Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek hogy a büntetés alapvetően a bűnelkövetőnek kell hogy elég súlyos legyen s nem az áldozatok "kiengesztelésének" célzatával történik a büntetés mértékének megállapítása?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 17:35
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Az ilyen embereknek a saját "bosszújukhoz" képest aránytalan. Ezzel nem is szabad foglalkozni. Nem ítélhetjük halálra a gyilkost sem.


A hétköznapi ember számára pedig a sajátértékrendjéhez viszonyítva aránytalan a büntetés, ezért háborognak.


A bírák meg azért, hogy csak ennyit szabhatnak ki, mert ez az egységes gyakorlat.


Amíg ekkora ellentétek vannak a szankciórendszerben ez így is fog maradni sajnos. Ezen csak enyhíteni lehet. A bűnözés mindig is létezni fog, enélkül nincs is társadalom.


De viszont a számokon igen is lehetne javítani.

2016. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

De belegondolva én sem fogadnám el, ha feltörik az autómat és keletkezik 50 - 100 ezer károm, hogy az elkövető megrovást kapjon.


Nem az érzelmek miatt, hanem mert tudom, hogy ez nekem sem lenne visszatartó erő ez elég súlyú büntetést nekem sem, nemhogy egy bűnözői hajlamú személynek.

2016. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:

Ez megint csak egy elmélet miszerint ha szigorítunk akkor biztosan csökken a bűnözés.


Más meg azt mondja hogy akkor csökken ha jobban felderítik azt és különben is régebben csonkolás volt, mégis mindenki szinte bűnözött és nem volt jobb sőt nagyobb eséllyel keveredtél bajba. Ne vedd úgy hogy ez az én véleményem csupán felvázolom milyen gondolatok vannak az emberek fejében és még kismillió elmélet van arról hogy mi lenne a helyes. Nem értem részedről ezt a kukacoskodást, a kérdés lényegi része arról szólt hogy figyelembe vehető e egy sértett ember görcsös bosszúvágya egy ítélet során a válasz egyértelműen nem. Nem az a célja és nem is tudná csökkenteni a fájdalmat csupán további beteg szadi emberkéket szülne akik a szemet szemért elv alapján gondolkoznak. Ezeket mindig csak kívülálló embereknek kell és lehet eldönteni.

2016. febr. 8. 22:01
 54/56 A kérdező kommentje:
És megint elmondom hogy felőlem is lehetne kicsit szorosabbra húzni a gyeplőt és újragondolni hogy miért mit adjunk-kapjunk.
2016. febr. 8. 22:03
 55/56 A kérdező kommentje:
Az alapján meg nem lehet törvényeket alkotni hogy kinek mi lenne saját magára nézve a vissza tartó erő :D Én azt mondanám nekem csak Chuck Norris parancsolhat.
2016. febr. 8. 22:05
 56/56 anonim ***** válasza:

Az emberek elfogadják, az, hogy hápognak mellé, meg morgolódnak, nem jelent semmit.

Akkor lehetne azt mondani, hogy nem fogadják el, ha saját kezükbe vennék a dolgot.

2016. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!