Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Devizahitelem már katasztrófál...

Devizahitelem már katasztrófális! A világ legnagyobb legális uzsorakamata, amit velünk csinálnak. Adóznom kell, ha a hitelt fizetem vissza?

Figyelt kérdés

Ha eladnám a lakásunkat, visszafizetném a hitelt (két év alatt a kétszerese, azzal együtt, amit már levontak tőlem), ami még most fedezné, a maradékból talán ? egy mobilházat tudnék a családomnak biztosítani.

Az egyéb kivitelezés mellett a legnagyobb gondom az, hogy az APEH ezt hogy ítéli meg? Mivel a mobilház nem ingatlan, a pénz 60-70 % visszamenne a devizahitelre, ennek ellenére az egész összeg után kéne az állam felé adóznóm? Nem elég, hogy a lakásom elveszítem?


2010. júl. 23. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
ha hiteltörlesztésre fordítod,akkor kérhetsz egyedi elbírálást,hogy ne kelljen adóznod. a mobilházadat pedig állandó lakóhelyként és lakhatási engedéllyel ellátva lakóingatlanként vetetheted nyilvántartásba,és akkor erre is kérhetsz egyedi elbírálást. és ha esetleg adóznod kell is valamennyit,még mindig jobban jársz,mint mi,akik ha most eladjuk a lakásunkat,még akkor is évekig törleszthetjük a hitelt,annyival több,mint az ingatlan jelenlegi értéke. de van esélyed,hogy ne kelljen fizetned.
2010. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
első vagyok újra. szóval mi is gondolkodtunk ilyen mobilházban,többet meg is néztünk,de egyszerűen képtelenség benne családdal lakni. szűkösek a terek,a szigetelése nulla,télen megfagysz benne,még ha utólag körbeszigeteled is,alulról-felülről is kell,nyáron viszont olyan,mintha konzervdobozban élnél. a normális külsejű és méretű 3 millióba kerül,ebből viszont vehetsz egy kisebb faluban egy téglaházat a jelenlegi szar ingatlanpiacon,ahol esetleg csak a fűtést kell kialakítani. íPersze ha nagyon helyhez kötött vagy,azt megértem,de szerintem gondold át.
2010. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hidd el, folyamatosan agyalok! Már komfort nélküli házba is gondolkodom. Csak kérdés, hogy egyáltalán el tudnám-e adni a miénket. Egyébként az adózásra vonatkozó tippjeid nagyon köszönöm, mert ez ma reggel jutott eszembe és megint padlóra kerültem a gondolattól. Folyamatosan keresem a megoldást, mert ez már minősíthetetlen, amit velünk csinálnak. Egy 6 tagú családnak valóban szűkös lenne, ezzel tisztában vagyok. De aztán a mamám lakását is eladnánk és másik konténer ház is szóba jönne. A szigetelésről írtak tényleg aggasztóak. Még agyalok.

Egyébként borsodból Dunántúlra mennék, ha kimozdulnék.

2010. júl. 23. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
van Gy.M-S megyében egy eladó házunk,ugyan nem áruljuk nagyon,mert csak jóval ár alatt menne el,de tudom javasolni. és a környéken több olyan is van,ami tégla,csak még nincs felújítva,azok olyan 3 M körül. a konténerház nem kicsit szűkös,és a hang- valamint hőszigetelése katasztrófa. nagyon megbánhatod és esetleg utána nem tudod eladni. inkább akkor már vegyél használt faházat,1,5-2 M-ért szépeket lehet kani,ha van telek,ahová felállíthatod.arra is lehet lakhatásit kérni.
2010. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja és most láttam,hogy Súr településen összközműves építési telekeket ad el az önkormányzat 350 ezer forintért. Komárom-Esztergom megye déli része,szépek a telkek.
2010. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm. Tudjátok, itt is elég ritka, amikor úgymond "megértik" az ember kétségbeesését és emberi stílusban beszélnek írnak hozzá. Egyébként folyamatosan kattog az agyam. Borsodban szép helyen lakunk, ha innen elmegyünk fájni fog a szívem a Bükkért. Egyébként a hitelbe is emiatt mentünk. Rajtam kívül a családból mindenki szívbaj nélkül ment volna a Dunántúlra. Sajnos a hitel elment, és nem haszontalan dolgokra (korábbi hitel kiütése, lakás felújítás - házi erővel, fiatalabb kocsira cseréltük az agyonhegesztett kocsit, stb.) De két év elteltével, amit levontak már tőlem és amit ki kellene fizetni az pont a duplája...mi lesz 20 év múlva??? Nem emlékszem, mikor voltam ennyire elkeseredve :( Pedig egy-két kacifántos dolgon túl vagyok már.

Egyébként a tesómék közelébe mennék Székesfehérvár környékére. Csak nagyon-nagyon át kell gondolnom a dolgot a munkahelyek miatt. 3 kereső (igaz, egyik sincs 100 eFt + pici baba, gyeden lévő lányom). Egy ilyen lépést meg kell fontolni.

Ha emelkedett volna kb. 5 eFt-ot is a hitelrészlet, akkor nem agyalnék, de ilyen gerinctelenség mellett csak kattog az agyam.

Köszönöm nektek az emberséges mondatokat.

Egyébként nem félek egy abszolút komfort nélküli háztól, sőt még élvezném is (szerelek villanyt, vizet, járólapozok, csempézek, zsaluzok, betonozok nő létemre) Saját flexem és dekopír fűrészem van, és jó logikám az ilyen jellegű munkákhoz. Ja, és még főzni, kötni, horgolni, gyöngyözni is tudok :))) További szép napot nektek.

2010. júl. 23. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!