Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthat az az ember,...

Mire számíthat az az ember, aki "bekattant" állapotban - egyértelműen pszichiátriai probléma miatt - 8 napon belül/ill. túl gyógyuló sérülést okoz?

Figyelt kérdés
A páromat több éve kezelték folyamatosan pszichiátriai problémákkal, skizofréniával, paranoiaval, gyógyszert szedett, de normális életet élt, dolgozott, tárgyalt, szeretett, autót vezetett, szóval abszolút kordában lehetett tartani a gyógyszerekkel az állapotát. Ősszel egy kórházi felülvizsgálaton megállapították, hogy nincsen semmi baja, leszedték az összes gyógyszerről, nem kell neki, haza engedték a kórházból. Ma pedig átment a szomszédba és megverte az idős nénit, hogy ő a Sátán és azért. Minden előzmény nélkül. A néninek nem tudjuk, hogy mennyire súlyos lett az állapota, holnap fogom megkérdezni a szomszédot, de azt tudjuk, hogy nem tört el semmije, és anyósom azt mondta, hogy látta, hogy saját lábán szállt be a mentőbe. A páromat pszichiátriára szállították. Mire számíthatok legrosszabb és legjobb esetben??? Mert talán én is ott fogok kikötni, mert ezt ép ésszel nem lehet kibírni. (32/36 évesek vagyunk.)
2010. márc. 26. 23:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz dolgod lesz! Hasonló nem ilyen jellegű problémám volt iszonyú körülményes,fárasztó és hosszadalmas bizonyítani,hogy nem normális az elkövető.Sajnos előítélettel van az igazságügy is mert gyakori hivatkozás a nem beszámítható elmeállapot.Sok szerencsét!
2010. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"És szerinted felelősségre vonható az orvos/orvosok? Van értelme? Csóró vagyok természetesen, de piszkosul nagy az igazságérzetem..."


Jó orvost kell keresni, aki felírja a gyógyszereket. A beteg gyógyulásával kell foglalkozni, nem a "felelősségrevonással".

2010. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

13:09

Köszönöm. A családnak - mint kiderült - van egy nagyon jó ügyvéd barátja, tőle fogunk tanácsot kérni, amit már biztos tudunk, hogy szerencsére 8 napon belüli a sérülés, de néni feljelenti :( (Én is feljelenteném a szomszédot valszínűleg, ha ilyet tenne, megértem.)

Azt beszéltük, hogy nem is biztos, hogy jó, ha az elmeállapottal kell takarózni. Mivel nem volt büntetve nem biztos, hogy jobb neki. Jajj, édes Istenem, sose gondoltam volna, hogy ilyenen kell matekozni majd egyszer, de hát ő tényleg egy nagyon jó lelkű ember, de ez tényleg olyan volt, mint akit megszállt a gonosz, vagymi. Most teljesen jól volt már a kórházban, mindenre emlékezett, azt mondta, hogy megkönnyebbült, akkora volt benne a feszültség... (Sok egyéb más probléma miatt is volt feszült, meg hát a közeledő választások miatt is az volt...)

2010. márc. 28. 18:49
 24/25 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ne izgulj a választások miatt,győzzön a "jobbik" :))
2010. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem én izgultam, hanem a párom... Nagyon a izgatott (volt) már hetek óta... Hát, igen, bárcsak a "jobbik" győzne...
2010. márc. 29. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!