Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen indokra lehet kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csurmi kérdése:

Milyen indokra lehet kérni a kapcsolattartás teljes megvonását?

Figyelt kérdés
Kinek van tapasztalata ebben? Mit kell csinálnia az apának hogy elérjem soha ne láthassa a kislányomat? Valakinek van tapasztalata ebben?

2016. márc. 13. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Te olyannak nem akarod kitenni a gyereked, ha tényleg anya vagy.


Mondjuk ha szexuálisan zaklatja, és ezt gyerekpszichológus és nőgyógyász igazolja.


Elváltam én is. Egyet jegyezz meg!

A gyereket nem használhatod fegyverként, nem egy eszköz, nincs jogod rajta keresztül bosszút állni!!!

Felelős vagy érte, kötelességed az ő érdekeit szem előtt tartani!!!


Az ő érdeke, ha tudja, hogy az apja őt még szereti. Csak tőled válik, a gyerekétől nem.

2016. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom szerencsére nincs. Ismeretségi körben volt egy ilyen eset, ott először csak felügyelet mellett láthatta az apa a gyerekeket, aztán már úgy sem. Valami szektának volt a tagja, nem adott gyógyszert a gyerekeknek, meg agresszív volt, a többi okot nem tudom.


Egy másik kérdésednél írtad, hogy az apa valami maffiózó, aki még gyerektartást sem fizet. Utóbbi sajnos biztosan nem ok a teljes megvonásra, a törvény szerint a gyt. fizetése és a kapcsolattartás nem függenek össze. Az előbbi viszont már necces, de konkrét rendelkezést nem tudok rá.

Az új Ptk. szerint:

4:178. § [A kapcsolattartás joga]

(3) A szülőnek joga van gyermekével kapcsolatot tartani akkor is, ha a szülői felügyeleti joga szünetel, kivéve, ha a gyermek vagy a gyermekkel közös háztartásban élő hozzátartozója sérelmére elkövetett cselekmény miatt elrendelt távoltartó határozat hatálya alatt áll.

Javaslom, fordulj családjogi ügyvédhez tanácsért, ill. adott esetben képviseletért.

2016. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos csak nagyon sulyos esetekben, drog, alkoholius, szexualisa zaklatja a gyereket vagy agressziv vele. Vagy ha onmagara veszelyes, ongyilkos hajlam stb... Mindezt hitelt erdemloen bizonyitani kell.
2016. márc. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, nem az apja nem szereti. Az apja csak egyvalakit szeret, saját magát. Én értem a Te álláspontodat, de sajnos itt egy nagyon okos és ügyes mégis teljesen elmebeteg emberről van szó, nem pedig egy normális apukáról. Aki gonosz, bűnöző és nincs az az Isten hogy én a kislányomat egy percre is kitegyem egy ilyen ember kényének kedvének, akkor sem ha az apja.
2016. márc. 14. 11:35
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!

De jó fej vagy, igen maffiózó az apja. És a durvábbik fajta. Sajnos erre már terhesen jöttem rá, azóta nincs választási lehetőségem.


De a gyerekért a mai napig ÉN teszek meg mindent, ő pedig semmit. Azért olyan nincs, hogy valaki minden kötelezettségét dobja, de a törvény lehetőséget ad neki hogy majd egyszer, ha feltámad benne az apai érzés, akkor beállítson mint az Apuka. És ismerem, ő szemrebbenés nélkül megteszi, amint az érdeke úgy kívánja.


A Gyámhatóság viselkedése pedig döbbenetes - a Szobi Járási Gyámhivatalé, konkrétan. Ott már látszik, hogy az kisfiát aki 6 éves hogy kezeli. Ott az anyától vették el a gyereket, Rendőrséggel, egyik napról a másikra.

Elesett a kissrác biciklivel, az apa meg gyerekbántalmazás miatt bejelentést tett. Persze az anyának azt mondta, hogy biztosan az orvos tett hivatalból feljelentést, ne aggódjon.

