Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítene valaki? Bocsi nem...

Segítene valaki? Bocsi nem tudom hova kell irni. Az egyik csaladtagom eltartasi szerzodest ajanlott. Valaki segitene ebben hogy pontosan mit takar ez? Milyen kotelezettseggel jar? Ezen kivul: a vegrendelet megtamadhato?

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 22:10
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:

Ő eltart téged és gondoskodik rólad cserébe a szerződésben foglalt vagyontárgyaid pl házad, pénzed stb az övéi lesznek halálod után.

Ezek nem képezik többé az örökség részét így meg sem támadhatóak. Csak akkor ha sikerül bizonyítani, hogy az illető az eltartási kötelezettségének nem tett eleget.

2016. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy anyagilag, mentálisan, fizikálisan ellátod, s cserébe szerződésbe foglaljátok, hogy esetleges halála után a vagyona (mely általában a ház szokott lenni) a ti tulajdonotokba kerül.


Ha minden megfelelően történik, akkor az eltartási szerződés nem támadható meg.

Ha belemész és biztosra akarsz menni, akkor maximum a családtagod részt vesz egy orvosi vizsgálaton, s annak a zárójelentését csatoljátok az eltartási szerződéshez, hogy amikor az kötettett akkor beszámítható állapotban volt.

2016. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Eltart teged"-> ez mit jelent? Ha nem tudja kifizetni a szamláját, akkor nekem kell?

Igazaból nem igazán tetszik ez nekem...kisbabat varok, ha ejfelkor telefon vagy hajnalban akkor nem tudok folyton szaladgalni..nincs autonk. Meg egyebkent szivesen segitek, nincs szuksegem a hazara (ja egyebkent hitele is van akkor az is ram marad) nekunk van sajat hazunk. A ferjemtol sem varhatom el hogy folyton szaladgaljon az en csakadtagomhoz,aki szinte neki idegen.

Ahh..nem tudom :(

2016. aug. 3. 22:18
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!! Nem láttam hogy te is irtal, koszonom szepen nektek!!

Mint irtam kisbabat varunk...eleg sajat magunkat eltartani nemhogy mèg egy szemelyt is...bizalmatlan vagyok, ő ezeket nem mondta hogy még en fizetnek rá.

2016. aug. 3. 22:20
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudom miert igy akarja ezt. Azt mondta hogy mindenki megkapta mar a millioit csak en nem kaptam semmit (ez igaz) es akik megkaptak a penzt meg sok mindent mar ra sem neznek..na mindegy. De en nem akarok ebbe belemenni, akkor miert nem ír vegrendeletet es azt ir bele akit/amit akar? Miert erolteti az eltartasit?
2016. aug. 3. 22:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Általában azok akarnak eltartási szerződést, akiknek nincs pénze, lehetősége, hogy saját háza/lakása legyen.

Sajnos havi 85 ezerből egyedül nem hiszem, hogy tudnék egy házra félretenni, továbbá nem hinném, hogy hitelképes lennék... Szóval az eltartási szerződés az olyanoknak jönne jól, mint én.


Csak hát ennek is vannak buktatói.

Ha neked van saját házad, s gyereket is vársz akkor viszont nem érdemes ebbe belemenni. Ha hitel is van a házon akkor végképp...

2016. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen van sajàt hazunk, mindenunk megvan.

Ő csak 25.000ftot kap mert a bank vonja a felet, mindig mondja hogy nincs penze.

Szivesen segitek neki de azt nem tudom vallalni hogy en fizetek helyette.

2016. aug. 3. 22:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért akarja így, mert akiknek szétosztogatta a pénzét az illető, azokra nem számíthat. Eltartási szerződés esetén az ellenérték - általában az eltartott ingatlana - a megkötéssel egyidejűleg az eltartó tulajdonába kerül, viszont tartási jogot is bejegyeznek a földhivatalban. Ha hitel van a házon, ez eleve nem lehetséges, mert feltehetően elidegenítési tilalom van rajta.

Azt is tudnod kell, hogy az eltartásba beletartozik a lakhatás, élelmezés, fűtés, világítás, mosás, ruházat, orvosi ellátás, gyógyszerek, megfelelő ápolás, és az illő temetés biztosítása is. Nagyon erősen megfontolandó, az ilyen szerződés mindig lutri, az eltartott élete végéig szól.

2016. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
56%

Bevallja hogy mindenki megkapta mar amit meg kellett csak te nem. Te meg csak akkor kaphatsz ha elgondozod? Sportszeru mondhatom. A helyedben nem mennek bele hisz ahogy irod nincs szukseged a vagyonara...

Miert kiveteleztek eddig? Ha csak te nem kaptad meg akkor hagyja meg vegrendeletkent h ezt azt rad hagy es ennyi,te gondozd el erte mas meg semmi nelkul megkapta...

2016. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolso: igen ebben igazad van!

Mi jarunk nála a párommal, neha viszek neki kaját, befizetem amit kell (o penzebol) segitek a haztartasban a ferjem is megcsinal mindent neki. (Teto,csatorna szoval mindent). Azt mondta ezert akarja ezt az eltartasit, 59 eves egyebkent, van egy par betegsege, nem mindig beszamithato.

2016. aug. 3. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!