Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan, hogy Európai...

Létezik olyan, hogy Európai Uniós népszavazás?

Figyelt kérdés

Pl. olyan népszavazás, amikor az EU minden tagállamának minden választópolgára szavazhat az adott kérdésről, törvényjavaslatról


Ha jól tudom ilyen népszavazással szeretné Vona Gábor megakadályozni a kvótarendszer bevezetését (teljes mértékben egyetértek vele, szerintem az európai népnek joga van hozzá, hogy eldöntse, kér-e a migránsokból, vagy sem - ezt nem veszi tudomásul Juncker, Schulz és Merkel)


A kérdésem, hogy egyáltalán létezik-e ilyen (az EU korruptságát megerősítené ha nem), és ha igen, akkor hogyan lehet kezdeményezni?



2016. febr. 25. 16:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

" "És annak hol van a látszata?" Minden egyes fejlesztésnél és építkezésnél, ahol ki van téve a tábla, rajta "Az Európai Unió támogatásával" vagy "Az Európai Unió támogatásának összegével", de ha konkrétat akarsz, akkor rengeteg önkormányzat nyert KEHOP pályázatot, amin belül az önkormányzat által fenntartott épületekre napelemek kerültek, ezzel kiváltva az villanyszámlát."


Ja akkor gondolom azon borsod megyei iskolában, ahol van WIFI - hála az uniónak -, de a fal omladozik, örülni kéne. Szerintem nem napelemre és WIFI-re meg egyéb huszadrangú dologra kéne költeni, hanem sokkal fontosabb területek is vannak jelenleg, csak oda nem érkezik ÉRDEMI uniós forrás.

2016. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az a KLIK hibája. Amúgy menj ki az országba a fejlesztések 96% Uniós pénzekből folyik.
2016. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha ennyire érdekel az iskolákat is fel lehetett volna újítani(nyílászáró csere, fűtésrendszer, lámpák, szigetelés és ha ilyeneket csinálnak akkor utána természetesen kitatarozzák az épületet), csak mivel nem az önkormányzat, hanem a KLIK fizeti a számlákat, ezért nem lehetett belevonni. A pályázatba csak önkormányzatok által fenntartott intézményekre vonatkoztak.
2016. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem napelemre és WIFI-re meg egyéb huszadrangú dologra kéne költeni, hanem sokkal fontosabb területek is vannak jelenleg, csak oda nem érkezik ÉRDEMI uniós forrás."


Nem értem, hogy lehet neked huszadrangú dolog a napelem, ha holnaptól nem kell villanyszámlát fizetned, csak nagyon minimális költségűt, akkor te nem tudnád másra elkölteni azt a pénzt amit korábban a számlára költöttél?

2016. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy lehet neked huszadrangú dolog a napelem, ha holnaptól nem kell villanyszámlát fizetned, csak nagyon minimális költségűt, akkor te nem tudnád másra elkölteni azt a pénzt amit korábban a számlára költöttél?"


Igen, tömeges azon önkormányzatok száma, ahol ez teljesült, és százmilliárdokban mérhető az így megtakarított pénz...ne nevettess már..magánházakban meg pláne, ott aztán még több...jelen helyzetben huszadrangú, amikor a valós munkanélküliség hatalmas, a mezőgazdaság nulla, az ország meg olyan helyzetben van, amilyenben. De mondok egy újat: az európai fiatalok körében is hatalmas méretű a munkanélküliség, ilyenkor hol van az EU?

2016. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Amúgy, ha ennyire érdekel az iskolákat is fel lehetett volna újítani(nyílászáró csere, fűtésrendszer, lámpák, szigetelés és ha ilyeneket csinálnak akkor utána természetesen kitatarozzák az épületet), csak mivel nem az önkormányzat, hanem a KLIK fizeti a számlákat, ezért nem lehetett belevonni. A pályázatba csak önkormányzatok által fenntartott intézményekre vonatkoztak."


Nem egy olyan település van, ahol az önkormányzat megmaradt az épületfenntartónak, és a KLIK csak a "szakmai" vonalat vette át. Ismerek is ilyen települést, és EU-s pályázat mégsem érkezik ilyen felújításra.

2016. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nem egy olyan település van, ahol az önkormányzat megmaradt az épületfenntartónak, és a KLIK csak a "szakmai" vonalat vette át."


Jó nekik, én rengeteg önkormányzatnál voltam főleg Heves megyében, egyiknél se volt ilyen.


Tudod mit, akkor ülj és várd, hogy a csodát, hogy egyik napról a másikra mi is gazdag nyugati állam leszünk. Tudod nem mindent az EU-tól kéne várni, ez a legnagyobb gond az emberekkel.

2016. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Tudod mit, akkor ülj és várd, hogy a csodát, hogy egyik napról a másikra mi is gazdag nyugati állam leszünk. Tudod nem mindent az EU-tól kéne várni, ez a legnagyobb gond az emberekkel."


Szereptévesztésben vagy, ha valaki, akkor pont ti várjátok az EU-tól a csodát, én abszolút nem. Ti hiszitek azt, hogy az EU egy jótét lélek, aki annyira megsajnálta a csóró posztkommunista Közép-Kelet-Európát, hogy '90 után alig várta, hogy ingyen pénzt adhasson nekünk. Én sem mondom azt, hogy az EU nélkül jelenleg jobb lenne, mert ez nem igaz, de azt, hogy ez hosszútávon nem fenntartható, az biztos.

2016. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy csomó olyanról beszélsz, ami létezik csak nem nyomatják orrba-szájba, 10 másodperc alatt találtam olyat, hogy fiatal gazdák támogatása.

"Az EU arra a célra is támogatást biztosít, hogy segítsen a mezőgazdasági termelőknek új technikákat elsajátítani, illetve gazdaságukat átalakítani, korszerűsíteni. Az uniós források általánosabb szinten ahhoz is hozzájárulnak, hogy az alapszolgáltatások biztosítása és a munkahelyteremtés révén javuljon a vidéki térségekben élők életszínvonala.

A fentieken túlmenően a vidékfejlesztés keretében a fiatal gazdálkodók célzott támogatást vehetnek igénybe mezőgazdasági vállalkozásuk létrehozásához, az általuk végrehajtott beruházások pedig az átlagosnál nagyobb mértékű támogatásban részesülhetnek."

2016. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
De ember...attól még, hogy valami le van írva, nem jelenti azt, hogy úgy is van, vagy hogy olyan formában történik! Látszik egyébként, hogy közöd nincsen a mezőgazdasághoz, mert akkor nem hinnél egy automatikusan generált üzenetnek. Mindegy, te így gondolod, én máshogy és kész.
2016. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!