Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha esetleg szétmegyünk, akkor...

Ha esetleg szétmegyünk, akkor milyen kimenetele lehet a dolognak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Én venni akarok egy házat pár hónap múlva, ahova ő a nyáron beköltözne, hozzám költözne.


Ő nagyon komolyan gondolja a dolgokat, mondta, hogyha elkezd dolgozni, akkor legyen közös kassza, kezeljem én a pénzt, mert ő nem tud bánni vele. Én mondtam, hogy eleinte semmiképp, tapasztalja meg, hogy milyen a szülei nélkül, önállóan élni. Lakbér címén fizet a hitelbe (akarok még egy albérlőt, azért nem felezést írtam), illetve a rezsit is arányosan szétosztjuk. A kaját is felesben fizetjük, az alapvetőeket, illetve a háztartási cuccokat. Ezen felül amit még akar, azt megvesz magának. Illetve az egyéb költségeket, mint benzin, azt is felesbe, ha velem jár melózni.


A lakásban a többit, mint felújítás, bútorok, hibaelhárítás, stb azokat én fizetném. Bár tudom, hogy ez gonoszul hangzik, de én számolok azzal, hogy szétmegyünk. Ő még fiatal, első kapcsolata, lelkes. Lehet, hogy ő a kivétel, aki tényleg rögtön megállapodik, örülnék neki, de 3 kapcsolat után már nem hiszek vakon.


Tehát gondolkoztam azon, ha így élünk, akkor ha ne adj isten szétmegyünk, akkor mi fog történni? Ha mondjuk húzós szakítás lesz... akkor simán maradhat a házamban, mert oda van bejelentve? Vagy mondhatja a sajátjának, mert végülis a hitelbe adott bele? Számlaképesként akarom az albit kiadni, de páromnak is?


Ha nem vagyunk házasok, csak élettársak, akkor mi történhet egy olyan (remélem soha meg nem történő) esetben, ha szétmennénk, de ő maradni akarna, viszont én nem szeretném?


2016. jan. 14. 07:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Minden vagyontárgy, amit az összeköltözés elött szerzett bármeliyk fél, saját vagyon marad.


Az együttélés során keletkezett értéktöbblet a szerzés arányában számít közös szerzeménynek, azaz a jövedelmek arányaban oszlik meg.


De a pontos lehetöségekröl jobb, ha megkérdezel egy szakembert: minden önkormányzaton van ingyenes tanácsadás, ott megválaszolnak minden kérdésedet, illetve elmondják, hogy mi a legbiztosabb megoldás.


Azonban ilyen hozáállással eleve nincs értelme összeköltözni, ha már elöre "tudod", hogy nem lesz tartós a dolog.

2016. jan. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretném, ha tartós lenne, de jobb, ha mindennel számolok, mint ha ismét pofára esem. Kevertem már össze a pénzügyeket úgy, hogy nem volt semmi papírunk az együttélésről, rendőrségi ügy lett belőle. Nem akarok még egy ilyet. Szóval jobb bebiztosítani magam, és tisztában lenni a dolgokkal, még akkor is, ha biztos vagyok abban, hogy nem megyünk szét.
2016. jan. 14. 08:00
 3/19 anonim ***** válasza:

Lehet, kegyetlennek tűnik, de én senkit nem jelentenék be a lakásomba lakcím szerint, amíg nem a férjem. Csak tartózkodási helyként. Ha valami történne, és az illető nem akar önként távozni, iszonyat nehéz kitenni, ha az a bejelentett lakóhelye.


A lakásban semmiképpen sem lesz tulajdon joga. Az esetleges felújításokról rakd el a számlákat.


"Lakbér címén fizet a hitelbe "

Akkor legyen erről papír, mármint a lakbérről, mert anélkül nehéz bizonyítani. Mondjuk az ellenkezőjét is, hogy fizetett egyáltalán. Én a engedném, hogy fizessen a hitelbe, pont az általad vázolt problémák miatt.

2016. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Én a engedném," -> Én NEM engedném....


Bocs.

2016. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem papírozzátok le, hogy a bérlődként lakik ott, akkor a jog szerint az együttélés alatti felújítás (amennyiben növeli az ingatlan értékét és nem csak állagmegóvás) és hiteltörlesztés fizetésarányos közös beruházás akkor is ha csak te fizeted (mert lehet azzal érvelni, hogy azért volt lehetőséget fizetni, mert az egyebeket ő állta), és emiatt elköltözéskor ezt visszakövetelheti.
2016. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért úgy látom, van aki reálisan gondolkodik és nem rózsaszín ködben. Én, helyedben, egy hozzá értő ügyvédhez fordulnák. Inkább, tiszta legyen a kép, mint esetleges évekig tartó pereskedés.
2016. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem... szóval akkor neki is kell bérleti szerződést írnom, illetve számlát adni a lakbérről. Igaz? Így lesz törvényes?
2016. jan. 14. 08:43
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Az oké, hogy albérlőként kezeled. De akkor te viselkedj főbérlőként. Még szép, hogy bejelentkezhet a címre, illetve kap számlát. Vagy úgy képzelted, hogy összevesztek és másnap te már rakhatod is ki? Nem csak részedről van szükség biztosítékra.
2016. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem áll szándékomban kirakni, akkor sem, ha ne adj isten szakítunk.


De nem akarom, hogyha minden tönkremegy, akkor neki ugyanannyi joga legyen a házban, mint nekem, és az általam fizetett hitelből finanszírozott házat a magáénak vallja, és esetleg kitehessen. Vagy követelhessen rajtam pénzt. Én ennek a lehetőségét akarom elkerülni. Nekem az sem lenne gond, ha élettársi kapcsolatról írunk papírt, ha úgy biztosítva van az, amit addig szereztem.


Tehát nekem az a lényeg, hogy amit én a saját pénzemből megszerzek, azt ne vehessék el tőlem.

2016. jan. 14. 08:49
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

szerintem sokkal tisztább lenne, hogyha te fizetnéd a hitelt ő meg a rezsi + kaja rá eső részét.

ő miért fizetné a hitelt, amikor nem is az övé a ház, sose lesz az övé?

mert ha tegyük fel évekig közösen fizetitek a hitelt, akkor jogos lenne majd a javaslata,hogy írassátok közös névre a házat.. gondolom ezt meg nem nagyon szeretnéd. szóval én a helyedben fizetném a hitelt,hogy véletlenül se jusson eszébe majd kötözködni,hogy írassátok közös névre.

2016. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!