Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthat az az ember,...

Mire számíthat az az ember, aki "bekattant" állapotban - egyértelműen pszichiátriai probléma miatt - 8 napon belül/ill. túl gyógyuló sérülést okoz?

Figyelt kérdés
A páromat több éve kezelték folyamatosan pszichiátriai problémákkal, skizofréniával, paranoiaval, gyógyszert szedett, de normális életet élt, dolgozott, tárgyalt, szeretett, autót vezetett, szóval abszolút kordában lehetett tartani a gyógyszerekkel az állapotát. Ősszel egy kórházi felülvizsgálaton megállapították, hogy nincsen semmi baja, leszedték az összes gyógyszerről, nem kell neki, haza engedték a kórházból. Ma pedig átment a szomszédba és megverte az idős nénit, hogy ő a Sátán és azért. Minden előzmény nélkül. A néninek nem tudjuk, hogy mennyire súlyos lett az állapota, holnap fogom megkérdezni a szomszédot, de azt tudjuk, hogy nem tört el semmije, és anyósom azt mondta, hogy látta, hogy saját lábán szállt be a mentőbe. A páromat pszichiátriára szállították. Mire számíthatok legrosszabb és legjobb esetben??? Mert talán én is ott fogok kikötni, mert ezt ép ésszel nem lehet kibírni. (32/36 évesek vagyunk.)
2010. márc. 26. 23:07
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Én sajnos észrevettem. Pont erről beszéltünk valamelyik nap még vele! És azt mondta: És mennyi ilyen lesz!
2010. márc. 26. 23:56
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt is írtam, hogy elmebetegeknél mi a helyzet. De ha a pontos törvényhelyre vagy kíváncsi, az itt van:


24. § (1) Nem büntethető, aki a cselekményt az elmeműködés olyan kóros állapotában - így különösen elmebetegségben, gyengeelméjűségben, szellemi leépülésben, tudatzavarban vagy személyiségzavarban - követi el, amely képtelenné teszi a cselekmény következményeinek felismerésére vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjék.


(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elmeműködés kóros állapota az elkövetőt korlátozza a cselekmény következményeinek felismerésében vagy abban, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjék.


25. § A 24. § rendelkezései nem alkalmazhatók arra, aki a cselekményt önhibájából eredő ittas vagy bódult állapotban követi el.


- mint látod, minden azon múlik, hogy a cselekmény elkövetésének időpontjában milyen volt az elmeműködése. Ezt fogják majd vizsgálni, ha per lesz belőle.

2010. márc. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! A betegségek legrosszabja a mentális és pszichés betegségek, és azon belül is a lelki betegségek.


Gyanítom, hogy a párodnál is az agyi anyagcsere ami nem stimmel, de nem akarok okoskodni. Szedje a gyógyszert élete végéig, és passz! Ha kell segítség meg írj egy emailt, és vegyük fel a kapcsolatot.


29/F

2010. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
00:00 Köszönöm, ezeket olvastam én is, de konkrétan mire számíthatunk? Kényszergyógykezelés? (Mert arról borzasztó dolgokat olvastam...)Vagy "csak" pszichiátria? Mi ilyenkor a következő lépés? Mi fog történni? Ki és mikor fog tájékoztatni? Szűkségünk lesz ügyvédre? Most itt arra gondolok, ha 8 napon túli...
2010. márc. 27. 00:24
 15/25 anonim ***** válasza:
írtam!
2010. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Szűkségünk lesz ügyvédre?"


Hát az nem árt.

Azt, hogy mi a következő lépés, az majd a perben derül ki. A bíróság dönti el, a lefolytatott vizsgálat alapján.

Amúgy meg a börtön se jobb szerintem, mint a kényszergyógyítás.

2010. márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

00:30

nekem? Mert nem kaptam semmit :(

2010. márc. 27. 01:07
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ősszel egy kórházi felülvizsgálaton megállapították, hogy nincsen semmi baja, leszedték az összes gyógyszerről, nem kell neki, haza engedték a kórházból."


Könnyen lehet, hogy takarékosságból egyszerűen megszegték a szakma szabályait.


A skizofrénia nem nátha, amiből egyszer csak meggyógyul a beteg, hanem inkább olyasmi, mint a cukorbetegség: gyógyszerezéssel tünetmentessé tehető. Ez, hogy "meggyógyult, ezért leállítjuk a gyógyszert", a visszaesés biztos receptje.

2010. márc. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:39


Úgy állapíthatták meg, hogy gondolom ki van adva direktívába, hogy lehetőleg minél kevesebb gyógyszert írjanak fel (takarékoskodik az állam). Arra nem gondol a tisztelt minisztérium, hogy kiesett munkaórákban és tönkrement életekben mennyit veszít az ország, amikor megspórolja néhány doboz gyógyszer ártámogatását. De nem biztos, hogy a minisztériumi előírás hibás, lehet, hogy csak az orvos. Más orvoshoz kell menni, aki igenis felírja a gyógyszert.

2010. márc. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

És szerinted felelősségre vonható az orvos/orvosok? Van értelme? Csóró vagyok természetesen, de piszkosul nagy az igazságérzetem...

Láttam az előbb a nénit az udvaron mászkálni otthonkában (ez jóóóó, mert ezek szerint nincs kórházban), de be van kötve a feje (ez nem jóóó). tudom, hogy át kellene menni, de egyszerűen nincs lelkierőm... Annyira szégyellem magam, hogy legszívesebben elsüllyednék szégyenemben.

2010. márc. 27. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!