Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem az en nevemen van az...

Ha nem az en nevemen van az auto (anyukam neven szerepel), akkor nem mehetek ki vele kulfoldre? (szlovakiba szeretnek)

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
De...csak legyen nálad minden szükséges irat.
2016. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor meghatalmazas sem kell? Ha igen, akkor eleg egy sima kezzel irott, szepen megfogalmazott?
2016. nov. 2. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem kell.

Ha nem lenne, azt is hihetnék, hogy lopott a kocsi.


A jelenleg hatályos szabályok szerint az Európai Unióba nem tartozó országba nem saját tulajdonú járművet csak a tulajdonos, vagy üzembentartó írásos engedélyével lehet kivinni. Ezt az írásos engedélyt közokiratba, vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba kell foglalni. Ez utóbbi azt jelenti, hogy két tanú egyetemlegesen igazolja az okirat hitelességét.


Zöld kártya van egyébként? Vagy utánanéztél, hogy Szlovákiába kell-e? Mi az első román bevásárló-körút előtt kértük ki, egy hét alatt megküldték.

2016. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"az Európai Unióba nem tartozó országba"


És Szlovákia mióta nem tagja az EU-nak?

2016. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

na jó, ezt másoltam, mert én legalább vettem a fáradságot, hogy rákeressek.

egyébként te is pillanatok alatt megtehetnéd.

és meg is kapnád a választ gyorsan.

mindegy, hogy tagja vagy sem.

írásos engedély nélkül nem viheted ki az autót.

2016. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.akkor mindenesetre megfogalmazunk egy kezzel irottat, ketto tanuval :)
2016. nov. 3. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!