Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet zaklatásért?

Feljelenthet zaklatásért?

Figyelt kérdés
Személyesen nem ismerem csak netbarik vagyunk/voltunk főleg facebookon dumáltunk sokat de összevesztünk pár hónapja a csaj letiltott és én szerettem volna békülni vele ezért csináltam új fiókot de ő elkezdett engem szidni meg fenyegetni hogy szól a szüleinek meg végére azt is írta hogy rendőrségre is megy ha nem hagyom békén szól ismerősének is. Rendőrség csinál ilyen esetbe valamit? Egyszer volt már így hogy így veszekedtünk ugyanígy fenyegetett de akkor meg tudtuk beszélni egy idő után...

2015. nov. 2. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

"netbarik"

Amúgy semmit, hagyd békén. Nem ő a hibás ha egyszerűen nem érted meg hogy letiltott és nem akar veled beszélni. De te csak azért is írtál neki, most meg meg vagy sértődve.

2015. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jóhogy meg... párszor kiálltam mellette meghallgattam mikor baja volt most meg...
2015. nov. 2. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de aki egy összeveszés után már a rendőrséggel fenyeget, azt hagyd a fenébe. Ráadásul letiltott, azaz egyértelmű hogy nem akar veled beszélni. Ami nem megy azt nem kell erőltetni.


Csak akkor tesz valamit a rendőrség ha a zaklatást kimeríted a szó szoros értelmében, azaz rendszeresen és tartósan próbálod vele felvenni a kapcsolatot az akarata ellenére és/vagy ezek ellenséges hangnemben történnek. Attól még hogy egyszer ráírtál, pláne ha nem ellenséges hangnemben, akkor az még egyáltalán nem zaklatás.

2015. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
amin írtam neki azt nem tiltotta le
2015. nov. 2. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!