Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki öngyilkossággal...

Ha valaki öngyilkossággal próbálkozik, de nem sikerül, az ellen hogy-hogy nem indul eljárás emberölési kísérlet miatt?

Figyelt kérdés

Sajnálom, ha valaki ezt az utat választja, nem arról van szó. Csak puszta kíváncsiságból, előítélek nélkül teszem fel ezt a kérdést.


Ha valaki rábeszéli a másikat az öngyilkosságra - börtön

Ha valaki megöli a másikat - börtön

Ha valaki meg próbálja ölni a másikat, de nem sikerül, akkor is - börtön


Ebből kiindulva, ha valaki saját magát próbálja megmérgezni/lelőni, stb., ha túléli, hogy-hogy nem indítanak ellene eljárást? Elvégre ember ellen követte el ezt a tettet; mert ő is egy ember, nem egy android. Ha másra lő rá és majdnem megöli, megy a börtönbe. Akkor ha saját maga ellen teszi?


Ismétlem nagyon sajnálom azokat akik ezt az utat választották és szegény családjukat is, hogy elveszítik szeretteiket és nem gúnyolódásból kérdezem ezt.



2016. márc. 24. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk lehet elrettentené az emberek többségét az öngyilkosságtól, ha tudják, hogy, ha nem élik túl, akkor börtönbe mehetnek és lehet le is csökkenne az öngyilkossági kísérletek száma."


#Gondolom "hogy ha túl élik-et" akartál írni.


Ebbe most gondolj bele mit írtál, az öngyilkosok többsége azért választja ezt a megoldást, mert olyan problémával állnak szemben, amit nem tudnak leküzdeni (rák, depresszió, egy hozzátartózójuk elvesztése). Azt érzik, hogy már nincs reményük az élethez. Azzal, hogy börtönbe zárnád őket és megfosztanád a szabadságuktól is, ép hogy azt érnéd el, hogy még jobban megakarnak halni vagyis csak fokoznád a szenvedéseit.

2016. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság nem büntethető, mert a "sértett" és az "elkövető" ugyanaz a személy. Az öngyilkos a társadalomnak nem árt. Viszont csak olyan cselekményeket lehet büntetni, amelyek a társadalomra veszélyesek.

Az öngyilkosság ugyanakkor alapvető emberi jog is.

2016. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

11/12 Időpont ma 21:51

Ebben igazad van és eleinte még hozzá is szerettem volna tenni, hogy tudom, nem viccből akar valaki öngyilkos lenni, hanem komoly oka van rá és kilátástalan az élete; kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg és látja mi várna rá és a családjára és/vagy nem bírja tovább az erős fájdalmakat amik a betegségével járnak, meghalt apja-anyja-férje-felesége-gyereke-bárkije és nem bír nélkül élni, hangokat hall, amik rossz, ocsmány tettekre sarkalják, amiket nem akar megtenni és nem bír így élni, mert retteg, hogy egy nap tényleg nagy baj lesz, stb.


Ha túlélik az öngyilkossági kísérletet, csak rontana a helyzetükön az, ha börtönbe kerülnek.


Amikor írtam a kérdést, nem arra akartam kilukadni, hogy, ha valaki öngyilkosságot kísérel meg és túléli, börtönbe éne mennie, tényleg nem ez a véleményem főképp, hogy mindketten rávilágítottunk, hogy ezen személyeknek miért nem tenne jót a börtön.


A hozzászólássomal arra céloztam, hogy sok ember igazából a figyelemfelhívás miatt kísérli meg az öngyilkosságot és ezen emberek még csak a halál közelébe sem kerülnek. Pl bevesznek pár pirulát és amint lenyelték azokat, már hívják az ismerőst, hogy öngyilkosok lettek, de megbánták és azonnal vigyék be a kórházba. De, ha nem mennének kórházba sem történne velük semmi, aludnának egy nagyot és másnap újra ébrednének, mintha mi sem történt volna hányingerrel, szédüléssel esetleg, de ez attól függ, mit vettek be.Midnegy, ez a része a vitatott kérdés szempontjából nem lényeges.


De az utolsó bekezdésemmel arra szeretnék kilukadni, hogy ezen fajta "öngyilkossái" kísérletek megcsappannának, ha létezne ilyen, hogy az öngyilkosságot börtönnel is büntethetnék. Persze nem akarom, hogy így legyen, figyelembe véve, azokat az embereket, akik komoly gondok miatt választják ezt, csak elmélkedtem.

2016. márc. 24. 23:05
 14/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, kivétel nélkül mindenkinek ment a zöld kéz!
2016. márc. 24. 23:06
 15/15 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az utolsó mondatom eléggé félreérthető "Persze nem akarom, hogy így legyen, figyelembe véve, azokat az embereket, akik komoly gondok miatt választják ezt, csak elmélkedtem." - itt a börtönre célzok. Nem arra, hogy nem akarom, hogy megcsappanjon az öngyilkosok száma, hanem arra, hogy nem akarom, hogy az öngyilkosságot börtönnel büntessék.
2016. márc. 24. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!