Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha esetleg szétmegyünk, akkor...

Ha esetleg szétmegyünk, akkor milyen kimenetele lehet a dolognak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Én venni akarok egy házat pár hónap múlva, ahova ő a nyáron beköltözne, hozzám költözne.


Ő nagyon komolyan gondolja a dolgokat, mondta, hogyha elkezd dolgozni, akkor legyen közös kassza, kezeljem én a pénzt, mert ő nem tud bánni vele. Én mondtam, hogy eleinte semmiképp, tapasztalja meg, hogy milyen a szülei nélkül, önállóan élni. Lakbér címén fizet a hitelbe (akarok még egy albérlőt, azért nem felezést írtam), illetve a rezsit is arányosan szétosztjuk. A kaját is felesben fizetjük, az alapvetőeket, illetve a háztartási cuccokat. Ezen felül amit még akar, azt megvesz magának. Illetve az egyéb költségeket, mint benzin, azt is felesbe, ha velem jár melózni.


A lakásban a többit, mint felújítás, bútorok, hibaelhárítás, stb azokat én fizetném. Bár tudom, hogy ez gonoszul hangzik, de én számolok azzal, hogy szétmegyünk. Ő még fiatal, első kapcsolata, lelkes. Lehet, hogy ő a kivétel, aki tényleg rögtön megállapodik, örülnék neki, de 3 kapcsolat után már nem hiszek vakon.


Tehát gondolkoztam azon, ha így élünk, akkor ha ne adj isten szétmegyünk, akkor mi fog történni? Ha mondjuk húzós szakítás lesz... akkor simán maradhat a házamban, mert oda van bejelentve? Vagy mondhatja a sajátjának, mert végülis a hitelbe adott bele? Számlaképesként akarom az albit kiadni, de páromnak is?


Ha nem vagyunk házasok, csak élettársak, akkor mi történhet egy olyan (remélem soha meg nem történő) esetben, ha szétmennénk, de ő maradni akarna, viszont én nem szeretném?


2016. jan. 14. 07:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
azért kicsit durva, hogy albérleti díjat akarsz majd szedni a párodtól vagyis, hogy adjon bele a hitelbe de a semmiért cserébe. az lenne a tiszta, hogy ő fizeti a rá eső rezsit és kaja felét, te meg a hitelt a te rád eső rezsid és kaja másik felét.
2016. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Menj ügyvédhez, kérdezd meg. Az ismerősi körömben épp zajlik egy válás, a feleség mindennek követeli a felét, holott ő semmit nem tett hozzá a közös vagyonhoz, a férj mindenét örökölte, vagy a házasság előtt vette. A nőnek így semmi nem jár, mehet az anyjához a másfél szobás albérletbe. Amikor az ügyvéd kérdezte, hogy milyen alapon követel, a 8 évre hivatkozott (ebből egy év házasság), amit együtt voltak.
2016. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Olyan meggondolásból akarok tőle is bérleti díjat kérni, mert ő is ott lakik. Ugyanúgy, ahogy egy albérletben is fizetnie kellene, úgy szerintem itt sem másabb a helyzet.


Nem tudom, nekem ez így logikus.

2016. jan. 14. 09:34
 14/19 anonim válasza:

Nekem az elgondolásodból egy valami nem tetszik.

Úgy beszélt a párodról, mintha idegen lenne...Albérleti dìj? Ez nagyon durva. A páromtól ebben az esetben tuti nem kérnék, mert nyilván a hitelt akkor is fizetned kell, ha egyedül laksz. Gondolom úgy vetted fel, hogy tudod fizetni. Buta lenne a párod így odaköltözni....

2016. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már most szakíts a sráccal,ilyen irigy,követelőző hozzáállással,ne akarj senkivel együtt élni.Hozzáteszem,ha én lennék a fiú,és felajánlanád hogy költözzek hozzád,utána meg bérleti szerződés meg mit tudom én dolgokat dugnál az orrom alá,pároslábbal dobnálak ki.Hol a bizalom? Hol a szeretet? Mint két idegen...
2016. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Egyedül is tudom fizetni igen, de nem ok nélkül akarok még egy albérlőt kettőnk mellé. Nem olyan óriási nagy a fizum, és emellett még a házat is be kell rendezni.


Akkor buta a párom, mert hozzám akar költözni. Ha albérletbe laknánk is ugyanúgy kellene fizetnie a lakbért, csak akkor nem a párja költené el a hitelre, hanem egy ismeretlen. Ez az ismeretlen meg bármikor kiteheti, ha úgy tartja kedve, én meg nem. Pont ezért veszek lakást, hogy a lakhatásom biztonságban legyen.


Ha te ebben nem látod a logikát a te bajod, mi ezt már átbeszéltük.

2016. jan. 14. 09:44
 17/19 A kérdező kommentje:

A szeretet és a bizalom is megvan, de ahogy látom téged még nem semmiztek ki :D


Megvolt a bizalom az előző kettő barátomnál is, mind a ketten az utcára hajítottak, csak mert bíztam bennük. Pedig egyikkel közös albiban voltunk, mégis a nyakamba tette a nővérét, engem meg kirakott, mert hülye voltam, és az elején hagytam, hogy csak ő írja alá a bérleti szerződést. Mégegyszer ilyet nem teszek, főleg nem a saját házammal.


Épp ezért páromat is bebiztosítom, mert bár nem fogom kidobni, jobb felkészülni a legrosszabbra, de ezzel együtt magamat is bebiztosítom.


Ja, és arról ugye már ne is beszéljünk, hogy kezdetben úgy költözik hozzám, hogy nem lesz melója. Egy albérletben ezt mikor tehetnéd meg?

2016. jan. 14. 09:47
 18/19 A kérdező kommentje:
És szakítani nem fogok, mert szeretem, de az anyagi kereteim végesek, és ezek nem olyan dolgok, amiket fél vállról kell venni.
2016. jan. 14. 09:48
 19/19 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem tudod kirakni.

Ha be van jelentkezve, akkor ki is tudod jelenteni.

A ház, vagy lakás legyen a te neveden, mivel te vetted.

2016. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!