Valamint előtte 1 éven keresztül folyamatosan névtelen bejelentéseket irogatott, hogy a nő alkoholista, veri a gyereket, drogozik, drogos bulikat tart, prostituált, stb. Ebből SEMMI nem igaz. A nő teljesen normális, imádja a gyerekét, nincs vele semmi gáz! Döbbenten állt ezek előtt, fogalma sem volt hogy mi megy a háttérben. Amikor néha valamit hallott hogy állítólag ő alkoholista, a pasi megnyugtatta, hogy ezek buta pletykák, nem kell rá odafigyelni, csak irigykednek rá... stb..


Itt már kiderült hogy semmilyen gyerekbántalmazás nem történt, de Gyámhivatal ezek után is, a mai napig az "Apát" védi. Ő a mintaapuka! Hogy ezt hogy csinálja, nem tudom.

2016. márc. 14. 12:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jó fej, csak olvastam a másik kérdésedet, ahol írtad, hogy maffiózó, és hogy csak későn tudtad meg, nem fizet gyt-t stb.


Csak a helyzet tisztázása végett: Akkor jelenleg egyáltalán nincs kapcsolattartás, ugye? Mennyi ideje? Volt olyan időszak, amikor rendesen működött a kapcsolattartás, a bírói ítéletnek megfelelően? Már ha van egyáltalán bírói ítélet... (Ha van, akkor a jogerőre emelkedéstől számított két év letelte után lehet kérni a megváltoztatását, különböző körülményekre hivatkozva.)

És akkor te most attól félsz, hogy bármikor felbukkanhat a jövőben, hogy látni akarja a gyereket... Azért az nem olyan egyszerű ám, ha eddig mindig mulasztott.

Azonos településen éltek amúgy?


Sajnos több rossz tapasztalatról is hallottam már gyámhivatalokkal kapcsolatban, hozzá nem értő ügyintézők, jogsértések stb.


A leírt szituhoz: Az említett anya jogilag nem cselekvőképtelen, gondolom. Kikérhette volna a hivatalos iratokat akár az orvostól, akár a gyámügyön, tájékoztatást is kérhetett volna stb. (Még pótolhatja.)

A gyerek visszakerült az anyához a rendőrségi ügy után?

Ott is kell lenniük jegyzőkönyveknek (feljelentésről, nyomozás megindításáról, lefolytatásáról és lezárásáról). Ezekről az anyának tudnia kellett, és meg kellett kapnia az ezzel kapcsolatos dokumentumokat.

De gondolom, nem lett semmi különös, különben az anya ellen vádat emeltek volna, és lefolytatták volna a büntetőeljárást.

Egyébként ha a nyomozás során derült ki, hogy nem történt gyerekbántalmazás, és valóban az apa volt a feljelentő, akkor most esetleg szépen lehet ellene feljelentést tenni hamis vád (Btk. 268. §) vagy hatóság félrevezetése (Btk. 271. §) miatt.


Az egyéb rágalmak miatt szintén eljárhatott volna az anya a saját és a gyerek érdekében. Még egyszer: ha nem cselekvőképtelen, akkor saját magának kell intéznie az ügyeit, nem fogja más megtenni helyette. A gyámhivatalnál a névtelen bejelentések kivizsgálásáról is kellett születnie jegyzőkönyvnek (esetleg többnek), környezettanulmánynak stb. Ezeket mind ki lehet kérni, ha esetleg (a hivatal mulasztása miatt) nem kapta meg.

Ha pedig bármilyen határozat született, azon mindig rajta van, hogy mi a jogorvoslat módja (pl. fellebbezés x napon belül az y hatóságnál). A gyámhivatal felügyeleti szervének neve és elérhetősége pedig nyilvános, az önkormányzatnál ki kell legyen függesztve; szükség esetén lehet hozzájuk fordulni.

