Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik még olyasmi bűncselekm...

Létezik még olyasmi bűncselekmény, mint "hatóság sértegetése" vagy ehhez hasonló?

Figyelt kérdés

Régen tuti h volt ilyen, hogy most van-e azt nem tudom, de érdekelne.


Szóval ha pl már nagyon elegem van a korrupt bíróból és lek.vázom, azért tud valamit tenni ellenem? Vagy ez az én véleménynyilvánítási szabadságomba belefér, hogy k.vának tartom?



2016. febr. 5. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A bírót nem szidhatod, mert akkor rendbírságot szab ki.

A rendőrt viszont nyakon is hajinthatod, nem nagyon csinálnak belőle ügyet.

Köszönhetjük a liberálisoknak.

2016. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

rendbírságot? de ha nem tárgyaláson, hanem egy írásos beadványban nevezem büdös k..ának?

pl: "dr Büdös K..a bírónő igen átlátszóan ferdíti folyamatosan úgy a tényeket, hogy az a másik félnek legyen jó, és ennek érdekében többször nagyon durván hazudott is"


Ebben akkor van valami kifogásolnivaló?

2016. febr. 5. 18:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Létezik! Becsületsértés vétségének nevezik. Btk, 227§. Magánindítványra üldözendő bcs.


Azért, arra kíváncsi vagyok, hogy melyik rendőr nem csinál abból nagy ügyet, ha valaki nyakon vágja. Mostanában a hiv.szemmel kapcsolatos bírói gyakorlat is szigorodott lsd. magyar-román meccs után elég szép letöltendő szabadság vesztéseket szabtak ki, másrészt hivszem után rk-n elég szép habzsidőszi szokott lenni, ha érted mire gondolok ;)

2016. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hatósággal szemben elkövetett rágalmazás, becsületsértés alapból közvádas. Így neki hivatalból kell(ene) eljárást indítania.

Persze kisebb dolgokért nyilván a rendőr se megy.

2016. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az "alapesetére" írtam, hogy magánindítványos. Ahogy írtad is hivatalos személy sérelmére történő elkövetés esetén közvádas, de tegyük hozzá, hogy az esetek nagy részében nem indul meg az eljárás.
2016. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

és miért nem indul meg az eljárás az esetek többségében?

talán, mert fél jelen esetben bírónéni h kiderül a korrupció? vagy miért nem érdeke akkor megindítani? vagy mi egyéb oka van?

2016. febr. 5. 18:38
 7/11 A kérdező kommentje:

de a hivszem elleni erőszak hogy jön ide? nem azt írtam h megpofozom, bár azt is megtenném, de nem, nem, eszembe sincs.

vagy már létezik verbális hivszem elleni erőszak is?


(egyébként aki ezt kitalálta, az is nagy agy volt, abba senki nem gondolt bele, h tán vmi oka is van annak, ha történik hivszem elleni erőszak és egy XY nem csak úgy jókedvében üti meg pl a rendőrt, hanem mert mondjuk elege van már a packázásból és a visszaélésekből? ez úgy komolyan senkinek a fejében nem fordul meg? szal fantasztikus egy találmány, de egy vmire tuti jó: újabb visszaélésre, hiszen ez olyan, amit aztán bárkire bármikor rá lehet húzni, tanú nincs, majd 15 másik rendőr meg tanúsítja persze. szal nekem inkább komcsi maradványnak tűnik, csak fura h itt van még mindig. másrészt meg lehet h mégse fura, hiszen ebben az országban van még olyan, amit furának lehet tartani? nemtom ...)

2016. febr. 5. 18:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem a bírókra gondoltam, hanem a rendőrökre. Képzeld el, hogy a közterületen szolgálatot teljesítő rendőrre hányszor használnak a becsület csorbítására alkalmas kifejezést? Számtalanszor akár szolgálatonként is, ha mindegyikből megindulna a büntetőeljárás csak a bűnügyet terhelné le, illetve lehetne kihallgatásra járni az állomány tagjainak fölöslegesen. Persze vannak esetek, amikor átlépnek azon a szinten, amit mér lenyel az ember és akkor megindul az eljárás.
2016. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A hivszemes részt azt nem neked, hanem az első hozzászólónak írtam, azért is választottam el a két részt.


Abba, hogy mennyire indokolt, a hivatalos személyek fokozottabb büntetőjogi védelme nem igazán szeretnék bele menni.

2016. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

jó oké igazad van, egy jogállamban persze h az, semmi kétség !!!

na de Maon vagyunk .. :( most nézd meg, itt ahol .. na nem folytatom. csak felba...a z agyam.

2016. febr. 5. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!