Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kártérítési per indítása az...

Kártérítési per indítása az önkörmányzat ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 évig építési tilalom alatt volt az ingatlanom, arra vártam hogy fizessenek ki, de helyette feloldották az építési tilalmat. Perelni szeretném azért mert ezt a feloldást megtehette volna legalább 12 évvel ezelőtt is, és ma fel lenne építve a házam negyed annyiért mint a mostani árak, ki tudtam volna használni a szoc.polt, és nem pazaroltam volna el a családom életéből ilyen sok időt, lakhatási szempontból. Mi rá az esély?


2010. ápr. 23. 03:21
 1/5 BlackSword ***** válasza:
Ha jól értelmezem a szavaidat, akkor 15 évvel ezelőtt vettél egy telket amin építési tilalom volt... Jól értem?
2010. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha eleve úgy vetted akkor szerintem nem sok.
2010. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
önkormányzatot elég nehéz perelni, a barátnőmnek nem nagyon jön össze. pedig ott aztán súlyos hibákat vétettek sorozatban, és tízmilliókat buktak rajta. magyarországon vagyunk sajnos, itt még az ilyenek nem mondanám, hogy mennek, akármennyire van igazad. sok pénz, és kitartás kell hozzá. akkor talán.
2010. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Akkor perelhetnéd, ha kiderülne, hogy az építési tilalom elrendelése jogellenes volt vagy legalább nem jogszerű célra szolgált.


Egyébként nem.

2010. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan mindegy.. :S

most ha fizetnek is, semmivel nem leszel előrébb, ne vegyél tiltós telket meg házat, és egyébként meg azt a 15évet a jóisten se adja vissza..

2010. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!