Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esetben éri meg az...

Milyen esetben éri meg az eladónak olcsóbb árat feltüntetni egy ingatlan adásvételi szerződésben egy valós, magasabb árnál?

Figyelt kérdés
Mostanában több helyről hallottam, hogy azért mennek ki ingatlan eladásoknál helyszíni szemlére, mert az az úgynevezett "kollektív vád", hogy "illetéket akarnak csökkenteni" az eladásnál. Nem értem a logikát, hogy miért érné az meg az eladónak, hogy egy idegen kedvéért, 10 millió Ft-tal, vagy akár többel ne tudjon a későbbiekben elszámolni az adóhatóság felé? Ha pl. 20 millió Ft-ért elad vki egy lakást és a "vevő kedvéért" 10 milliót ír a szerződésbe, majd vesz egy új lakást a 20 millió Ft-ból, de az adóhatóság felé nem tud majd elszámolni, hogy honnan volt a másik 10 millió Ft bevétele, ez neki miért jó? Meg tudja ezt vki magyarázni?
2016. jan. 29. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

" Nem értem a logikát, hogy miért érné az meg az eladónak, hogy egy idegen kedvéért, 10 millió Ft-tal, vagy akár többel ne tudjon a későbbiekben elszámolni az adóhatóság felé?"


Kevesebb adóköteles bevétele keletkezik, tehát kevesebb személyi jövedelamadót fizet. Nyilvánvaló, nem?



"10 milliót ír a szerződésbe, majd vesz egy új lakást a 20 millió Ft-ból, de az adóhatóság felé nem tud majd elszámolni, hogy honnan volt a másik 10 millió Ft bevétele, ez neki miért jó?"


Egyáltalán nem biztos, hogy az eladó másik ingatlant vesz...

2016. jan. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most itt, nyilvánosan pénzmosási tippeket vársz ?????? :) :) :)
2016. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5 éven belül alacsony áron vette , azóta felment az ára és nem akar adót fizetni a különbözet után.
2016. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amennyiben maradunk az általánosításnál és a kollektív vádaskodásnál, elmondható, hogy a többség, vagyis egy átlagos magyar család, ha eladja a lakását, általában ezt azért teszi, hogy vegyen egy újat. Ez szerintem nemcsak egy átlagos magyar családra érvényes, hanem egy átlagos Nyugat-európai családra is, pedig nekik lényegesen magasabb az életszínvonaluk. Ha pedig vesz vki egy új lakást egy eladást követően, akkor az Szja nem aktuális. Az pedig szintén nem jellemző a magyarokra, hogy csak úgy el akarjanak "shoppingolni" 10-20 Millió Ft-ot, magyarul eladjanak egy ingatlant és mintegy "elverjék" a pénzt. Elképzelhető, hogy van erre is példa, de maradva az általánosításnál, ez nyilván nem jellemző a magyar lakosságra kollektíve...
2016. jan. 29. 22:49
 5/6 A kérdező kommentje:
5 éven belül pedig általában nem változik, (vagy változott) egy ingatlan ára olyan jelentős mértékben, hogy ez jelentős illeték fizetési különbözetet jelentsen. Nyilván előfordulhatnak kivételek, de ez szintén nem általánosítható...
2016. jan. 29. 22:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem még egy felső-középosztálybeli, vagy egy milliomos sem jellemzően "herdál el" több 10 Millió Ft-ot. A többségnek inkább a "bevétel-hiány" szokott ilyen értelemben problémát jelenteni az adóhatóság felé, nem pedig az, hogy hogyan herdáljon el minél több millió Ft-ot. De ha még ez lenne is a jellemző az átlag magyarokra, akkor meg épp ezért nem logikus a vád, hiszen, ha valaki olyan vagyonos, hogy eladjon egy ingatlant és csak úgy "elshoppingolja" az árát, az éppen hogy nem fogja magát kitenni rongyos pár 10 vagy 100 ezer Ft-ért egy ilyen szituációnak...
2016. jan. 29. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!