Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi tévő legyek és mi történhet...

Mi tévő legyek és mi történhet ha ebbe a szituációba kerülök?

Figyelt kérdés
Drónozás a hobbim, persze engedélyeim meg ilyeneim nincsenek, mert macerásak, és drágák. HA a rendőrség látná, hogy repülök, és akkor ugye jön az, amit a 444.hu videójában láthattunk. Kérdés az, hogy mivel indokolják azt, ha lefoglalják a drónt? (mert autót sem foglalnak le szabálysértés, pl gyorshajtás után). És milyen büntetésre számíthatnék és mennyi időre vennék el a drónt?

#rendőr #drón #parasztrendőrség
2016. aug. 26. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez biztos nem jutott meg eszedbe, de mi lenne ha nem repulnel dronnal ha torvenyesen nem teheted meg?


Az sem torvenyes ha kiverem a fogaidat. Akkor is ilyen elnezo lennel hogy nem kell betartani a torvenyeket?

2016. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a törvény baromság. 40 nappal a repülés előtt be kell jelenteni a hatóságnál a kérelmet, de nem tudom megmondani mikor fogok repülni és hol. Kérem, csak drónosok írjanak, ne kritizálók
2016. aug. 26. 18:39
 3/7 Carragher_x ***** válasza:

Igazából nagyon semmit se tudsz kezdeni a helyzettel addig, amíg nem lesz rá szabályozás.

Itt találsz egy elég jól összeszedett fejtágítót, ha esetleg még nem találkoztál vele:

[link]

2016. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sadi válasza:
50%
Az egész szabályozás a le húzásról a sarcról szól semmi másról,kérdésem, akinek van engedélye annak nem lehet technikai hibái a gépnek, nem zuhanhat le, vagy már azért kérek engedélyt hogy terror cselekményt kövessek el. Ha rossz gondolkodású ember vagyok akkor mindegy hogy engedéllyel vagy anélkül teszem.Ez az én véleményem!!!
2016. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Carragher_x ***** válasza:
Nem kell sztem ezt a rosszindulatot belelátni a szabályozásba, mivel a jelenlegi nem a drónokra készült, hanem általában a légi közlekedésre, még jóval a drónok előtt. Ergo a jelen szabályok csak maradékelven olyanok, amilyenek. Jelenleg a világ nagyrésze próbálja lekövetni a drónok megjelenését szabályozásügyileg, egyáltalán nem arról van szó, hogy ez a faramuci helyzet magyar sajátosság lenne. Az persze más kérdés, hogy a hatóságok hozzáállása milyen.
2016. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok weboldalon szeretik túlmisztifikálni a dolgot, de hobbi használat esetén nem kell engedély (mindenhol csak a munkavégzéshez szükséges engedélyekről írnak). Én már több mint egy éve egy DJI Phantom 3 tulajdonosan vagyok, és eddig semmiféle problémába nem ütköztem.
2016. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért történt a 444-es eset is, mivel az munkavégzésnek volt tekinthető.
2016. aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!