredeti oldalon szerepel-e bármilyen copyright információ. Ha igen, akkor szinte biztos, hogy jogsértést követtek el.
2015. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!