Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatott az apám 14 éves...

Zaklatott az apám 14 éves koromig! Hogyan változtathatok nevet és érhetem el hogy hivatalosan ne nevezzék meg?

Figyelt kérdés
Elvileg kitagadott. az ügy: fellett jelentve hálistennek nem erőszakolt meg de igy nem volt bizonyítható több milliot költött ügyvedre és megúszta. én meg megpróbáltam magam megölni kitagadhat? ha kitagad ervelhetek azzal hogy jótekony célra szeretném ajánlani a mocskos pénzét? Mivel a bűncselekmény vádját ejtették nincs bizonyítékom, hogy szabadulhatok meg a nevétől mindenhol? Ha nem lehetséges megszabadulni kitagadhat? ha kitagad se változtathatom meg?

2016. szept. 16. 01:57
1 2
 1/13 Bok Globule válasza:
100%
Nevet bármikor valtoztathatsz, nem kell ahhoz kitagadni senkit sehonnan. Viszont minden okmányt újra kell igényelned.
2016. szept. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nem kell ennyire túlbonyolítani, simán megváltoztatod az okmányirodában.
2016. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra hagyja a pénzét, akire akarja. Te meg úgy változtatod meg a neved, ahogy akarod.
2016. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De van kötelező 1/3 és nincs felesége szóval csak én örökölnek a 2/3ot meg a testvére.
2016. szept. 16. 10:56
 5/13 anonim ***** válasza:
A köteles részt is elutasíthatják érdemtelenségre hivatkozva, ha megtámadja a többi örökös. Az, hogy peres ügyetek volt,ahol Te voltál ugye a feljelentő és ő végül nem lett elmarasztalva, simán megállja a helyét, hiszen így rágalom maradt csupán, akkor is, ha nem indított ellenpert. Ergo ha akarja, akkor nem hagy rád semmit, illetve még életében rendelkezhet úgy a vagyonáról , hogy halálakor már ne legyen mit örökölni. Ez nagyon tragikus dolog, de ha valóban így történt, próbáld meg elfelejteni és feldolgozni inkább, akár szakember segítségével, ignoráld teljesen és jótékony célra se kelljen a "mocskos pénze", úgy jársz a legjobban. A nevedet pedig természetesen bármikor megváltoztathatod, papírmunka és némi pénz, de ebben nem akadályoz senki és a lakcímnyilvántartónál is nyilatkozhatsz úgy, hogy ne legyenek kérésre sem elérhetőek az adataid(kivéve hivatalos eljárásokhoz ugye).
2016. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem egészen. Nem az adott fél dönti el, hogy a kérdező bűncselekményt követett-e el (hamis vád), hanem a bíróság. Ehhez pedig szükséges a büntetőeljárás megindítása és az elmarasztaló ítélet. Viszont a kérdésből úgy jön le, hogy bizonyítottság hiánya miatt lett felmentve, ezáltal az apa, ha akarna se indíthatna eljárást.
2016. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Értelek és megkövetlek, köszönöm a kiigazítást.
2016. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mivel meg nem erőszakolt nem igazán foglalkoztak vele egy idő után

Az első szakértői vélemények szerint mindketten igazat mondtunk

És nem én jelentettem hanem nagyapám

A második szakértő azzal indokolta hogy hazudok hogy nem tartottam szemkontaktust

De addigra egy öngyilkossági kiserleten és jópár pszichológuson és pszichiáteren túl voltam. És a mai napig nem tudom tartani a szemkontaktust ha nehéz dolgokról beszélek

Mindig azt érzem hogy ha szemembe néznék figyelik mennyire gyenge vagyok pedig eltelt 6év.

5milliót költött ügyvédre és a keresztapja ismerte a nyomozó nőt

Az első tanúvallomást vissza vonta így semmilyen terhelő nem volt rá nézve.

Bekellett volna vallja ahoz hogy eliteljék.

Próbáltunk mindent kervenyeztük a hazugság vizsgalót, de hiába mindenki mellé állt mindenki az ő zsebébe nyúlt és úgy hallottam a mai napig jóban maradt azzal a szemét utolsó aljas nyomozó nővel...

Már bocsánat a kifejezés miatt de itt nálunk ennyi a törvény .

Kapott 2ev felfüggesztettet azt csá

Élete végéig egy sötét cellában kellett volna maradnia száraz kenyéren és vizen.

Ehelyett el boldog.

Örökölt az apja után szóval a tartozásai is levannak tudva.

Ez nem igazságos

Mamár ritkán jut eszembe de a mai napig félek hogy ha lesz gyerekem látni akarja e

S mit mondok a gyereknek és hogyan tüntetem el.

2016. szept. 19. 12:16
 9/13 A kérdező kommentje:

A legrosszabb hogy nem fizetett meg érte.

És nincs elégtétel nincs semmi

2016. szept. 19. 12:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom azóta haladt-e az ügy, mindenesetre nagyon sajnálom, ami történt veled és szomorú a magyar 'igazságszolgáltatás' hozzáállása.

Ha 18 év alatt vagy és nem vették el tőle a felügyeleti jogot, akkor neki is és anyukádnak is bele kell egyeznie a dologba, és ezt aláírással igazolniuk. Ha 18 fölött vagy, akkor semmi akadálya.

2016. nov. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!