Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvan a jogi alapja az...

Megvan a jogi alapja az alkoholfogyasztás betiltásának? Milyen hátrányai és előnyei lennének a társadalomra?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 18:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs,de szerintem ez soha nem fog megtörténni. Több helyen próbálkoztak már ezzel,csekély sikerrel.Azt viszont simán el tudom képzelni,hogy "Nemzeti italboltok" lesznek a trafikok mintájára.A fogyasztás ettől ugyan aligha csökken,viszont legalább a haszon,"baráti" zsebekbe vándorol.Meg persze megnő a kereslet a mindenféle pancsolt piára.De szép is lesz.
2016. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én örülnék ha betiltanák :D Más is megszedte magát a szesztilalom alatt, nekem is jár az esély. Üveg sör eladó 1500!!!
2016. ápr. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

'Milyen jó tud lenni nyáron a kánikulában egy jó korsó hidegsör, vagy egy nagyfröccs. Vagy télen, a hidegből hazaérve egy kupica pálinka, micsoda étvágyat csinál, a vasat is megeszi utána az ember. Kérdezz meg orvost nyugodtan, azt fogja mondani, mértékkel kifejezetten egészséges, főleg a jó minőségű bor.'


A hűsítő nálam kimerül egy pohár vízben és egyébként sem vagyok nagy alkoholfogyasztó, de kinek mi a gusztusa, ugyebár? :D

2016. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

'Továbbá az alkohol mellett ügyvédkedőknek ezt üzenem:'


33-as, nem árt tudnod, magyarban nagy hagyománya van az alkoholfogyasztásnak. :)

2016. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha emberek nem akarnanak mindent betiltani ami nekik nem tetszik?

Nem szoktam inni, de kicsit kezd elegem lenni abbol, hogy jon egy-ket fanatikus a "tilcsukkbe" felkialltassal akarmi ellen, ami neki nem tetszik.

2016. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

'Nem szoktam inni, de kicsit kezd elegem lenni abbol, hogy jon egy-ket fanatikus a "tilcsukkbe" felkialltassal akarmi ellen, ami neki nem tetszik.'


Szerintem szimplán kicseszés áll a háttérben. Én sem vagyok ivós, ettől függetlenül nem próbálom kiverni Józsi bácsi kezéből a sörösüveget.

2016. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jogi alappal nincs gond. Hozunk törvényt és kész. A társadalmi hatásai? Hogy a két legnagyobbat említsem, olvasgass az USA és Oroszország ilyen akciójáról. Mindkét helyen rendkívül megnőtt a fogyasztás, mindkét helyen néhányan hülyére gazdagodtak a csempészáruval. És mindkét helyen egy csomó csóró börtönben végezte.


Közismert, hogy minden létező tiltás az ostobák és gyengék fegyvere. Nagyjából az eredménye az ellenkezője a szándéknak. Ennek oka az, hogy a tiltóknak fogalmuk sincs az elme működéséről. A múlt században ez még érthető volt, de ma nem.


Egy fontos körülmény. A tiltás akkor ostobaság, ha olyasmit tilt, amit sokan ésszerűen tesznek, problémát senki számára nem okoz, azonban akadnak, aki túlzásba víve, ettől önmagukra és/vagy másokra károsak.


Az alkoholfogyasztás gyakran még egészséges is tud lenni. A dohányzást is lehetséges igen kis rizikóval művelni. De a gyilkosság például minden esetben rendkívül kártékony. Minimum a z áldozat számára.

2016. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"néhányan hülyére gazdagodtak a csempészáruval."


...és ha éppen ez a cél?

2016. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!