Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdvözlet: Az érdekelne a...

Üdvözlet: Az érdekelne a polgári perben viszontkeresetet nyujtok be mennyi az illeték? A másik ha a Biroság elfogadja, a saját ügyemben kötelező-e ügyvédet fogadni? Mert én nem akarok, az ügyet én ismerem a legjobban.

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A pertárgy értéke határozza meg.

De minimum hat vagy hátezer forint.

2016. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Ja, nem kötelező ügyvéd (jogi képviselő), saját magadat képviselheted, vagy megkérsz rá valakit.
2016. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

" az ügyet én ismerem a legjobban."


Az lehet, de a jogot meg az ügyvéd.

2016. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb polgári perben nem kötelező a jogi képviselet.


Azonban én mégis csak tudom ajánlani Neked, hogy konzultálj egy ügyvéddel, vagy egy jogásszal előtte. Természetesen az ügyet a legmélyebb részleteiben valóban csak Te ismered, azonban az ügyvéd az általad előadottakból elég hatékonyan ki tudja szűrni az információkat.


Fontos az is, hogy ha van képviselőd a perben, az nem jelenti azt, hogy Te nem lehetsz ott a tárgyaláson, vagy nem szólalhatnál fenn azon. Még akár azt is megteheted, hogy ha nem értesz egyet a képviselőddel, akkor a bíróság számára jelzed ezt, és akkor a Te nyilatkozatod lesz az érvényes, nem a képviselődé.


Ami pedig az ügyvéd használatát nagyon ajánlottá teszi, hogy valószínűleg az ellenfélnek lesz jogi képviselője, aki aligha fog tartózkodni attól, hogy mindenféle jogi csapdába vezessen a tárgyaláson, amelyet akkor tudsz kivédeni, ha vagy Te ismered ezeket (nem lehetetlen egy "laikustól" sem, csak rengeteg tanulás, vagy tárgyalási tapasztalat kell hozzá), vagy pedig a jogi képviselőd.

2016. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Üdv: Teljes mértékben igaz ami le van írva de én hároméve viaskodom velük. A &-okat már ismerem, perben is van gyakorlatom régről, alperesként magamat védtem.Igaz 2 évig tartott de megnyertem. Épitésügyben
2016. febr. 21. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A paragrafusok ismerete és a perbéli gyakorlat nem tesz jogásszá.

A jog ennél lényegesen több.


A saját kockázatodra perbe szállhatsz, de ha a másik félnek van jogi kéviselője, akkor nem biztos, hogy győztesen kerülsz ki.

2016. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!