Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy fiú (15 éves) megöli...

Ha egy fiú (15 éves) megöli az apját azért mert terrorizálja, és veri, tönkreteszi az életét, akkor ez minek minősül? Milyen bűntetést kap?

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 19:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
Gyilkosság és rajtam múlna, akkor életfogytiglanit.
2016. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Mivel fiatalkorú így nem kap olyan súlyos büntetést mintha már 18+ lenne. De így is úgy is emberölés ez is. Javítóintézetbe kerül ahol fiatalkorúak vannak.
2016. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom,de ne ölje meg,azzal csak ő kerül nagyobb bajba,hiába,hogy én is mélységesen megvetem az ilyen szülőket(bár nem lehet annak nevezni őket)!

A gyámhatóságokhoz kell fordulni,ezért találták ki.

2016. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Nézz utána a neten.

Bántalmazó környezetből nem csak gyilkosság útján lehet megszabadulni. Feljelentést lehet tenni gyámhatóságnál, gyermekvédelmiseknél, látlelet birtokában rendőrségen.

2016. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
Gyilkosságnak minősülne. A büntethetőségbe bőven benne van egy 15 éves, súlyos éveket kapna szerintem, de lehet 25-30 éves korára kiszabadulna. Persze 18 éves kor után, a rendes börtönbe kerülne.
2016. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De miért a gyereket büntetik ezért? Nem elég neki az hogy egész életében szenvedett? Hisz pont emiatt tesz olyat amiről ő is tudja hogy nem szabad.
2016. jan. 7. 19:19
 7/27 anonim válasza:
94%
Mert gyilkosság. Sikerült felfogni, vagy magyarázzuk még?
2016. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A gyámhivatal, meg azok hogy feljelenti az illetőt, nem érnek semmit. Csak a saját helyzetét rontja el, mert nincs bizonyíték hogy a szülő ilyen. Így aztán csak az lenne hogy magát keveri bajba és csak az apja mégjobban bántja.
2016. jan. 7. 19:22
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Mi jogod van elvenni az életét? Még akkor sincs, ha megver, ki vagy te, Isten? jelentsd szépen fel a gyámhivatalnak, majd ők jól meghurcolják.
2016. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Összepakolsz, besétálsz a rendőrségre v a gyámügyre és a rossz otthoni körülményekre hivatkozva kéred az intézeti elhelyezésedet, kb ennyi.


Amire készülsz az előre megfontolt/tervezett emberölés, javítóba kerülsz, majd a 18. szülinapodon átvisznek fegyházba. Nem éri meg.

2016. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!