Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rezidens orvosok, miutan...

Rezidens orvosok, miutan osszehazasodtak, dolgozhatnak tovabbra is ugyanazon az osztalyon? Mit mond errol a munkaugyi torveny?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A törvény nem tudom mit ír, de dolgozhatnak ugyanabban a munkakörben szülés után is mint előtte. Akkor problémásabb a helyzet, ha pont egy szakmai gyakorlatot kell kihagyni és esetleg nincs meg az aláírás.
2016. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan törvény nincs, hogy házastársak nem dolgozhatnak egy munkahelyen.
2016. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. kicsit félreértettem a kérdést bocsi(nem tudom, hogy hoztam bele a gyerekvállalást). így is dolgozhatnak, de nem jellemző. legalábbis én eddig nem találkoztam ilyen esettel csak úgy, hogy más osztályon dolgoztak. ugyan ez igaz az orvos-ápolónő/asszisztens kapcsolatokra is.
2016. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A munkahely belső szabályzata tilthatja esetleg. A munkaügyi törvény nem tiltja, de pl olyan biztonsági cégeknél ahol pénzt szállítanak, számolnak, stb. nem dolgozhat egy műszakban házaspár, testvérpár, bármiféle rokonságban álló személy az esetleges csalások miatt. De ezt a munkahely szabályzata írja elő, nem törvény.


Nekem szüleim háziorvosok. Ők szomszédos körzetben dolgoznak, egymást helyettesítik. Így szerintem a kórházi gyakorlat sem térhet el nagyban.

2016. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dolgozhatnak egy helyen.


Magáncégeknél szokott lenni, az, hogy közeli családtag nem lehet a másiknak a főnöke vagy a beosztottja.

2016. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!