Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet a kimenetele egy...

Mi lehet a kimenetele egy üzletszerűen elkövetett csalási ügynek?

Figyelt kérdés
Átvertek egy hónapja jófogáson, előre utaltam és nem kaptam meg a csomagot. Feljelentettem a csalót, tegnap kaptam egy levelet a rendőrségről, hogy mást is átvert 39000 ft-al (engem 10000-el), ezért összevonták a két ügyet üzletszerűség miatt. Közben az egyik fórumon is több ember írta hogy ugyanez az ember verte át őket is, a rendőrségtől kapott levél szerint telefonszámhoz tudták kötni a két ügyet, de ha a fórumon megkárosítottak is feljelentik csak nem telefonszám alapján mert nem beszéltek telefonon, hanem bankkártyaszám alapján, akkor nem is tudják az én ügyemhez kötni? Én a feljelentésbe megadtam a kártyaszámot. Lehetséges hogy tanúként beidéznek majd engem? Van rá esély hogy a pénzemet visszakapjam?
2016. febr. 3. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:
A rendőrségen nyilván ki fognak hallgatni tanúként, viszont nem feltétlenül kell tárgyalásra járni majd bíróságra. Vannak olyan ügyek, amiket tárgyaláson kívül is el tudnak bírálni, van rá lehetőség, abban az esetben az iratok alapján hozzák meg a határozatot, ha te egyértelműen károsult vagy és kéred a nyomozás során, hogy a károdat térítse meg az elkövető, akkor megítélnek neked polgári jogi igényt. Az megint más, hogy visszakapod-e a pénzt. Az esetek nagyon nagy többségében nem kapják vissza.
2016. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!