Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok a tulajdonos a...

Ha én vagyok a tulajdonos a lakásomban, ahol élek, és hozzám költözött egy közeli rokon, aki nem hajlandó elmenni a kérésemre sem, hogyan küldhetem el hivatalosan?

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs otthon lecserélteted a zárat és kidobod a cuccait az ajtó elé. Sokkal egyszerűbb, mint hónapokig szarakodni, meg idegeskedni a "hivatalos" úttal.
2015. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
ha nincs oda hivatalosan bejelentve, akkor simán kidobathatod a rendőrséggel, aztán zárcsere
2015. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az első is írta, amikor nincs otthon, kicseréled a zárat, bezárod az ajtót, összepakolod a cuccát és ha jön, kiadod neki.


Előtte természetesen szólj neki, hogy ha holnapig nem költözik el, akkor ki fogod tenni a szűrét, így fair.

2015. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha viszont a közeli rokonnak haszonelvezete van, ő rakhat ki.

Ha be van jelentve hozzád, nem tudod ki tenni.

Ha kiskorú, szintén nem tudod kitenni.

2015. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha be van jelentve a lakásodba, akkor is bemégy az önkormányzat népesség-nyilvántartójához, és mint a lakás tulajdonosa, megteszed a kijelentését, azzal, hogy másik városba költözött.

Símán bevésik, hogy már nem lakik ott.

2015. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez nem így van, utolsó.

[link]

2015. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha be van jelentve simán ki lehet rakni, mert nincs szerződés, tehát nem köti a birtokvédelmi jog, akkor rakod ki amikor akarod.
2015. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvezete, a lakásért is én dolgoztam világ életemben, egyetlen tulajdonos vagyok. Az lesz a legjobb, amit az első mondott, meg nem tudom még ki, hogy lecserélem a zárat és nem tud bejönni.
2015. szept. 19. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:

arra ügyelj, hogy többé semilyen ürüggyel ne mehessen be a lakásodba, mert ha beengeded, akkor birtokon belül lesz, és nem teheted ki..a rendőrséget hiába hívod..


egyébként szép kis közeli rokon...mi jogosítja fel erre? mert valami miatt meg meri tenni..

2015. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemrég a szomszéd lakásnál hajnalban megjelentek a rendőrök, és majdnem elvitték a szomszédomat bilincsben. Mire hajlandók voltak megnézni a személyit, hogy ő nem az, akit keresnek.

Kiderült, hogy még a korábbi tulaj bejelentette oda az egyik távoli rokonát, és azóta is ott volt az állandó bejelentett lakcíme.


Ezek után a szomszéd bement az okmányokkal az önkormányzathoz, és minden bonyodalom nélkül kivezették a szomszéd által nem is ismert személy lakcímét onnét.


Szóval, meglehet, hogy településenként más és más, a helyi önkormányzat döntése, határozata alapján történik.

2015. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!