Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban, börtön járna ezért?

Valóban, börtön járna ezért?

Figyelt kérdés
Másfél hete, feltettem a facebook-ra, a gyermekem betegségéről, egy rövidke leírást, (milyen betegség, mit mondott az orvos, mivel kezeljük, és hogy tudom hogyan szedtük össze a betegséget) amihez csatoltam 4 db képet ami a fiamról készűlt. Azóta, ugyan azt a betegséget, már úgy, 15 ~ 20 gyerek is elkapta ! Meg is osztották a kiírásomat, 198-an (eddig) volt olyan aki plussz hozzászólt, de a faluból, csak 2 ember osztotta meg. A mai napon, a polgármesterünk felhivatott a rezidenciájára, és közölte velem, hogy ha nem törlöm le azonnal a kiírást,nagyon meg fogom ütni a bokámat, mert ezért, akár börtön is járhat, mivel ez nem más mint, pánikkeltés ! De könyörgöm !! A saját problémánkat osztottam meg másokkal, sőt a végére kiírtam, hogy minden szülő, figyeljen oda a gyerekére ! Neveket nem írtam bele, nehogy valakinek a személyiségi jogát megsértsem. Ez ügyben kérnék némi segítséget, tőletek, amit előre meg is köszönnék !

2016. jún. 27. 21:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Várom, Andizsuzsi nevű felhasználó hozzászólását.
2016. jún. 27. 23:03
 12/20 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

És ennek mi volt az értelme?

A skarlát antibiotikummal jól és gyorsan gyógyuló betegség. Ilyen közleményt adsz ki bárányhimlő vagy influenzajárvány idején is? Az a szülő, aki egészséges gyerekével nem tud otthon maradni hetekig, mégis mit csináljon? Egészséges gyerek szülője milyen gyógyszerre költ ezreket?

2016. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem gondolnám egyébként, hogy bűncselekmény, amit csináltál, de hogy felesleges feszkó, az biztos.
2016. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A himlőn,majdnem minden gyerek átesik ! Az volt a célom, hogy minél kevesebb gyerek kapja el ezt a fertőzést ! A történethez az is hozzá tartozik, hogy azóta, már van olyan gyerek, aki ezzel a betegséggel kezdte, plussz kapott mellé még egy kis ótvart is !! Nem egy nagy faluról van szó, nem hiszem el, hogy csak azért kellett ennyi gyereknek megbetegednie, mert akitől ered ez az egész, nem volt hajlandó betartani amit az orvos mondott neki !!
2016. jún. 27. 23:12
 15/20 A kérdező kommentje:
Ja persze, azt is kihagytam, mi úgy szedtük össze, hogy a második megfertőződótt gyereket, én vittem a saját kocsimmal este a közelünkben lévő kórházba, mert nem hitte el, amit a gyerekorvosunk mondott neki, és ő meg akart róla bizonyosodni 100%-ig, csak hazafelé jövet, annyit mondhatott volna, hogy a gyerekének ilyen fertőző betegsége van, én kifertőtlenítem az autót, és megúsztuk volna ennyivel. De nem, mert ő szégyellte, amit a kórházban mondtak neki, meg nem akarta bemártani a barátnőjét sem, akinek a gyerekétől ők elkapták ezt a betegséget !
2016. jún. 27. 23:22
 16/20 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
Mit nem tartott be? Skarlátosan ment óvodába/iskolába? Hidd el, a skarláton is átesik a gyerekek többsége, rendszeresen fellépő fertőző betegség gyerekközösségben. És pont úgy terjed, mint a himlő.
2016. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Na midegy, mi már túl vagyunk rajta, bár az injekciókra, és gyógyserre költött pénzt tudtam volna máshová is tenni, de úgy döntöttem, lessz ami lessz, nem törlöm a face-ról, és ha akarnak jelentsenek fel. Ebben az elhatározásomban, Andizsuzsi erősített meg a legjobban ! Köszönöm neki !
2016. jún. 27. 23:33
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek. A kiírás (az itteni közlés alapján) korrekt és nem pánikkeltő. Ez az én véleményem, és úgy tűnik, itt még néhányaké. Ugyanakkor a dologban lehet sokféleképpen érintett személy, aki persze a saját nézőpontjából mindezt másképp látja.


A lényeg: egy közlést sokan sokféleképpen értelmeznek érintettségtől, érzelmi hozzáállástól, vagy éppen felkészültségtől függően. Ez nem baj, a baj az, ha nem megbeszélni (tisztázni) akarják, hanem erőszakot alkalmazni.


A polgármester egyértelműen visszaél helyzetével, és erőn alapuló kényszert próbál alkalmazni (fenyeget!). Ez egyszerűen jogilag törvénytelen, erkölcsileg gazemberség. Azonban ezen túl vannak a konkrét állapotok. Jelenleg az, hogy egy polgármester - ha kellően gátlástalan, és elég erő áll mögötte - bármit megtehet, ma itt a törvény nem számít, csak az erő. Mi nem ismerhetjük a konkrét ottani viszonyokat, ezt neked kell megítélni. Mindenesetre nem árt, ha felveszed a kapcsolatot a többi érintett szülével, és mindenképpen tájékozódsz az ő álláspontjukról. Ebből állapíthatod meg, mekkora (társadalmi) erőt tudsz szembeállítani a polgármester esetleges gátlástalanságával szemben. Ha kevesebbet, vonulj vissza (ezt nevezik helyzetértékelésen alapuló cselekvésnek, és ez nem meghátrálás!)

2016. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen megköszönöm a hozzászólásokat, különösen, az utolsó (18-as) komment írójának ! A településen is nagyon sok ember megköszönte, hogy szóltam az esetről, igaz 1-2 emberke ugyan úgy vélekedett, mint Andizsuzsi. (pontosabban, 3 szülőnek nem tetszett igazán)
2016. jún. 28. 12:22
 20/20 anonim ***** válasza:
Skarlát esetében tudtom szerint az gyerekintézményben kötelezö kitenni a kérdezö közleményéhez hasonló tartalmú közleményt, miven erösen fertözö (és elég veszélyes) betegségröl van szó.
2016. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!