Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne a véleményed arról,...

Mi lenne a véleményed arról, ha halálbüntetés helyett az elítéltek szervei kerülnének orvosi felhasználásra? Ez is elrettentő büntetés lenne?

Figyelt kérdés

Nem az összes elítélt, hanem a különösen kegyetlen gyilkosok, akiket nem kivégeznének ha lenne halálbüntetés, hanem a használható szerveik mennének donor célokra, esetleg a vérük stb. kutatólaborba, gyógyszerkészítmény alapnak?


Akinek az életét mentené meg egy ilyen szerv, az vajon tiltakozna ellene hogy rossz előéletű egyéntől származik?


Mindenre kíváncsi vagyok, ami erről eszetekbe jut, mert több oldalról is megközelíthető, megkérdőjelezhető a kérdés?!



2015. szept. 21. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Ez igen hamar at menne szervkereskedelembe.
2015. szept. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:
35%

Sokan örülnének hogy megmentik az életüket, függetlenül attól honnan van a szerv. És lennének páran olyanok is akik nem fogadnák el inkább meghalnának.

Ne várd hogy ezt statisztikailag bárki meg tudja akár saccolni is hány %.


Én elfogadnám a szervüket, előítéletek nélkül. Halálbüntetés párti vagyok, legalábbis a legbrutálisabb, leg kegyetlenebb gyilkosokkal szemben!


De tulajdonképpen ez is kivégzés, csak nem hagyományos értelemben véve, hanem inkább szétszedés altatásban amíg meg nem hal.

2015. szept. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Kínában csinálnak ilyeneket, csak ott ugye egy autófeltörés miatt is kivégeznek kamu indokkal, ha kell a szerved. Szóval nagyon esélyes a visszaélésekre.


Arról se feledkezzünk meg, hogy nem egy téves ítélet volt, főleg, ha erős nyomás volt a nyomozókon pl. Mór. Az ártatlanul elítéltek pedig elég nehezen kaphatnák vissza az egészségüket.


Etikai problémák mellett sok orvosi is van, hisz donornak nagyon pontosan kell egyeznie, méretben is, meg ugye jól működő és alakú szervnek kell lennie, nem lehet a donornak fertőzése/betegsége, nem lehet vírushordozó stb.


Mi lesz az orvosokkal, nekik lesz választási lehetőségük?

Egyébként egyre több esetet jegyeztek fel emlékező szervekről, amikor étkezési, alkoholfogyasztási, zenehallgatási szokásai lettek olyanok a recipiensnek, mint a donornak.



Egyébként pedig nem a büntetések a visszatartóerők, hanem a felderítettség mértéke.

2015. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem...


Te úgy gondolod, hogy ha valakinek kiveszik a máját, lépét, tüdejét, szívét, szemgolyóit, veséit stb. akkor az nem jár az illető halálával? Valahogy túlél belsőszervek nélkül? Mi lenne ebben a halálbüntetés "helyett"? Igaz, nem a bakó csapja le az elítélt fejét, hanem az orvos műti ki a szívét, de ugyanúgy belehal. Ez miért is nem kivégzés?


Az elrettentést meg végképp nem tudom hova tenni. Szerinted érdekli a sorozatgyilkost, hogy az a büntetése, hogy felkötik, vagy az, hogy felkötik, majd kiszedik a szerveit? Teljesen mindegy neki. Ha valakit nem tart vissza a bitófa, azt a bitófa+szike sem fog visszatartani.


Ha pedig a kérdésed arra irányult, hogy legitimizálhatja-e a halálbüntetést az elítélt szerveinek orvosi célú felhasználása, akkor a válasz erre: NEM!


Szerintem gondold át még egyszer, hogy mire is vagy kíváncsi.

2016. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!