Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy szüntessék...

Támogatnátok, hogy szüntessék meg a zéró toleranciát az ittas állapotban való vezetés esetében?

Figyelt kérdés

Ismerősökkel kezdtünk vitázni ( nem veszekedni, hanem értelmes emberek módjára beszélgettünk, vitáztunk ), hogy engedélyezni kellene-e. Én azt mondtam hogy nem, sőt szigorítani kellene a rá vonatkozó törvényeket ( ugrik a jogsi, pénzbírság, ugye most ez van, de akár börtön vagy közmunka is lehetne, mint a Skandináv országokban ), ezzel szemben egyik barátom azt mondta, hogy engedélyezni kéne, mivel a magyarok nagy része rendszeresen fogyaszt alkoholt, életünk része. Ő úgy támogatná a legalizálást, mint ahogy Németországban van ( legalábbis az ő állítása szerint ), azaz vezethet az ember, de ha balesetet okoz megtérít minden kárt ( ugye ott ez az egészségügyi ellátást is takarja, nálunk viszont állami TB van ), illetve börtönt is kap / kaphat.


Ezektől elvonatkoztatva ( ez csak egy kis sztorizgatás volt ), nektek mi a véleményetek erről?


2016. okt. 10. 14:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem támogatom. A magyar felelőtlen. Ha megihat egy pohár sört, akkor meg fog inni kettőt vagy egyet meg egy felest.


Viszont a szigorítással sem értek egyet, szerintem a jelenlegi szabályozás éppen eléggé szigorú.

2016. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Ne szüntessék meg. Nem egyformán hat mindenkire pl egy korsó sör.
2016. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Molyember ***** válasza:
88%
Ha tolószékbe kerülsz egy részeg sofőt miatt, akkor már nem számít, mekkora büntetést kap. Jobb lenne örökre elvenni az ilyenek jogsiját, aztán pár évre börtönbe küldeni, függetlenül attól, okozott-e balesetet. De ugyanez kéne az elmebeteg hülyegyerekeknek is, a gyorshajtás, tiltott helyen előzés ugyanolyan veszélyes lehet, mint a piás vezetés. Komolyan nem értem, miért csak pénzbüntetést kap az, aki közvetlen veszélybe sodor másokat, mert neki olyanja van. Egy komolyabb pszichológiai teszt sem ártana a jogsi megszerzése előtt, nem mindenkinek való, hogy egy kb. egy tonnás, száguldó vasdarabot irányítson.
2016. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%

1:

"Nem támogatom. A magyar felelőtlen. Ha megihat egy pohár sört, akkor meg fog inni kettőt vagy egyet meg egy felest. "


Egy láda sörben mertem volna fogadni, hogy elő fog jönni ez az ostoba érvelés.


A törvényeket nem úgy kell meghozni, hogy legyenek szigorúbbak, mint amennyi szükséges, hogy legalább a szükséges szinten betartsák. Amit írsz, pontosan azon gondolkodásmód miatt ilyenek a magyarok. Egy csomó gazdasági ágazatban vannak olyan szabályok, amelyek betarthatatlanok, azért, hogy legalább valamit betartsanak belőle.


Én amellett vagyok, hogy ne legxen zéró tolerancia, de aki átlépi a határt, azt sokkal súlyosabban büntessék, mint eddig, és akkor meggondolják az emberek, hogy részegen vezessenek.

2016. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

2:

Nem egy korsó sörben lenne meghatározva, hanem véralkohol szintben. Persze úgy is eltérhet a hatása, azonos véralkohol szint mellett, de nem véletlenül van emellett németeknél az is, hogy ha enyhén ittasan balesetet okoz, az súlyosbító körülmény.

2016. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

A zéró tolerancia híve vagyok.

Vezetés közben egy-másfél tonna vasat mozgatsz nagy sebességgel. K..rvára nem játék.

2016. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

"Egy láda sörben mertem volna fogadni, hogy elő fog jönni ez az ostoba érvelés. "


Hát, pedig így van. Elmegyek este haverokhoz, akkor megiszok egy sört, beállítom a kalkulátort, s tudom, hogy kb 2,5 óra múlva mehetek. Ha ez nem lenne tuti kettőt vagy több sört is behörpintenék. Jól van ez így ahogy van, amúgy is eléggé veszélyes vezetni, sokaknak alkoholmentesen sem megy, nem hogy azzal fűtve...

2016. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Szintén a zéró tolerancia mellett vagyok. Aki vezet, ne igyon alkoholt.
2016. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

7:

Ha nem zéró tolerancia lenne, akkor arra törekednél, hogy azt a határt ne lépd át. Ha az kb. 1 sörnek felel meg nálad, akkor annyiban különbözne a dolog, hogy ugyanezen esetben 2 sört innál meg, amiből csak egy hatása lenne meg induláskor (a 2,5 óra miatt), ami semmit nem jelent vezetési szempontból. Ha meginnál 2-3 sört és egy felest, ugyanúgy megbüntetnének, mint eddig. Csak a német modellt átvéve, súlyosabb lenne a büntetés, plusz ha balesetet okozol, akkor hiaba lenne a határérték alatt a véralkohol szinted, akkor is figyelembe vennék.


Aki meg nem tudja megállni, hogy csak 1 sört iszik, azt alkoholistának hívják.

2016. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Vannak itt végletek:D


Teljesen fölösleges lépés lenne, ha legalizálnák, de súlyosbítónak számítson baleset esetén. A baleset elkerülése a cél, nem a büntetés.

2016. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!