Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abbol bajom, ha feketén...

Lehet abbol bajom, ha feketén dolgozom?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi bajod lehet belőle, hogy nem tartozik érted felelősséggel a munkáltatód és nem köteles kifizetni a munkádért. Vagyis nem hajthatod be rajta jogilag. Az emberek nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy ki dolgozik feketén, ki nem, de egy rosszakaród akár fel is jelenthet érte, az pedig bírságot von maga után,ez egy ritkábbik eset.
2016. ápr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Minden müszak utàn fizet

Nem attol fèlek, hogy nem fizet ki, hanem attol hogy ellenörzès lesz vagy vmi ès hogy lebukunk..

Mert sztem ez adò csalàsnak szàmit..

2016. ápr. 5. 01:08
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ez adócsalás. Nem azért írtam mert elítéllek. Élni kell...
2016. ápr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, mèg àtgondolom hogy mitcsinàljak,mert kb heti 5ezerèrt nem èri meg..föleg igy hogy komolyabb bajom is lehet..
2016. ápr. 5. 01:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet bajod belőle, mert nem kényszerítés miatt szeged meg a törvényt.

Ha megnyugtat, munkáltatódnak még nagyobb baja lehet belőle.

2016. ápr. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kisebbik baj az általad említett. A nagyobbik az, hogy egyszer megöregedsz, dolgozni nem tudsz, nyugdíjat nem kapsz (mert nem fizetted a járulékot), aztán nagyjából éhen halsz.
2016. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A nagyobbik az, hogy egyszer megöregedsz, dolgozni nem tudsz, nyugdíjat nem kapsz (mert nem fizetted a járulékot), aztán nagyjából éhen halsz."

Én dolgozom, bejelentve, fizetnek utánam nyugdíjjárulékot, de tisztában vagyok vele, hogy 1. mire én nyugdíjas korba kerülök, addigra úgy felnyomják már a nyugdíjkorhatárt, hogy előbb halok meg, minthogy nyugdíjas legyek, 2. nyugi, nekünk már nem lesz nyugdíjunk, mert üres lesz a nyugdíjkassza.:)

Ez a legkisebb gondja.

A nagyobb gond kérdező, hogy igen, lehet belőle bajod. Ugyanis nem fizetsz adót, ha egyszer ez kibukik, akkor igen keményen megbüntetnek érte. Nemcsak téged, a munkáltatót is, de valószínűleg ő könnyebben kiköhögi majd a büntetést, mint te.

De sajnos ez van, ha meg akarsz élni, akkor kénytelen vagy így dolgozni.

És egy másik válaszolónak is igaza van, bármi történik, nem tudsz csinálni semmit. Tehát ha szükséged van szabira, nem biztos, hogy kapni fogsz és nem szólhatsz érte semmit. Nincs táppénz, ha beteg vagy. Ha netán valami súlyosabb, pl. baleset ér, akkor is magadra vagy utalva...

2016. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat

Utolsó kommentelönek teljesen igaza van 😃

Annyit tudni kell, hogy ez nem rendes munka, hanem akkor megyek amikor ràèrek ès munka utàn egyböl kifizet a fönök

2016. ápr. 7. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!