Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan, hogy Európai...

Létezik olyan, hogy Európai Uniós népszavazás?

Figyelt kérdés

Pl. olyan népszavazás, amikor az EU minden tagállamának minden választópolgára szavazhat az adott kérdésről, törvényjavaslatról


Ha jól tudom ilyen népszavazással szeretné Vona Gábor megakadályozni a kvótarendszer bevezetését (teljes mértékben egyetértek vele, szerintem az európai népnek joga van hozzá, hogy eldöntse, kér-e a migránsokból, vagy sem - ezt nem veszi tudomásul Juncker, Schulz és Merkel)


A kérdésem, hogy egyáltalán létezik-e ilyen (az EU korruptságát megerősítené ha nem), és ha igen, akkor hogyan lehet kezdeményezni?



2016. febr. 25. 16:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen van hogy Európai polgári kezdeményezés:

[link]

2016. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincsen, de ennek semmi köze nincsen a korruptságához, hanem ezek állami jogkörökbe tartozó dolgok.
2016. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az Európai Polgári Kezdeményezésnek sok értelme nincs, végtelenül lassú folyamat és általában nem is vezet eredményre


De, van köze a korruptsághoz. Szerinted az, mi hogyha egy törvényhozó szervezet rákényszerít a népre valamit, amibe igenis lenne beleszólása egy normális világban? Ráadásul a menekültkérdés egy olyan dolog, ahol pont az európai nép érdekét kellene nézni, mivel jogunk van megmondani hogy kikkel vagyunk hajlandóak együtt élni. Márpedig az európaiak többsége nem kér a migránsokból!


Egy korrupt bagázs az egész, demokratikus úton semmit nem lehet tenni a ránkerőltetett kvótarendszer ellen. Az egy dolog, hogy most Orbán népszavazást fog tartani a kvótarendszerről itthon, de annak az eredménye semmire nem fogja az Uniót kötelezni. Pedig mindenféleképpen meg kellene akadályozni.


Az egész Uniónak egyetlen haszna van számunkra, a támogatások. De egyébként semmi másra nem törekszik, csakhogy minél kisebbre csökkentse a tagállamok szuverenitását!

2016. febr. 25. 17:02
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy statisztikai adatot mutatnál ami kiterjed az Unió több, mint 500 milliós lakosságára. Bár elég a választókorú 300 millióra is és legyen reprezentatív.
2016. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk engem annyira nem izgat ez az egész népszavazásos cucc, amúgy szerintem az Unió a Monarchia óta a legjobb dolog ami ezzel az országgal történt.
2016. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A 4-es pedig a statisztikát ennek az állításnak a bizonyítására gondoltam "Márpedig az európaiak többsége nem kér a migránsokból! "
2016. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Mondjuk engem annyira nem izgat ez az egész népszavazásos cucc, amúgy szerintem az Unió a Monarchia óta a legjobb dolog ami ezzel az országgal történt."


A Monarchia alatt Magyarország egyértelműen fejlődött a békeidőkben természetesen, mind gazdaságilag, mind minden szempontból. Nyilván aki akarja, utánanéz, hogy milyen épületek épültek akkor, milyen gazdasági mutatók stb. de az Unióban mit meg miben fejlődtünk? Mondd már el! Nincs mezőgazdaságunk, nincsenek piacaink, nincs semmink, csak nyugati cégekben robotolnak emberek éhbérért. Persze, ilyenkor előjöttök az Audival, hogy egy mérnök mennyit keres ott. Ja, ez egy cég, más multiknál rosszabb körülmények között "kicsit" többen dolgoznak. Ja, és a másik érv az, hogy mennyi uniós pénz érkezik, oké. És annak hol van a látszata?

2016. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#7: "... a másik érv az, hogy mennyi uniós pénz érkezik, oké. És annak hol van a látszata?"


Kisebb részben szökőkutakban, nagyobb részben ügyes politikusok földbirtokaiban, magánvagyonában.

A mezőgazdaság és az ipar leépítését önerőből hajtottuk végre, legalább 10 évvel az EU-ba való belépés előtt.

2016. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Kisebb részben szökőkutakban, nagyobb részben ügyes politikusok földbirtokaiban, magánvagyonában.

A mezőgazdaság és az ipar leépítését önerőből hajtottuk végre, legalább 10 évvel az EU-ba való belépés előtt."


Pontosan ezért szóltam hozzá, és ezért nem értem, hogy miért jó dolog az EU nekünk...még annyit, hogy a leépítést pontosan azért kezdtük el, mert az EU-csatlakozáshoz bizonyos feltételeknek meg kellett felelnünk..és még mielőtt bárki azzal jön, hogy ez nem igaz, akkor jelezném, hogy az EU a szőlőkivágásokat sem akarta, ugye?

2016. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
"És annak hol van a látszata?" Minden egyes fejlesztésnél és építkezésnél, ahol ki van téve a tábla, rajta "Az Európai Unió támogatásával" vagy "Az Európai Unió támogatásának összegével", de ha konkrétat akarsz, akkor rengeteg önkormányzat nyert KEHOP pályázatot, amin belül az önkormányzat által fenntartott épületekre napelemek kerültek, ezzel kiváltva az villanyszámlát.
2016. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!