Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az hazaárulásnak számít már,...

Az hazaárulásnak számít már, ha valaki magyarként másik ország reddőrségénél vállal állást?

Figyelt kérdés
vagy ez csak akkor igaz, ha a másik állam belügyének kifejezetten az elhárítás (állambiztonság) részlegénél dolgozik?
2016. ápr. 16. 17:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*rendőrség
2016. ápr. 16. 17:23
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Természetesen.
2016. ápr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Viszont komolyabb nemzetbiztonsági munkakörben amúgy se fognak, egy volt külföldi állampolgárt alkalmazni.
2016. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
na most akkor igen vagy nem?
2016. ápr. 16. 19:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Az elhárítás nem a rendőrség része.


Mindkettőnél csak állampolgár dolgozhat, de az elhárítóknál bennszülöttnek kell lenni. Vagy "recruited asset"-nek, de ez inkább a felderítésre vonatkozik már.

2016. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
dehogy. vannak ám országok ahol direkt vadásznak más állampolgárokra akik kiábrándultak saját hazájukból és kifejezetten nagy szeretettel segítik a másik állam hírszerzését. lásd É-Korea ...
2016. ápr. 16. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne keverd a szezont a fazonnal.

Az elhárítás a SAJÁT erőket ellenőrzi.

A felderítés INFORMÁCIÓT szerez az ellenségtől/ről.


Minden ország vadászik az ilyen emberekre, mint írtam őket hívják "recruited asset"-nek. Ők nem ügynökök, kémek, akármik, hanem ESZKÖZÖK. Ráadásul az esetek 95%-ban ezek az asset-ek zsarolással vannak kordában tartva. Ha elvégzik a munkát akkor békében élhetnek ahol akarnak, segít a "cég", ha nem, akkor valamelyik fél úgyis megöli őket.

2016. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

na várj, oké én is rosszul fogalmaztam de te is kevered a dolgokat. én speciel a hírszerzésre gondoltam főleg, aztán minden országban ezt hívják ahogy hívják, de nem értelek, ilyen esetben nincs két fél.

Pl ott a koreai eset. adott egy é-koreai emberke aki menedéket kap az usa-ban, ott élhet stb, az meg kész örömmel tesz hazaja ellen sztem alapból is, hát még ha jól megfizetik .. és ezért ez nem csak ilyen szélsőséges esetekben szokott működni, hanem az elviekben baráti országok is szeretik kémlelni egymást.

2016. ápr. 16. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:

A hírszerzés minden esetben kettő fő részből áll. Az egyik (offenzív) felderíti az elhárítót, a másik (defenzív) elhárítja a felderítőt.

A recruited asset minden esetben offenzív, mert az elhárítókat kijátszva információt szolgáltat ki egy idegen országnak.


Az Észak-koreai csávó csak szóban dolgozott az amcsiknak, papírja erről sosem lesz. Ha nem teszi amit mondanak, akkor hazazavarják és otthon megölik vagy dolgozhat a családja is 100 évig egy bányában. Ha teszi amit mondanak, akkor menedékjogot kap. Ezt hívják zsarolásnak, mikor ezt közlik az eszközzel úgy hívják "recruitement", egyfajta toborzás.


A kémkedés teljesen más tészta. A kémek mindig állampolgárok, kapcsolatban állnak a kibocsátó országgal, attól függetlenül, hogy ha elkapják ezt az anyaország letagadja, és mindenféle jogi retorzió nélkül kivégezhetők.

2016. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

igeigen, erre gondoltam, csak szal úgy, hogy tegyük fel , egy magyar állampolgár pl kap egy francia állampolgárságot, aztán a franciáknak viszi a híreket Maoról, ebben pedig alapvetően mindkét tevékenység benne van:


"az elhárítókat kijátszva információt szolgáltat ki egy idegen országnak."

és

"A kémkedés teljesen más tészta. A kémek mindig állampolgárok, kapcsolatban állnak a kibocsátó országgal, attól függetlenül, hogy ha elkapják ezt az anyaország letagadja..."


Azaz az új állampolgárságával már nem is annyira idegen, csak hát a régire való tekintettel, mégis megvannak a kapcsolatai amiket jól tud kamatoztatni az új ország számára ahol állampolgárságot kapott.

2016. ápr. 16. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!