Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyarok miért a rendőrségtő...

A magyarok miért a rendőrségtől várják a biztonságot, nyugalmat? Lásd portyázó csoportok késő este a villamoson,8. kerület stb.

Figyelt kérdés

Az ilyenekre sosem volt megoldás a rendőrség, a 90-es években volt egy birkózót ért támadás a fővárosban, amikor követték a diszkótól míg egy félreeső helyen útját állták, az egyik támadóját úgy összeverte hogy nyomorék lett, a másiknak szanaszéjjel törte a fejét és eszméletlenül vitték kórházba.


Én úgy gondolom a bizalom és a "talán én nem esek abba az áldozati 1%ba" gondolatok helyett, inkább egy közepesen durva önvédelmet kéne tanulni amivel hatásos lesz az ember egy bedrogozott késes ellen is, ugyanis míg az szétszórt, a másik fél összeszedett, és tud hárítani.

E-mellé egy jó izomtömeget felpakolni és nagyságrendekkel magabiztosabban járkálhat az ember, attól függetlenül hogy az aranyért akarják megölni pl.


2016. ápr. 10. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

És akkor úgy mégis minek van a rendőrség ?

Ja tudom, trafipaxolni...

2016. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
"Jó izomtömeget felpakolni" na ez kb semmire se jó. A kondis izom aránytalanul nagy, lassú mozgásra képes, csakis esztétikai funkciója van, tehát egy harc során még vissza is húz. Inkább önvédelmi sportot kell tanulni vagyis technikát. Azzal már mész valamire. De ha a nyolcker magjába avagy a heat-be mész és nincs nálad automata fegyver és golyóállómellény, úgy esélyes hogy nem jösz ki onnan élve.
2016. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
A rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni, tagjait száműzni. vagyonukat pedig elkobozni.
2016. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A (...) gondolatok helyett valóban jobb sportolni.

Egyébként a rendőrség - mint neve mutatja - egyik fő feladata éppen az ilyen esetek kiszűrése, csökkentése. De balgaság lenne azt várni, hogy mindet megakadályozni képes. Az ilyen esetek elkerülésére több dolog kell együttesen.

1. Normális élettér, ahol kevesebben jutnak ilyen állapotba.

2. Jobban és szervezettebben működő rendőrség.

3. Megfelelő felkészültség az egyén részéről, egyes váratlan helyzetek súlyosságának csökkentése érdekében.

4. Legfőképpen a társadalom erélyes fellépése és mélységes elítélése az ilyen cselekedetek esetén. Szinte mindig van valaki a közelben. Segíthet, ha olyan a morál. De nem olyan. Továbbá a bekövetkezett események elkövetőjének megbélyegzése, kivetése legalább ennyire hatásos (egy következő alkalmat illetően). Senki se szeret megvetett lenni. Sajnos azonban ez a 4. feltétel gyakorlatilag nyomokban sincs meg az 1. feltétel szinte teljes hiánya miatt.

2016. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem tudom.Talán azért,mert a rendőrség dolga lenne a közrend és biztonság fenntartása.Azt meg nem hiszem,hogy öregek,vagy épp fiatal nők számára,az "izomkötegek felpakolása",vagy akár az önvédelmi fogások elsajátítása lenne a megoldás.
2016. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

OFF:

Akik az izomtömeges embereket szidják...

Csak akkor igaz hogy nem előny az izomtömeg, ha a gyengébbik fél jól tud verekedni! Én átlagemberként nem lennék túl nyugodt, ha mondjuk Philip Heath pofonokat akarna nekem osztogatni...


Amúgy az a válasz a kérdésre, hogy mert ilyen a törvény. Ami Alabamában önvédelem, az Magyarországon önbíráskodás. Senki nem akar börtönbe menni egy bűnöző bajának ellátása miatt...

2016. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen ezért mondtam hogy verekedni kell megtanulni, nem kondiban lógni.
2016. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
Mert ha a cigányok ellen megvéded magad, akkor rögtön ott terem a rendőrség, és téged hurcolnak meg.
2016. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Oké, akkor most elkezd mindenki küzdősportot tanulni és ahhoz való erőnlétet felépíteni. Kivéve a támadók, akik eddig is lehettek túlerőben és felfegyverkezhettek, ezután meg pláne ezt tennék.


Attól, hogy valaki mondjuk hetente kétszer eljár valami küzdősport edzésre (életvitelszerűen nem fog menni, azt csak a versenysportolók engedhetik meg maguknak azt garantálom), még nem lesz Superman.

2016. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!