Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A világ legtöbb országában...

A világ legtöbb országában miért nem legális a fű?

Figyelt kérdés

Most őszintén, mi rosszat tesz az az ember, aki elszív egy füves cigit és egész éjjel el van jó hangulatban?


Azt én is büntetném, aki fű hatása alatt megtámad valakit, vagy ilyenek, de aki otthon elszív egy spanglit és jól elvan, azzal miért kell szemétkedni? Ugyanez vonatkozik más könnyűdrogokra pl. a gombákra.



2015. nov. 6. 20:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
42%

Talan azert nem mert nem egy zsenialis otlet drogozni ?

Nem tudom, csak talagatok.

2015. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"Én meg téged nem csíplek."


Kölcsönös a dolog öcskös! :D

2015. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel a táblázattal mindenki legyen tisztába:

[link]


Az alkohol és a dohány a veszélyesebb drogok közt vannak, hiába legálisak.


A fű, LSD, ecstasy meg kevésbé károsak ugyan, de mivel illegálisak ezért a készítésüket nem ellenőrzi senki sem...

2015. nov. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
14%

Mindig az alkoholt, cigarettát hozzák fel példának, pedig attól még, hogy azok legálisak, nem lesz a fű kevésbé káros.


Egyszerűen azért tiltott, mert tudatmódosító hatása van, mivel ez drog (akár csak a csokoládé, koffein...), így függőséget okoz.


Ha már alkoholról volt szó, aki látott már életében jópár ittas személyt az tudhatja, hogy mennyiségtől és emberenként is eltérő hatása van. Akad, aki "aktívvá" (agresszív) válik, míg más "lelassul". Kannabisz esetében se lehet puszta általánosítást tenni, hogy szimpla "jó hangulata" lesz mindenkinek. Persze erről toxikológusok részletesebben tudnak mesélni.

2015. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg, miért nem élünk mind egy álomvilágban boldogan a valóság helyett? Miért kell visszarángatni ebbe a kellemetlen életbe az ilyen embereket? A világ legtöbb országában nyilván tévednek, és te kérdező te tudod az igazságot. Persze minden fűvest otthonról visznek el a rendőrök, mert minden házra jut egy rendőr.
2015. nov. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

"A piától nem?"


Jó, akkor próbáld meg betiltani a piát.

2015. nov. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
3%

Olyan jó a sok kis füves érvelését olvasni itt :D

Minek legalizálni ? Ha otthon szívod el senkit nem érdekel, ha a koliban szívod el a haverokkal, senkit nem izgat. Akkormeg?

2015. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
40%

"Mindig az alkoholt, cigarettát hozzák fel példának, pedig attól még, hogy azok legálisak, nem lesz a fű kevésbé káros. "


Nem is azért hozzuk fel ezeket példának, hogy bizonyítsuk a fű a legártalmatlanabb dolog a világon. Nem ezzel érvelünk.

2015. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:

Mert drog. De legalizálni fogják szal nem kell félni.

A függőséghez én annyit fűznék hozzá , hogy a fűtől az lesz függő (lelkileg) akinek eleve "szar az élet". Úgy értem hogy nincs meg benne semmi olyan ami jobban boldoggá tenné mint a fű vagy más drogok és ez motoszkál a fejében egész nap , hogy "hmmm jó volt ez meg az de amikor bevoltam tépve..." . És ehez nem kell szegénynek lenni, akinek jaj meghaltak a szüli stb és hát rászokott... Egy jó körülmények közt élő ember is lehet lelkileg szegény, és annak ez nagy "segítség". Aki fűvezik és rászok az említett módon..szerintem nem akkora baj. Testileg nem károsabb mint a cigi..a többi drog viszont cinkes. Ugyhogy ink legyen legális és talán a többi drog visszaszorul a fű népszerűsége miatt.

2015. nov. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

De bírom ezt a sok tájékozatlan idiótát akiknek halvány lila fingjuk sincsen a dologról de azért feltétlen szükségét érzik hogy idehányják a baromságaikat

Egyrészt a fűtől nem lesz senki sem agresszív, egyetlen lejegyzett eset sincsen amikor valaki csak a fű miatt bármilyen erőszakos bűncselekményt követett volna el

Ennek tudományos magyarázata hogy a thc mellett cbd-t is tartalmaz, ami erősen szedatív hatású

Sőt, az elvonási tünetek miatt sem fog senki betörni sehova vagy eladni az anyját, mivel nagyságrendekkel gyengébbek pl az alkoholénál, fizikai függőség sem alakul ki, csak pszihikai, ami többnyire max álmatlanság és nyugtalanság formájában jelentkezik

Az egyetlen bizonyított káros hatása hogy sűrű használat mellett az idegsejtek felületén lecsökken a CB1 receptorok száma ami a rövidtávú memória romlásához vezet, de ha pár hétig hanyagolja a használó ezek visszaállnak normális számba.

Emellett előhozhat lappangó mentális betegségeket az arra hajlamosoknál, de fontos kiemelni hogy ezt nem a cannabis okozza, a használó már alapból beteg!!


A drogfogyasztás pedig egy idős az emberiséggel, lehet hajkurászni meg b*sztatni a füveseket, akkor is fognak drogozni az emberek. Ha nem lehet hozzájutni az üldözés miatt a hagyományos, ismert hatású, kevésbé káros szerekhez, akkor jönnek képbe a mindenféle teljesen ismeretlen eredetű és kockázatú dizájner szarságok, a herbál nevű szemét akár egyetlen használat után is okozhat idegrendszeri károsodást, ráadásul ezek nem is csak a lecsúszott emberekre jellemzőek, nem is gondolnátok milyen elterjedtek ezek egyetemeken, és egyéb körökben is.

Ahogy most kinéz ezeknek egyáltalán nem képesek gátat szabni a hatóságok, szerintem ez az egyik legnagyobb érv a legalizálás mellett.


Annak pedig hogy betiltották anno politikai okai voltak, de már szerencsére kezdenek észhez térni a világ kultúráltabb részein, de nálunk ehhez még évtizedek kellenek abból a középkori sötétségből kiindulva ami itt van ebben az országban

2015. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!