Ha pedig nem csak tipp, hogy a névtelen bejelentéseket az apa tette, hanem bizonyítani is lehet, akkor emiatt szintén felelősségre lehet vonni. (Rendőrségi feljelentés szükséges, vinni a bizonyítékokat plusz a gyámhivatali jegyzőkönyveket és egyebeket. De azért javasolnék előtte egy jó ügyvéddel való megbeszélést. Ha anyagilag nem áll(tok) jól, és közelebb nincs rendes ügyvéd, akkor Vácon a családsegítőben is próbálkozhattok, ott van díjmentes jogi tanácsadás, és úgy hallottam, nagyon profi a jogász.)

2016. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ragaszkodom ahhoz, hogy jó fej vagy! :-)


Amikor a baba megszületett, akkor még tudtommal párkapcsolat voltunk, aztán lebukott a kettős és hármas élete valamint a sok csalás, hamisítás, a cégemet laza 100Mill adócsalásra használta, stb. Lebukás előtt még gyakran jött, költözzünk össze, neveljem én a kisfiát és a közös gyerekünket. Minden nap többször beszéltünk. Lebukás óta semmi, ebben elég egyértelmű voltam én is. Ha beteszi a lábát az otthonomba... ott egyikünknek vége lesz. Mit gondolt ez a barom, hogy megússza? Engem az tart vissza, hogyha hagynám elszabadulni az indulataimat, akkor ki nevelné fel a gyerekemet? De már azért egy év elteltével kezdem megemészteni a történteket.


A kisfia anyja:

Nem, nem cselekvőképtelen. A BBC-nél volt riporter Londonban. Majd hazaköltözött a pasi miatt. És kezdődött a teljes mélyrepülés. Anyagi, morális, érzelmi. Én sem értem ő miért csinálta, de gondolom halálosan szerelmes volt - és bár látta hogy egy hazugság az egész - ő el akarta hinni.


A Rendőrség nyomozott, és nyilván nem találta az anyát bűnösnek. Hamis vád nincs, mivel az apa bejelentő, és így zárt adatkezelés van a bejelentő személyéről. A feljelentést a Gyámhivatal tette, hivatalból, nem az apa.


Igen, az anyát nem értem. Intézkedhetett volna, de nem tette. Nekem erről a Stockholm szindróma jut eszembe, de néha nehéz megérteni, hogy kiben mi játszódik le.


Az ügyvéd már nehezebb téma volt. Én fizettem ki a nőnek az ügyvédet, sőt nekem kellett meggyőzni egyet, hogy vállalja el. Előtte kettő el sem vállalta, miután megtudták ki az apa.


Mindegy, meglátjuk mi lesz a vége. Egy biztos, az én gyerekem közelébe sem jöhet ez az ember. És nem érdekel, hogy az apja. Jogom van jövőt tervezni a gyerekemnek, a gyereknek joga van normális jövőhöz, esélyhez egy normális életre. Az hogy egy bűnöző majd bűnözőnek neveli nem opció. Nincs az a hatóság vagy ember aki ezt nekem előírhatja. Pont.

2016. márc. 14. 23:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyre "érdekesebb" a történet...

Majd este reagálok. Addig válaszolnál a kihagyott kérdésekre, ha megkérlek? Eszméletlenül kíváncsi típus is vagyok, a jófejségen kívül... :D

2016. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

egy nonek oriasi felelossege van kit tesz gyeremeke apajava

Nagyon meg kell gondolni mert apasag orok kotelek

Nem szabad gyorsan geyreket vallalni se osszefekudni senkivel

ha megsi megteszed igy jarsz kerdezo szomoru de kemeny lecke

2016. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 9es! Hu ezzel most sokat segitettel. Hát ha ezt nem írod ide hülyén és tudatlan halok meg. Válaszod teljes megvilágításba helyezte mind a szituációt mind a tökéletes megoldast.
2016. márc. 17. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!